پیام جودی چو به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام جودی چو  نماینده کنگره آمریکا، عضو کمیته امکانات مالی به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۱۱مرداد ۱۴۰۱

سلام. من عضو کنگره جودی چو از دره سان‌گابریل کالیفرنیای جنوبی هستم و بسیار مفتخرم که با دوستان ایرانی مقیم آمریکا که در کنفرانس ایران آزاد امسال شرکت می‌کنند صحبت می کنم.
سال‌هاست که افتخار دارم در کنار شما ایستاده‌ام در مبارزه برای حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران و هر سال این کنفرانس موضع قدرتمندی را به سران رژیم ایران می‌فرستد که سرکوب و خشونت آنها غیرقابل‌قبول است. اما به‌جای توجه به درخواست‌های مکرر شما برای حقوق‌بشر، صلح و دموکراسی، سران رژیم ایران به‌پاسخ معمول خود، از طریق ترور، ادامه داده‌اند. ایرانیانی که آن‌قدر شجاع هستند که حرفشان را بزنند شکنجه و سرکوب شده‌اند.

به‌همین دلیل من بسیار مفتخرم که حامی قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم. این قطعنامهٔ حیاتی، حملات تروریستی تحت حمایت حکومت ایران را محکوم می‌کند و حمایت خود را از مردم ایران ابراز می‌دارد که درگیر تظاهرات مشروع علیه رژیم ایران هستند. من هم‌چنین مفتخرم که این قطعنامه دارای ۲۵۴حامی دو حزبی است که اکثریت مجلس نمایندگان را تشکیل می‌دهند. داشتن چنین لایحة بزرگ دو حزبی در محکومیت حمایت حکومت ایران از تروریسم، پیامی روشن به‌مردم ایران می‌دهد که آنها تنها نیستند. این پیام به‌ویژه در این شرایط مهم است که یکی از وحشی‌ترین قاتلان در ایران، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور شده است، . هزاران نفر به‌دستور او در کشتارهای جمعی سال۱۳۶۷ جان باختند، اما به‌جای این‌که از او حسابرسی شود، رئیسی به‌طور غیر دموکراتیک در موقعیتی از قدرت قرار گرفته که رژیمش به‌حمایت از تروریسم در ایران و سراسر جهان ادامه داده است.

این برای همهٔ ایرانیان عمیقاً نگران‌کننده است، به‌ویژه برای زنان، اقلیت‌ها، کسانی که برای دموکراسی آزاد و منصفانه مبارزه می‌کنند و همهٔ کسانی که به‌زندگی انسان احترام می‌گذارند.

مردم ایران شایستهٴ رهایی از حکومت خشن آخوندها در ایران هستند و جهان شایستهٴ آن است که در قبال حمایت (رژیم) ایران از تروریسم و خشونت از امنیت برخوردار باشد. من از اقدامات شما برای برقراری یک ایران آزاد و دموکراتیک حمایت می‌کنم که با ایالات‌متحده و دیگران برای ساختن جهانی امن‌تر همکاری می‌کند. بنابراین از همه شما برای کار مهمی که انجام می‌دهید و برای ارتقای حقوق‌بشر و ایرانی آزاد.

 

مطالب مرتبط 

گزیده اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ قسمت چهارم

منندز در پیام خود به گردهمایی مجاهدین: دولت بایدن وقت خود را برای دستیابی به توافق با رژیم ایران از دست می‌دهد

لطفا به اشتراک بگذارید: