پیام نیوت گینگریچ به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ پیام نیوت گینگریچ کاندیدای ریاست‌جمهوری و رئیس پیشین کنگره آمریکا ـ ۹مرداد ۱۴۰۱

اجازه دهید از خانم مریم رجوی قدردانی کنم که مثل همیشه به‌رهبری آرمان آزادی، آرمان صلح و آرمان یک ایران مدرن ادامه می‌دهد که همه در آن آزاد و پیشرو باشند. همان‌طور که همهٔ شما می‌دانید، من سال‌ها با سازمان مجاهدین خلق ایران همکاری کرده‌ام و آنها را دنبال کرده‌ام. بسیار افتخار می‌کنم به‌نحوهٔ رشد این جنبش و گسترش کانون‌های‌شورشی در داخل ایران و هم‌چنین افتخار می‌کنم به‌دستآوردهای بسیار شگفتی‌آور فن‌آوری مانند تسخیر دوربینهای مداربسته و ایستگاههای رادیو و تلویزیون و پخش پیام‌های خانم رجوی.

رشد این جنبش مایهٔ شگفتی است و مایهٔ شگفتی است که این تعداد از ایرانیان از این رژیم به‌ستوه آمده‌اند و خواهان تغییر هستند. میخواهم یک دقیقه وقت بگذارم و بگویم که فکر میکنم این عمیقاً اشتباه است که کشور بلژیک آرمان آزادی را به‌فروش گذاشته و فرصت ادامهٔ منزوی‌کردن دیکتاتوری (حاکم بر) ایران را تخریب می‌کند. این بسیار کوته‌بینانه است و در درازمدت، این تصمیم به‌بلژیک صدمه خواهد زد. ای کاش آنها از معاهده‌یی که با آن موافقت کرده‌اند خارج شوند.

زیرا من فکر می‌کنم هر چه قاطع‌تر باشیم، وضعیت بهتری خواهیم داشت.

هم‌چنین باید بگویم که از نظر من، به‌عنوان یک شهروند آمریکا حقیقت این است که ما فرصتی داریم که واقعاً دیکتاتوری حاکم بر ایران را تغییر بدهیم. ما این فرصت را داریم که به‌مردم ایران کمک کنیم تا زندگیهای آزاد و مستقل داشته باشند و به‌آنها اجازه بدهیم بخشی از جهان بزرگ‌تر متشکل از ملتها باشند. هر قدمی که برای دلجویی و تقویت دیکتاتوری برداشته می‌شود، گامی به‌سوی جنگ، گامی به‌سوی استبداد و یک گام فاصله‌گرفتن از آزادی است.

بنابراین من میخواهم قدردانی کنم از همهٔ شما که با سازمان مجاهدین خلق ایران کار می‌کنید و در جنبشی فعال هستید که نمایندهٔ بهترین امید برای برقراری آزادی در ایران و از طریق آن، بهترین امید برای برقراری یک ایران غیراتمی است. و من معتقدم که اگر ادامه بدهیم، اگر ایمان خود را حفظ کنیم و اگر همین‌طور به‌پیش رویم، خواهیم دید که دیکتاتوری سرانجام فرو خواهد ریخت. و طبعاً، ما یک ایران آزاد خواهیم داشت که در جهان بزرگ‌تر ادغام خواهد شد و در صلح با همسایگان خود به‌سر خواهد برد.

این به‌هر جوان ایرانی فرصتی می‌دهد تا آینده‌یی به‌مراتب بهتر داشته باشد. شما بخشی از این تجربه هستید. من از شما تشکر می‌کنم به‌خاطر مشارکت در این امر و مشتاقم که به‌هر طریقی که می‌توانم در این راستا کمک کنم.

 

مطالب مرتبط 

پیام سناتور جین شهین به کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام سناتور تام تیلیس به کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید