پیام تام ریج به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام تام ریج نخستین وزیر امنیت داخلی آمریکا به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۱۰مرداد ۱۴۰۱

خانم رجوی و آزادیخواهان عزیز در اشرف۳ و مهمانان محترم و ارجمند

من ده سال است که در اجلاس سالانه مقاومت ایران شرکت کرده‌ام. هر سال متوجه شدم که این گردهمایی نماد ایستادگی شما برای دموکراسی و آزادی در ملت شما و مخالفت پیوسته شما با دیکتاتوری مذهبی است که تهدیدی برای مردم شما و هم‌چنین منطقه و باقی جهان است. من با بسیاری از شما به‌صورت جداگانه ملاقات کرده‌ام و با شما صحبت کرده‌ام. من از مسیر طی شده و رویاهای شما و عشق شما به کشور و هموطنانتان آگاه شدم.

همه شما فداکاریهای زیادی کرده‌اید. خیلی زحمت کشیده‌اید و خیلی چیزها از دست داده‌اید. اما با همه اینها، آنچه بسیار الهام‌بخش است، دیدگاه مثبت ابدی شما، عزم سرسختانه شماست. و امیدوارم برای دیگران الهام‌بخش باشید. امیدوارم این نشان‌دهنده عزم شما برای ایجاد تغییر اساسی با ایجاد یک جمهوری دمکراتیک در کشور تان باشد.

مقاومت شما روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شود. موج فزاینده اعتراضات و تأثیر اقدامات مخالفان یعنی کانون های شورشی سازمان مجاهدین خلق در ایران وجود دارد که مردم را تشویق می‌کند تا مخالفت خود را با رژیم ابراز کنند و فضای خفقان و ارعاب رژیم را در هم می‌شکند. رژیم امروز نماد یک حکومت دینی بسیار ضعیف است. راه‌حلی جز سرکوب مردمش به‌ویژه زنان ندارد. این رژیم در اوج انزوای سیاسی و اجتماعی داخلی است. علی خامنه‌ای، ولی فقیه رژیم، ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی را با این امید واهی مهندسی کرد که وحشیگری او بتواند موج اعتراضات را متوقف کند.

دقیقا برعکس این اتفاق افتاده است. خون هزاران زندانی سیاسی از دستان رئیسی می‌چکد. سی هزار زندانی سیاسی در سال۶۷ بر اساس فتوای خمینی اعدام شدند. رئیسی در کمیسیون بدنام مرگ در تهران حضور داشت. او رئیس یک دولت نیست. او یک جنایتکار آشکار است که باید به‌دلیل ارتکاب جنایات علیه بشریت و نسل‌کشی محاکمه شود. در خارج، رژیم نمی‌تواند ظرفیت موافقت را پیدا کند، حتی با یک توافق هسته‌یی ضعیف که روی میز است. این مذاکرات را به بن‌بست رسانده و خود را در گوشه‌یی منزوی در صحنه جهانی قرار داده است. رژیم در حالت اولیه خود یک تهدید برای امنیت جهانی است. حال تصور کنید که به سلاح هسته‌یی نیز مجهز باشد. این رژیم هم‌چنان به سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در برنامه تولید موشکهای بالستیک و پهپاد خود و تأمین مالی درگیریهای نیابتی در منطقه ادامه می‌دهد و درعین‌حال از ارائه خدمات ضروری و کالاهای ضروری ایرانیان خودداری می‌کند. زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی به ندای مردم ایران و مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم توجه کند و آنرا به‌رسمیت بشناسد.

آلترناتیو دمکراتیک این رژیم، شورای ملی مقاومت در ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران است که در ارزش‌های دمکراتیک ما برای یک جامعه آزاد مبتنی بر حقوق‌بشر جهانی و مشروعیت سیاسی مشترک است. ارزش‌هایی که مبتنی بر حق رأی مردمی و حاکمیت قانون، برابری جنسیتی و جدایی دین از دولت است. شعار مردمی در خیابان‌ها «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» است. مردم ایران چشمشان به آینده است نه حال یا گذشته. برای آنها استبداد مذهبی ۴۰ساله ملاها ادامه نیم قرن دیکتاتوری نظامی شاه و پدرش است.

این دو رژیم ممکن است در شکل متفاوت باشند، اما در عمل دقیقاً یکسان هستند. اپوزیسیون سازمان‌یافته هم در داخل ایران در قالب کانون های شورشی مجاهدین خلق و هم در خارج در قالب شورای ملی مقاومت ایران که پایدارترین ائتلاف اپوزیسیون در تاریخ ایران است، وجود دارد. ما مماشات را رد می‌کنیم که آخرین نمونه آن یک به‌اصطلاح معاهده پیشنهادی شرم‌آور بلژیک با رژیم ایران بود. این پیشنهاد بلژیکی به تروریستهای رژیمی که در سال۲۰۱۸ این تجمع را هدف قرار دادند، اجازه می‌دهد تا از عدالت فرار کنند. هفته گذشته، دادگاهی در سوئد یک مقام زندان ایرانی را به‌دلیل نقشش در قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال۶۷، یعنی سی هزار نفر که عمدتاً عضو مجاهدین خلق بودند، به حبس ابد محکوم کرد.

ابراهیم رئیسی یکی از اعضای کمیسیون مرگ بود که دستور اعدام را صادر کرد. زمان آن فرا رسیده است که او و خامنه‌ای به‌خاطر نقششان در آن جنایت علیه بشریت محاکمه شوند. درود می‌فرستم به کانون های شورشی در ایران که با جان‌فشانی و پذیرش خطر برای خود و خانواده‌شان به‌پامی خیزند تا راه را برای اعتراض علیه این رژیم هموار کنند. و به‌رغم دستگیریهای دسته جمعی، اقدامات آنها عمق و وسعت بیشتری یافته است. آنها دیگران را تشویق می‌کنند که همین کار را انجام دهند.

در واقع، آنها به‌عنوان موتوری برای تغییر عمل می‌کنند. مقاومت آنها در راستای سقوط این رژیم آزادی را تضمین خواهد کرد. با تشکر از شما خانم رجوی به‌خاطر رهبری بصیرانه شما و استواری شما در این مبارزه شرافتمندانه. و از مجاهدین خلق به‌خاطر مبارزه و عزم شما متشکرم. من مطمئن هستم که شما پیروز خواهید شد.

مسعود رجوی بسیار شیوا گفته است که پیروزی از آن شورشیان است. من مشتاقانه منتظر روزی هستم که با هم در تهران جشن بگیریم و با شما باشم. خدا شما را حفظ کند.

 

مطالب مرتبط

پیام سناتور کوری بوکر به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می توان و باید

پیام شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، آلکساندروندرا، پروفسور تونیو بورگ، او درونیوس آژوبالیس، مارچین شوینچیسکی 

لطفا به اشتراک بگذارید: