پیام خانم ایوتا رادیکووا به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام خانم ایوتا رادیکووا نخست‌وزیر اسلوواکی (۲۰۱۰-۲۰۱۲) به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۹مرداد۱۴۰۱

خانم‌ها و آقایان، بسیار خوشحالم که در این اجلاس برای ایران آزاد شرکت می‌کنم که نمایانگر یک جبهة گسترده بین‌المللی از رهبران و سیاستمدارانی است که انتخاب کرده‌اند حول آلترناتیو دمکراتیک، کرامت انسانی، آزادی و ارزش‌های انسانی متحد شوند. سال‌ها در پس سال‌ها، مقاومت ایران جنبش دادخواهی را گسترش داده تا مسئولان جنایت علیه بشریت در ایران، به‌ویژه مسؤلان قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ را به‌دادگاه بین‌المللی بکشاند. همان‌گونه که عفو بین‌الملل در یک گزارش ۲۰۰صفحه‌یی درباره این کشتار تأکید می کند، تا به‌امروز، این یک جنایت ادامه‌دار علیه بشریت است.

برای تحقق آزادی در ایران، خانم رجوی به‌زنان جایگاه کاملی در مقاومت ایران داده است. ما با جنبش مقاومتی روبه‌رو هستیم که در آن زنان در رأس امور قرار دارند. و آنها شایستگی خود را ثابت کرده‌اند چرا که این جنبش در سطح بین‌المللی و هم‌چنین در داخل ایران به‌طور مداوم در حال گسترش است.

از نظر من به‌عنوان یک نفر بیرونی در رابطه با شرایط ایران ولی مشرف به‌رزمندگان و به‌عنوان یک رزمنده برای ارزش‌های دمکراتیک، اتحادیهٔ اروپا باید سیاست درستی را برای تضمین صلح و امنیت اتخاذ کند

اروپا و آمریکا، در همراهی با کانادا و کشورهای دمکراتیک دیگر، باید مسیر خود را تغییر بدهند و در کنار مردم ایران بایستند، زیرا آنها روز به‌روز برای حق خود برای آزادی، برابری و دموکراسی تظاهرات می‌کنند و خواهان یک جمهوری مبتنی بر انتخابات عادلانه، عدالت و دموکراسی هستند و نه هیچ نوع دیگری از دیکتاتوری. امیدوارم چنین حمایتی بتواند کمک کوچکی باشد. با تشکر زیاد.

مطالب مرتبط

ادوارد کوکان وزیر خارجه اسلوواکی (۲۰۰۶) در گردهمایی جهانی ایران آزاد

ایوتا رادیکووا نخست‌وزیر پیشین اسلواکی؛ میزگرد «زنان در رهبری، تجربه مقاومت ایران»+ فیلم