ریچارد گلدبرگ ـ رد ویزای رئیسی به دلایل امنیت ملی با تعهدات معاهده آمریکا مطابقت دارد ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ ریچارد گلدبرگ ـ رد ویزای رئیسی به دلایل امنیت ملی با تعهدات معاهده آمریکا مطابقت دارد ـ ۱۴مرداد ۱۴۰۱

یاران شورشگر در وین همزمان با مذاکرات اتمی با فاشیسم مذهبی تظاهرات کردند و به ارجاع پرونده رژیم آخوندی به شورای امنیت فراخوان دادند.

کمیسیون کار شورای ملی مقاومت در اطلاعیه‌یی با عنوان «۸کارگر شریف در اعتراض به استثمار بی‌رحمانه خامنه‌ای و آخوندهای حاکم خود را به آتش کشیدند» به محکوم کردن سیاستهای ضدکارگری رژیم و نقض وخیم قوانین و استانداردهای بین‌المللی فراخوان داد.

مأموران سرکوبگر شهرداری وحشیانه به دستفروشان سنندج حمله کرده و وسائل ناچیز آنها را غارت کردند

طوفان و سیل در صیدون باغملک ادامه دارد

توکلی معاون درمان ستاد حکومتی کرونا در استان تهران گفت روند افزایشی بیماری کاملاً محتمل است. : تعداد ابتلا بالا است و آمار مرگهای کرونا تا دو هفته افزایشی خواهد بود.

سازمان حکومتی امور عشایر: سیل به عشایر ۱۱استان کشور خسارت وارد کرد. عدم توان مالی عشایر باعث شده که بخش قابل توجهی از آنان نتوانند خود را بیمه کنند.

اعتراف پاسدار جلالی رئیس پدافند غیرعامل رژیم: تهران در برابر تهدیدات آسیب‌پذیری دارد. مراکز خطرپذیر متعددی در شهر وجود دارد که ممکن است منجر به خطر شود. رویکردهای سنتی پدافند غیرعامل دیگر در این شهر اثرگذار نیست.

رسانه‌های حکومتی: رئیس پارک ملی کرخه از درگیری مسلحانه و تیراندازی به‌سمت عوامل انتظامی در روستای الجزایر شهرستان کرخه خبر دادند و افزود: مأموران هدف تیراندازی قرار گرفتند. افراد مسلح با استفاده از پوشش گیاهی از محل فرار کردند.

به اذعان ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی رژیم، ۷۳۰ بنا و محوطه تاریخی در سیل اخیر آسیب دید و ۲۵۰۰میلیارد تومان به میراث فرهنگی خسارت وارد شد.

جان کربی همآهنگ‌کننده امور ارتباطات استراتژیک شورای امنیت ملی آمریکا: مذاکرات تکمیل شده است و بایدن گفت قرار نیست تا ابد منتظر بمانیم. به‌طور واضحی، زمان برای امضای توافق در حال اتمام است.

ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسیها در واشنگتن: رد ویزای رئیسی و هیأت او به دلایل امنیت ملی کاملاً با قوانین و تعهدات معاهده آمریکا مطابقت دارد.

آسوشیتدپرس: مقام‌های رژیم ایران سعی کرده‌اند ارزیابیهای خوش‌بینانه‌یی از مذاکرات ارائه دهند. آنها نگرانند که شکست مذاکرات ارزش ریال را به‌پایین‌ترین سطح خود برساند.

خبرگزاری رسمی رژیم: یک منبع آگاه در تیم مذاکره‌کننده گفت: ما درخواست حذف سپاه از لیست تروریسم را کنار نگذاشته و ادعاهای رسانه‌یی در این رابطه فاقد اعتبار است.

پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم: دوربینها به‌شرطی فعال و روشن می‌شود که همه موارد ادعایی و اتهامی علیه نظام کنار گذاشته شود.

هم‌زمان با یک ساله شدن دولت رئیسی جلاد، باند رقیب و برخی از مهره‌ها و رسانه‌های باند غالب ادعاهای او را به باد حمله و تمسخر گرفتند. گزارش کوتاهی در این باره:

رسانه حکومتی خبرآنلاین نوشت: یک سال گذشت به‌رغم وعده‌ها و با وجود یکپارچگی در حاکمیت با بالاترین همآهنگی ممکن بین دولت و مجلس و سایر نهادها، مردم شاهد افزایش روزانه قیمت هستند.

رسانه حکومتی دنیای اقتصاد نیز نوشت که یکی از اقدامات رئیسی حذف ارز ترجیحی یا همان ارز ۴۲۰۰تومانی بود. در این تصمیم قیمت برخی خوراکی و مواد غذایی افزایش پیدا کرد و همین موضوع باعث اعتراضات شدید از سوی مردم شد. رئیسی در تولید واکسن داخلی برای مقابله با کرونا ناکام ماند و برنامه طراحی شده مطابق انتظار پیش نرفت و نقدهایی را روانه دولت کرد. هم‌چنین مذاکرات احیای برجام متوقف شد و آژانس علیه نظام قطعنامه صادر کرد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت آخوند روحانی نیز نوشت: توجیه گرانی‌ها به بحران روسیه و اوکراین مرتبط شده. چگونه است که جنگ میان کشورهای ثالث را توجیه معقولی برای گرانی می‌دانند.

آخوند ذوالنوری عضو مجلس ارتجاع که خود از حامیان اصلی رئیسی جلاد بود در جلسه روز سه‌شنبه مجلس ارتجاع گفت:

مهاجری از باند غالب خطاب به آخوند ذوالنوری نوشت: خودکرده را تدبیر نیست. آن روز که از رئیسی خواستی وارد انتخابات شود باید فکر امروز را می‌کردی.

سازمان هواشناسی ایسلند اعلام کرد یک فوران آتشفشانی جدید در جنوب غربی این کشور رخ داد، فعالیت آتشفشانی در این سایت تا شهریور ادامه خواهد داشت.

در دومین سالگرد انفجار بندر بیروت، خانواده‌های قربانیان این انفجار دست به تظاهرات زده و خواستار تحقیق در مورد این حادثه شدند. در این انفجار هولناک بیش از ۲۰۰تن جان باختند.

اوکراین اعلام کرد روز پنجشنبه نیروهای ارتش این کشور به یک پل راه‌آهن در جنوب خرسون حمله کردند و آن‌را به تخریب کردند. ارتش اوکراین این عملیات را در راستای قطع خطوط تدارکاتی ارتش روسیه که برای یک ضدحمله قریب‌الوقوع آماده می‌شود، انجام داده است.

وال استریت ژورنال گزارش داد، لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلستان در رقابت برای کسب مقام نخست‌وزیری در روزهای اخیر نسبت به رقیبش ریشی سواک در وضعیت بهتری قرار گرفته است. نظرسنجیها نشان می‌دهد که او از ۵ تا ۳۴ امتیار نسبت به سوناک برتری دارد. او قول داده است که می‌تواند با مالیات‌ها را کاهش داده و در عین‌حال ااقتصاد روبه‌زوال انگلستان را احیا کند.

 

مطالب مرتبط 

نیوزویک و واشینگتن اگزمینرـ رئیسی درمجمع عمومی سازمان ملل شرکت خواهد کرد

سفر رئیسی به نیویورک از دید رسانه‌های بین‌المللی