پیام سناتور جیم ریش به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام سناتور جیم ریش رئیس‌ جمهوریخواهان در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۱۱مرداد ۱۴۰۱

سلام 

من سناتور جیم ریش، عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده هستم. مفتخرم که امروز به شما ملحق می‌شوم تا در مورد تهدید رژیم ایران گفتگو کنیم.
از زمان انقلاب اسلامی ۱۹۷۹، رژیم ایران به‌عنوان تهدید اصلی برای ثبات در خاورمیانه ظاهر شده است. فرقه و مذهب را سلاح می‌کند، همسایگان خود را از طریق ترور، بی ثبات و تضعیف و با خشونت آمال مردم ایران را خنثی می‌کند. رژیم به‌دنبال ایجاد تسلط بر خاورمیانه، همه تلاش‌ها برای بازگرداندن دولت ایران به جامعه بین‌المللی شکست کشانده خورده است.

در پهنه هسته‌ای، مذاکرات به بن‌بست رسیده است و واضح است که رژیم ایران با بدنیتی مذاکره می‌کند. این حکومت هم‌چنان به از بین بردن تجهیزات نظارتی ادامه می دهد و بر امتیازات غیرمنطقی که به توافق هسته ای مربوط نمی‌شود پافشاری می ورزد.

در این مرحله پایانی، توافق هسته‌ای کمک چندانی به مهار برنامه هسته‌ای آن نمی‌کند و لغو تحریم‌ها تنها به تروریسم رژیم ایران اضافه می‌کند. گزینه های دیگر سیاست در دست ما وجود دارد. وقت آن است که از این گفتگوها دور شویم.

بنابراین این ما را به چه نتیجه ای می‌رساند؟ واضح است که رژیم ایران یک رژیم منحوس است که تحت رهبران کنونی خود هرگز به جامعه بین‌المللی باز نخواهد گشت.

به همین منظور، ما باید از فشار اقتصادی و دیپلماتیک و افزایش بازدارندگی منطقه‌ای برای رسیدگی به تمام جنبه‌های رفتار رژیم استفاده کنیم. ابتدا باید تحریمها را اجرا کنیم و شکاف های تحریم را ببندیم. در حالی که دولت تحریم های بیشتری را علیه قاچاقچیان نفت و خرید نفت ایران توسط چین اعلام کرد، باید اقدامات بیشتری انجام شود.

در جبهه دیپلماتیک، هدف گرفتن رژیم ایران در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شروع خوبی بود. از آنجایی که رژیم ایران به مقاومت در برابر وظایف نظارتی مشروع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه می‌دهد، ما باید با حسگرهای قوی تری به رژیم ضربه بزنیم. علاوه بر این، رژیم ایران باید به موضوع جدیدی برای بحث در شورای امنیت سازمان ملل تبدیل شود.

رژیم ایران باید کاملا درک کند که خشونت علیه آمریکایی‌ها و سایرین در منطقه غیرقابل‌قبول است. این هم‌چنین نشانه ای از ناامیدی رژیمی است که به قدرت چسبیده است.

در نهایت باید به‌دنبال راه هایی برای حمایت از آرمان های مردم ایران باشیم. رژیم در ارائه رفاه برای شهروندان خود شکست‌خورده است. در عوض، اقتصاد را به مرز فروپاشی رسانده و مردم ایران را از صحنه جهانی منزوی کرده است. ایرانیان بی گناه برای مدت طولانی رنج کشیده‌اند و شایسته یک زندگی صلح‌آمیز و مرفه می‌باشند.

از این‌که به من اجازه دادید تا امروز با شما دیدار کنم و از تلاش شما برای افزایش آگاهی در مورد چنین موضوع مهمی تشکر می‌کنم.

 

مطالب مرتبط 

پیام سناتورمگی هاسن به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می توان و باید

سرنگونی، کابوس همیشگی خامنه‌ای و نظام عمامه‌داران