پیام ژنرال جیمزجونز به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام ژنرال جیمز جونز نخستین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور اوباما، فرمانده پیشین ناتو  به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۹ مرداد ۱۴۰۱

خانم رجوی، میهمانان برجسته، دوستانمان در اشرف۳ و دهها میلیون نفری که به‌این اجلاس شکوهمند برای یک ایران آزاد به‌صورت آنلاین پیوسته‌اید، من بارها در گردهمایی سالانة مقاومت ایران شرکت کرده‌ام و برایم الهام‌بخش بوده است، چون نشان‌دهندة استواری و ایستادگی چشمگیر و خستگی‌ناپذیر شما برای دموکراسی و آزادی در میهن‌تان و مقاومت پایدارتان علیه استبداد مذهبی است که نه فقط تهدیدی برای شهروندان ایران، بلکه تهدیدی برای صلح و شکوفایی و امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی است.

شما از ابتلاها و محنت‌های بسیاری عبور کرده‌اید، شما دستگیری، بازداشت، شکنجه و اعدام همرزمان عزیزتان را تحمل کرده‌اید. آخوندهای قاتل حاکم بر ایران هر کاری را که در قدرتشان بوده انجام داده‌اند، از کشتار جمعی گرفته تا ترور شخصیت و از طریق کارزارهای پر هزینة شیطان‌سازی که هدف همةشان نابودی جنبش شما بوده است. اما به‌نحو رقت‌باری شکست خورده‌اند. چرا؟ چون همان‌طور که اغلب گفته می‌شود، می‌توان یک فرد را زندانی کرد و یا کشت، اما نمی‌توان یک آرمان را از بین برد. و طبعاً شما یک آرمان را نمایندگی می‌کنید، آرمان آزادی و استقلال برای مردمتان. این راز استقامت شما است و این‌که بارها و بارها از خاکستر خود هم‌چون یک سیمرغ برخاسته‌اید و اکنون در راهپیمایی عظیم به‌سوی آزادی در ایران هستید.

طبعاً همین آرمان آزادی بود که ۳۰هزار تن از همرزمان مجاهد شما از مرد و زن، ایستادند و حاضر نشدند تقدیر را در برابر کوتاه‌آمدن از اعتقاداتشان انتخاب کنند، همان‌گاه که در مقابل «هیأت‌های مرگ» در قتل‌عام۱۳۶۷ قرار می‌گرفتند.

برای من مایة افتخار و خوشوقتی بوده است که در این سفر به‌یادماندنی برای آزادی حضور داشته باشم که به‌پایان خود نزدیک می‌شود و باید بگویم مفتخرم که نامم توسط این رژیم در لیست ۶۱آمریکایی‌یی ذکر شده که آنان را تهدیدی برای موجودیت خود تلقی می‌کنند.

مشخص است که ایران صحنة اعتراض‌های مداوم طی چند سال اخیر بوده است. مردم از همة طبقات و تمام اقشار جامعه، کتک‌خوردن، دستگیری و حتی مرگ را به‌چالش کشیده‌اند تا به‌خیابان بیایند و به‌سرنگونی حکومت مذهبی حاکم فراخوان بدهند. آنها شعار می‌دهند: «دشمن ما همین‌جا است، دروغ می‌گن آمریکا است». مردم ایران استبداد و دیکتاتوری را رد می‌کنند، چه شاه باشد و چه آخوندها. آنها در انتظار آینده‌یی هستند که در آن یک جمهوری منتخب برقرار شود که به‌انتخابات آزاد و برابری جنسی، مذهبی و قومی و یک ایران غیر اتمی اعتقاد داشته باشد که در صلح با همسایگانش باشد. اینها همانا نکات برجستة برنامة ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آیندة ایران است که من آن‌را اغلب یک سند جفرسونی توصیف کرده‌ام.

همان‌طور که انتظار می‌رفت کم‌تر از یک سال بعد از شروع تصدی (ریاست‌جمهوری)، ابراهیم رئیسی از هم‌اکنون فرمان اعدام تقریباً ۵۰۰ایرانی، از جمله مخالفان، زنان و نوجوانان را صادر کرده است. اما نتوانسته جلوی موج فزایندة اعتراضات و قیام‌ها را بگیرد.

در خارج، این رژیم در ارتباط با توافق اتمی  که به‌برنامة جامع اقدام مشترک یا برجام شناخته می‌شود اتلاف‌وقت کرده و با طرح درخواست‌های زیاده‌خواهانه، بن‌بستی را به‌وجود آورده که خودش را در سطح جهانی منزوی‌تر ساخته است.

در رابطه با استفادة این رژیم از تروریسم، جهان باید قاطعانه بایستد. ما شاهد بوده‌ایم که تحت عنوان عدالت و انسانیت، بلژیک معاهده‌یی را امضا کرده که آزادی اسدی را تسهیل می‌کند

من به‌صدها تن از همکارانم در سراسر جهان می‌پیوندم تا خشم خود را نسبت به‌این معاهدة شرم‌آور ابراز کنم و از بلژیک که مقر اتحادیة اروپا است و بارها از آن به‌عنوان فرمانده ارشد ائتلاف (ناتو) در اروپا دیدار کرده و در آن مستقر بوده‌ام می‌خواهم، این توافق را لغو کند، چرا که فقط منجر به‌جری‌تر شدن و نشان‌دادن چراغ سبز به‌حکومت مذهبی قرون‌وسطایی حاکم بر ایران می‌شود تا به‌گروگان‌گیری شهروندان خارجی و یا دوتابعیتی ادامه بدهد تا بعداً از آنها به‌عنوان اهرم باج‌گیری برای معامله استفاده کند. این‌را هم باید مورد تأکید قرار داد که این امر، کمک‌کردن به‌یک فرد بدنام است تا از عدالت و حسابرسی بگریزد.

زمان آن فرا رسیده که به‌سیاست شکست‌خوردة مماشات پایان داده شود و در کنار مردم ایران و جنبش مقاومت بایستیم، در حالی‌که لحظه‌مره در راستای پایان‌دادن به‌این کابوس ۴دهه‌یی تلاش می‌کنند که بر مردم ایران و کشورهای منطقه نازل شده است.

هم‌چنین می‌خواهم درود بفرستم به‌کانون‌های شورشی شجاع در ایران که با فداکاری عظیم و به‌خطر انداختن خودشان و خانواده‌هایشان، نقش همان پتک را برای درهم‌شکستن دیوار سرکوب ایفا می‌کنند و مسیر را برای قیام سراسری مردم ایران هموار می‌سازند. این‌که زنان بسیاری رهبری کارزارها و اعتراضاتی را که هر روز در ایران می‌بینیم به‌عهده دارند، به‌یمن فعالیت‌های خانم رجوی و زنان شجاع اشرف۳ است که الهام‌بخش خواهرانشان در ایران هستند. حضور همین کانون‌های شورشی است که سرنگونی رژیم و طلوع آزادی را در ایران تضمین خواهد کرد.

اجازه بدهید سخنانم را با این گفتة بجای خانم رجوی تمام کنم و بگویم: «می‌توان و باید». مردم ایران می‌توانند این رژیم را سرنگون کنند و ما باید در کنار آنها بایستیم.

خدا همة شما را حفظ کند و از شما بسیار متشکرم.

 

مطالب مرتبط 

پیام جان بولتون به کهکشان مقاومت ایران و آزادی ـ می‌توان و باید

مریم رجوی: ایران در آستانه انقلاب و سرنگونی رژیم