اخراج ۴تروریست مزدور از آلبانی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران ـ اخراج ۴تروریست مزدور از آلبانی ـ ۹مرداد ۱۴۰۱

در پی تعویق اجلاس ایران آزاد در اشرف۳ در روزهای ۲۳ و ۲۴ژوئیه به‌خاطر تهدیدها و توطئه‌های تروریستی رژیم که سفارت و دولت آمریکا آن را در ۲۳ژوئیه ۲۰۲۲ اعلام کردند، یورو نیوز در ۲۶ژوئیه (۴ مرداد ۱۴۰۱) به کار گرفتن ۵۰نفر توسط رژیم ایران برای انجام یک حملهٔ بزرگ تروریستی به اجلاس ایران آزاد در همان ایام را فاش نمود و خاطرنشان کرد مجاهدین به همین خاطر اجلاس را به توصیه دولت آلبانی به تعویق انداختند.

طبق گزارش‌ سرویس‌های اطلاعاتی آلبانی و شرکای بین‌المللی (آمریکا) چندین پیام رمزگذاری شده در مورد حمله تروریستی علیه مجاهدین را رهگیری کرده بودند.

متعاقباً چندین تروریست مزدور اطلاعات آخوندها و نیروی قدس برای ادامهٔ مأموریت تروریستی به آلبانی اعزام شدند. اسامی ۴تن از آنان عبارت است از: شاهین قجر محمدی فرد (با پاسپورت ایرانی صادره از کنسولگری رژیم در فرانکفورت)، سید احمد عظیم ستاره (با پاسپورت پناهندگی انگلیس)، بتول سلطانی (با پاسپورت تابعیت آلمان) و افشین کلانتری (با پاسپورت پناهندگی آلمان).

چهار تروریست مزبور از جمعه شب ۷مرداد تا ظهر یکشنبه ۹مرداد یکی پس از دیگری از آلبانی اخراج و به انگلستان و آلمان که از آنجا آمده بودند، برگردانده شدند. سایتها و مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران در داخل و خارج ایران برای خالی نبودن عریضه (!) در یک ترفند مضحک که هیچکس را نمی‌فریبد علت برگشت آنها به مبدأ را تهدید به‌قتل توسط مجاهدین و هم‌چنین اذیت و آزار توسط مأموران فرودگاه عنوان کردند!

از این پیش‌تر، کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۷تیر ۱۴۰۱ از حکم دادگاه ویژهٔ مبارزه با جرایم سازمان‌یافته درباره ۱۱ مزدوری خبر داد که ۱۰ساعت تحت بازجویی بودند و محل‌های اقامت و خودروها و انجمن پوششی وزارت اطلاعات به نام آسیلا به حکم دادگاه مورد بازرسی قرار گرفته و کلیه وسایل ارتباطی و کامپیوترهای مزدوران ضبط شده است.

ساختار ویژهٔ مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در آلبانی ۴سال در حال انجام تحقیقات در مورد نفراتی بود که قصد حمله به مجاهدین در آلبانی را داشتند. در حکم دادگاه آمده بود مزدوران متهم بودند از سرویس‌های مخفی رژیم ایران و سپاه قدس برای به دست آوردن اطلاعات در مورد سازمان مجاهدین در آلبانی پول گرفته‌اند.

شایان یادآوری است که طبق اسناد دادگاه دیپلمات تروریست بمب‌گذار اسدالله اسدی تنها در یکی از دفترچه های او ردهای ۲۸۹ مزدبگیر اطلاعات آخوندها ثبت شده بود که ۱۴۴مورد آن در آلمان بود.

مقاومت ایران بار دیگر بر ضرورت ابطال پاسپورتها و لغو پناهندگی و تابعیت مزدوران و محاکمه، مجازات و اخراج مأموران اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و انگلستان تأکید می‌کند.

شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم

۹ مرداد ۱۴۰۱ (۳۱ جولای ۲۰۲۲)

مطالب مرتبط 

اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضدتروریسم ـ حکم دادگاه ویژه مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته در آلبانی

گزارش یورونیوز از آلبانی ـ ۵۰نفرمظنون به حمله تروریستی به اجلاس جهانی ایران آزاد

لطفا به اشتراک بگذارید: