پیام آندری کیسکا به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام آندری کیسکا ـ رئیس جمهور اسلوواکی (۲۰۱۹-۲۰۱۴) به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می توان و باید ـ ۹مرداد ۱۴۰۱

میهمانان محترم، خانمها و آقایان،

من تقریباً نیمی از عمرم را در رژیمی گذراندم که مردم در آن نمیتوانستند آنچه را که می‌خواهند بگویند، نمیتوانستند آنچه را که میخواهند بخوانند و نمیتوانستند به‌کسی رأی بدهند که خواهان آن هستند. بنابراین به‌من اجازه بدهید عمیق‌ترین همبستگی خودم را با مردم ایران ابراز کنم، در رابطه با امید و آرزوی آنها برای کسب آزادی، دموکراسی و احترام به‌حقوق اولیهٔ انسانی‌شان. می‌دانم که دموکراسی و آزادی چه معنا و مفهومی دارد و می‌دانم که این ارزش‌ها چه‌قدر برای زندگی شاد و رضایتمند انسان‌ها و برای پیشرفت و آبادانی کشور و جامعه مهم است. در گزارش اخیر دبیرکل ملل‌متحد آمده است که ادامهٔ استفادهٔ مفرط از زور باعث درد و رنج بسیاری از جوامع ایرانی و خانواده‌های آنها شده است. این اغلب پاسخ معمول مقامات رژیم در محیطی است که از مجرمان محافظت می‌کند و به‌آنها مصونیت می‌بخشد.

ما شاهد اقداماتی برای محدود کردن استفاده از اینترنت هستیم که ایران را از مشارکت در توسعهٔ سریع بقیهٔ جهان منزوی می‌کند. وضعیت نابرابر زنان و اقلیتها را می‌بینیم. استفادهٔ بی‌رویه از مجازات اعدام واقعاً عمیق‌ترین نگرانی ماست. با این حال، در این لحظه میخواهم شهروندان ایران را تحسین و تشویق کنم که به‌تلاش خود برای تغییر کشورشان به‌سوی وضعیتی بهتر ادامه بدهند.

صمیمانه‌ترین آرزوی من این است که همهٔ مردم ایران ارزش‌های عالی و زیبای آزادی و دموکراسی را در زندگی روزمرهٔ خود تجربه کنند و از آن بهره ببرند، درست مانند مردم کشور من اسلوواکی که در ۳دههٔ گذشته توانسته‌اند چنین کنند.

متشکرم.

 

مطالب مرتبط

پیام سناتور جین شهین به کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام سناتور تام تیلیس به کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

لطفا به اشتراک بگذارید: