پیام سناتور منندز به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام سناتور رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می توان و باید ـ ۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام. من سناتور باب منندز، سناتور ارشد نیوجرسی و رئیس کمیتهٔ روابط خارجی سنا هستم. به شما که چه از اشرف۳ در آلبانی و چه از ایران به‌صورت زنده از طریق ماهواره تماشا می‌کنید، موجب افتخار من است که امروز دعوت شده‌ام تا به‌عنوان بخشی از کنوانسیون بین‌المللی برای یک ایران آزاد با همهٔ شما صحبت کنم.

و من به‌طور خاص می‌خواهم از مریم رجوی تشکر کنم به‌خاطر رهبری و کمکهای ایشان به‌این جنبش. چند دهه است که رژیم ایران مردم را سرکوب کرده، کشورهای همسایه را وحشت‌زده کرده و ثبات کل منطقه را تضعیف کرده است.

در حالی‌که سپاه پاسداران (رژیم) ایران اقدامات تروریستی را در خارج کشور انجام می‌دهد، نیروهای امنیتی (رژیم) ایران شهروندان بی‌گناه را در داخل زندانی می‌کنند، آن‌هم اغلب بدون هیچ دلیلی به‌جز این‌که آنها به‌طور صلح‌آمیز علیه بی‌رحمی این رژیم اعتراض کرده‌اند. در حالی که پهپادهای مملو از ساچمه و ترکش (رژیم) ایران به‌تأسیسات آمریکایی اصابت میکنند، رژیم برای ذخیرهسازی مواد اتمی و پیشبرد برنامهٔ اتمی خود تلاش میکند. در حالی‌که رژیم اطلاعات غلط را در خارج منتشر می‌کند، آنها ناقضان حقوق‌بشر را در داخل ارتقا می‌دهند و حفاظت می‌کنند، افرادی مانند ابراهیم رئیسی. او کسی است که فعالانه در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران در سال۱۳۶۷ مشارکت داشت، جنایتی که او پس از فتوای ولی‌فقیه رژیم علیه سازمان مجاهدین خلق ایران انجام داد. او کسی است که هدایت سرکوب بی‌رحمانه علیه معترضان صلح‌جو را هم در سال۱۳۸۸ و هم در اعتراضات اخیرتر در سال۱۳۹۸ برعهده داشت. به‌همین دلیل سپاه پاسداران و رژیم این قاتل را ترفیع دادند. آنها او را برای تحکیم قدرت خود ارتقا دادند. او را ارتقا دادند تا هر روزنه‌یی را برای شهروندان ایرانی برای حسابرسی از این حکومت مسدود کنند. هم‌زمان او را در حالی ارتقا دادند که عملیات تروریسم منطقه‌یی و تلاششان برای دستیابی به‌سلاح اتمی را تشدید کردند. ما باید به‌اعلام خطر نسبت به‌سرکوب مداوم در ایران ادامه بدهیم. ضروریست که با اذیت و آزار زنان از سوی این رژیم زن‌ستیز مقابله شود. ضروری است که از مردمی حمایت شود که با استفاده از حقشان، علیه سرکوب رژیم اعتراض می‌کنند. در واقع، با هر ساختمانی که فرو می‌ریزد، با هر مورد کم‌آبی، با هر کاهش ارزش پول، جنبش اعتراضی گسترش می‌یابد.

من از دیرباز امیدوار بوده‌ام که سران ایران واقعاً به‌خواست اکثریت مردم ایران احترام بگذارند و آن‌را نمایندگی کنند، مردمی که خواهان حکومتی هستند که به‌نیازهایشان پاسخ می‌دهد و به‌حقوقشان احترام می‌گذارد، مردمی که به‌مراتب بیشتر، ایرانی را ترجیح می‌دهند که یک عضو مسئول جامعهٔ بین‌المللی باشد، ایرانی که به‌حقوق همهٔ کسانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند، صرف‌نظر از پیشینهٴ قومی و اعتقاداتشان احترام می‌گذارد، ایرانی که بر شکوفایی و رفاه همهٔ مردمش متمرکز است. من به‌واقع معتقدم که اکثریت قاطع ایرانیان همواره با تاکتیک‌های خشونت‌بار، کشتارهای فراقانونی و جاه‌طلبیهای اتمی سران (حکومت) در تهران مخالف بوده‌اند. اما رژیم ایران به‌ایفای این نقش پلید ادامه می‌دهد. به حمایت از تروریسم در خارج و پیشبرد قابلیت‌های اتمیش در داخل ادامه می‌دهد. متأسفانه، به‌رغم پیشقدمی‌های شدید از سوی دولت کنونی (آمریکا) برای یک گفتگوی سازنده دربارهٔ برنامهٔ اتمی (رژیم) ایران، بازگشت به‌توافق۲۰۱۵ نه تنها غیرواقعی و غیرسازنده، بلکه وهم و خیال است (رژیم). ایران مذاکرات را با تاکتیکها برای تأخیر و امتیازگیری به‌پیش میبرد. و (رژیم) ایران به پیشبرد برنامهٔ اتمیش به‌رغم محکومیت از سوی جامعهٔ بین‌المللی ادامه می‌دهد. از این‌رو زمان آن است که ما پیامی بفرستیم که هر اقدام لازم را برای تضمین این‌که (رژیم) ایران هرگز به‌سلاح اتمی دست نیابد، انجام خواهیم داد. در پایان، می‌خواهم به‌شجاعت ایرانیان در تبعید به‌رغم انتقامجوییهای خشونتآمیز و تهدیدهای واقعی آزار و اذیت فرا ملی و بازداشت درود بفرستم. بیایید با هم همراه شویم و برای مردم ایران بایستیم که برای کشوری مبارزه می‌کنند که به‌حقوق‌بشر و کرامت همهٔ مردم احترام می‌گذارد. و بیایید به‌مبارزه برای آزادی و عدالتی که هر ایرانی شایستهٴ آن است ادامه بدهیم.

از شما متشکرم.

 

مطالب مرتبط 

گزیده‌ای از کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

مریم رجوی: ایران در آستانه انقلاب و سرنگونی رژیم

لطفا به اشتراک بگذارید: