شلیک پاسداران به یک خودروی شخصی در جاده خرم آباد و قتل دو کودک ۹ و ۱۳ ساله یک خانواده ـ دریک نگاه

روز دوشنبه دهم مرداد با وجود تهدیدها و حضور گسترده مأموران سرکوبگر خامنه‌ای مراسم هفتم شهید ایمان سبزیکار

کارگر ستمدیده در جونقان برگزار شد ـ دریک نگاه  ـ۱۱مرداد۱۴۰۱

در این مراسم مردم و بستگان شهید ایمان سبزیکار با تظاهرات و راهپیمایی در شهر جونقان یاد این جوان شورشی را گرامی داشتند و به تهدیدات وزارت اطلاعات بدنام خامنه‌ای اعتنایی نکردند

پاسداران جنایتکار روز یکشنبه به یک خودروی شخصی در جاده خرم‌آباد شلیک کردند و دو کودک ۹ و ۱۳ساله یک خانواده هموطن کرد را به‌قتل رساندند.

یک کولبر هموطن کرد بر اثر انفجار مین جا مانده از جنگ ضدمهینی در منطقه بانه به‌شدت مجروح شد. وی که اهل سقز است متأهل و پدر دو فرزند است.

بر اثر جاری شدن سیل در ایده یک کودک سه ساله جان باخت و ۷۰رأس دام نیز تلف شدند.

محسن پیرهادی عضو مجلس ارتجاع در واکنش به توجیه کارگزاران رژیم در عدم جلوگیری از فاجعه سیل در تهران گفت: می‌گویید هشدار داده اید، پیامک زده‌اید و بنر هشدار نصب کرده اید، این چه سبک مدیریت است؟ چرا در روز هشدار مسیر، امام‌زاده و رستورانها را تعطیل نکردید؟

بر اثر شدت طوفان و باد یک جایگاه پمپ سوخت در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه منفجر شد.

شرکت ارتباط زیرساخت رژیم اعلام کرد؛ علت اختلال گسترده اینترنت، آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی است. یک رسانه حکومتی نوشت: مشخص نیست در مرکز توزیع اینترنت چه اتفاقی رخ داده که حاضر به شفاف‌سازی نیستند

علی صوفی کارشناس رژیم گفت که «دقیقا الآن دولت دست در جیب مردم کرده» و مابه‌ازای فقدان درآمد نفتی، «کسری بودجه را از افزایش مالیات، تورم و گرانی تأمین می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۶ شرکت و یک نفت‌کش را به‌خاطر ارتباط با صنایع پتروشیمی رژیم آخوندی در لیست سیاه تحریم‌ها قرار داد.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: برای این‌که به جهان تضمینهای معتبر در مورد اهداف برنامه اتمی رژیم ایران ارائه کنیم، این رژیم باید به بازرسان آژانس اجازه دسترسی متناسب بدهد.

آمریکا، فرانسه، انگلستان و ایرلند شمالی در بیانیه مشترکی تأکید کردند که رژیم ایران هرگز نباید سلاح اتمی تولید کند.

رژیم ایران باید به‌صورت فوری با آژانس در حل و فصل مسائل مربوط به مواد و فعالیت‌های هسته‌یی اعلام‌نشده در ایران همکاری کند.

در ادامه نقض برجام توسط رژیم آخوندی کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم عصر روز دوشنبه گفت: امروز عصر به همکاران ما دستور راه‌اندازی صدها ماشین جدید سانتریفوژ داده شد. این ماشینها از انواع ماشین هستند هم ماشینهای IR۱ داریم هم ماشینهای پیشرفته، از جمله ماشینهای IR۶ و ماشین IR۱

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ایمن‌الظواهری، رهبر القاعده در خانه‌یی در کابل هدف موشکهای یک پهپاد قرار گرفته و کشته شده است

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: نیروهای دریایی اسراییل و ناوگان پنجم آمریکا مانور دریایی چهار روزه خود را در دریای سرخ آغاز کردند. دفتر مرکزی ناوگان ۵ آمریکا در منامه بحرین قرار دارد

در ادامه تحصن در پارلمان عراق، یکی از معترضان به تلویزیون الرافدین گفت: ما این محل را فقط در صورتی ترک می‌کنیم که همه نهادهای دولت اصلاح شده و از افراد فاسد و هوادارانشان پاک شود. آنها توسط هادی عامری و قیس الخزعلی و مالکی و عمار حکیم و فالح الفیاض نمایندگی می‌شوند و به حکومت ایران ـ که خدا لعنتش کند ـ وابسته هستند. اگر خواسته‌های ما را اجرا نکنند آنها را در خیابان‌ها روی زمین می‌کشیم.

کی‌یف ایندیپندنت از باز پس‌گیری ۴۶ روستا در استان خرسون در ضدحمله اوکراین در روز دوشنبه خبر داد و افزود: برخی از روستاها "۹۰ درصد ویران شده‌اند و هم‌چنان زیر گلوله‌باران هستند

محققان دانشگاه آکسفورد دست مصنوعی جدیدی را طراحی و ساخته‌اند که با نیروی تنفس کنترل می‌شود.

این تکنولوژی یکی از اولین طراحیهایی است که برای کنترل اندام مصنوعی از نیروی بدن استفاده می‌کند و می‌تواند در آینده جایگزین سیستم رایج فعلی شود که در آن از سیم برای کنترل اندام مصنوعی استفاده می‌شود.

 

مطالب مرتبط

مراسم شب هفت شهید ایمان سبزیکار در جونقان

مراسم هفتمین روز خاکسپاری جوان شورشی ایمان سبزیکار در جونقان + فیلم

 

 

 

 

لطفا به اشتراک بگذارید: