اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران در ۱۰کشور در چهل و یکمین سالگرد تاسیس شورا برگزار شد

اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران در ۱۰کشور در چهل و یکمین سالگرد تاسیس شورا با حضور رئیس‌جمهور برگزیده شورا برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران ـ ۸مرداد۱۴۰۱

 • اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران در ۱۰کشور در چهل و یکمین سالگرد تأسیس شورا با حضور رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شورا برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران و شرکت اعضا و ناظران شورا در فرانسه، آلمان، سوئد، هلند، انگلستان، آمریکا، ایتالیا، سوئیس، بلژیک و آلبانی.
 • مذاکرات اجلاس شورا تا حوالی نیمه‌شب جمعه ۷مرداد ادامه داشت و ۴۵تن از اعضا و ناظران سخنرانی کردند
 • در اجلاس شورا وضعیت بحرانی رژیم و جامعه انفجاری، بالا‌گرفتن اعتراضهای اقشار مختلف اجتماعی، موقعیت و دست‌آوردهای یگانه جایگزین دمکراتیک، همبستگی بین‌المللی با مقاومت ایران و کارزارهای جهانی علیه اعدامها و جنایات ضدبشری و تروریسم رژیم آخوندی را مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
 • پیوند قیامها و خیزشها با گسترش فعالیت‌های کانون‌های شورشی، کارزار جلوگیری از برگرداندن دیپلمات تروریست بمب‌گذار به نزد رژیم، اعتلای جنبش دادخواهی و درهم شکستن توطئه رژیم برای هویت‌زدایی از ۳۰هزار سربه‌دار سرموضع و هم‌چنین فجایع اجتماعی و زیست‌محیطی و تلفات تأسف‌بار و خسارات گسترده سیل‌های ویرانگر و شیوع مجدد کرونا از دیگر مسائل مورد بحث در اجلاس شورا بود.
 • خانم مریم رجوی در سخنان افتتاحیه در نخستین روز اجلاس شورا تأکید کرد دوره یکسالهٔ پس از اجلاس قبلی شورا تا اجلاس حاضر با گسترش جبهه‌های رزم و تلاش مقاومت و ارتقای فعالیت‌ها و موضع تنها جایگزین دمکراتیک برجسته می‌شود.
 • در دوره یکساله ۳۰خرداد ۱۴۰۰ تا ۳۰خرداد ۱۴۰۱ نیروی سازمان‌یافتهٔ مقاومت در رویارویی با فاشیسم دینی که در چارچوب کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت مردمی فعالیت می‌کنند، گسترش چشمگیری داشته و شمار عملیات اختناق‌شکن کانون‌های شورشی به بیش از ۲۳۰۰مورد رسیده است.
 • این دوران مصادف است با ریاست‌جمهوری جلاد ۶۷. دورانی که رژیم آخوندی در محاصره بحرانهای داخلی و خارجی به اعدام و سرکوب هر چه بیشتر و ضرب و شتم وحشیانه زنان روی آورده است.
 • اعدام‌های ثبت شده در دورهٔ ریاست رئیسی دست کم ۵۲۰مورد و بسا بیشتر از سالهای قبل است. فقط در ۵روز اول مرداد، ۲۰زندانی از جمله ۲زن اعدام شده‌اند.
 • خانم رجوی: سرکوب زنان میهنمان در این ایام تحت عنوان آخوند‌ساخته بدحجابی ابعاد بی‌سابقه‌یی به خود گرفته و کار به جایی رسیده که تعرض به زنان به گورستانها هم راه برده و سنگ مزار بسیاری از زنان را به همین بهانه تخریب می‌کنند.
 • راستی که مذاکره و گفتگو با رژیمی که ننگ بشریت معاصر است، شرم‌آور و هم‌چنین لگدمال کردن ارزش‌هایی است که بشریت آن را با میلیونها و میلیونها قربانی به‌دست آورده است. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود.
 • شورای ملی مقاومت برای باقی ماندن سپاه پاسداران جرار خامنه‌ای در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا تابحال نقش به‌سزایی ایفا کرد و از طرف دیگر با تلاش‌های مجاهدین و اشرف‌نشانها، همبستگی جهانی با مقاومت گسترش پیدا کرده است.
 • حضور معاون رئیس‌جمهور و وزیر خارجه قبلی آمریکا و هم‌چنین برخی نخست‌وزیران سابق کشورهای اروپایی در اشرف۳ و تأکیدات آنها بر پایان عهد شیخ و شاه و شناسایی تنها جایگزین برای یک جمهوری دمکراتیک و غیراتمی مبتنی بر جدایی دین از دولت و مخصوصاً تصریح بر حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی رژیم، دستاورد تازه‌یی برای جنبش مقاومت مردم ایران است.
 • در قریب به یک سال کارزار بی‌وقفه در استکهلم همزمان با محاکمهٔ دژخیم نوری، مقاومت ایران موفق شد چیزی را که ابتدا دسیسهٔ پیچیدهٔ خود رژیم برای بی‌اعتبار کردن جنبش دادخواهی و هویت‌زدایی از مجاهدین سربه‌دار بود به‌شکست برای خود رژیم تبدیل کند و ضرورت محاکمهٔ خامنه‌ای و رئیسی را به جرم جنایت علیه بشریت به ثبت برساند.
 • حقوقدانان به‌روشنی می‌دانند که اگر دادگاه دژخیم برای دو هفته به آلبانی نمی‌رفت، وکلای رژیم در این پرونده گریزگاهها و دستاویزهایی داشتند که نتیجه را تا آنجا که به مجاهدین یعنی ۹۰درصد آمار شهیدان سربدار مربوط می‌شود، به کلی متفاوت می‌کرد.
 • کارزار علیه معامله و معاهدهٔ رژیم با دولت بلژیک برای دربردن دیپلمات تروریست، که از محورهای مهم فعالیت یک سال اخیر است، جای تبریک بسیار دارد که دادگاه بروکسل ممنوعیت برگرداندن دیپلمات تروریست بمب‌گذار را به رژیم آخوندی تا ۲۸شهریور برای رسیدگی محتوایی به درخواست شاکیان تمدید کرد. این دستاورد کارزار جهانی مقاومت ایران و یاران شورشگر و هموطنان پشتیبان است.
 • رئیس‌جمهور برگزیده شورا: وقتی که از آلترناتیو صحبت می‌کنیم، یک ادعا یا یک عنوان کلی نیست، بلکه نیرو و سازوکار شکافنده و هدایت‌گری است که جهت را برای فعالیت‌های مبارزاتی مشخص کرده و روشن می‌کند در کدام جهت، با کدام شعار، با چه وحدت و تضادهایی و با کدام اولویتهایی باید حرکت کرد.
 • در مورد نقشه مسیری که خامنه‌ای برای رژیم‌اش در نظر داشت، مسئول شورا از آغاز بر استراتژی انقباضی رژیم، به‌مثابه یک مسیر منجر به سرنگونی دست گذاشت و آن را افشا و تأکید کرد که غیرممکن است رژیم به تعادل پیشین برگردد. به‌علاوه تئوری پدیدهٔ رئیسی جلاد را توضیح داد که «برآمد و بارزترین شاخص دوران سرنگونی است».
 • در موضوع اتمی این معضل نظری و سیاسی را باز کرد که با رئیسی وارد مرحله‌یی شده‌ایم که حتی بمب اتمی هم نمی‌تواند این رژیم را نجات بدهد. عنصر ماهوی سرکوب در رژیم ولایت فقیه یعنی سپاه پاسداران را برجسته کرد که «ارگان محوری قهر و سرکوب نظامی و ابزار اصلی حفظ دیکتاتوری دینی است. لیسـت‌گذاری آن کافی نیست و باید منحل شود».
 • خانم رجوی: این مقاومت، دعاوی و شعارهای مروج «نه جنگ» با رژیم را که روش‌های به‌اصطلاح مبارزاتی بی‌هزینه در خدمت بقای ولایت فقیه را تبلیغ می‌کند، افشا و خیمه‌شب‌بازی موسمی آلترناتیو‌های یک‌شبه را برملا کرده است
 • امروز، خواست سرنگونی رژیم که با این شورا و این مقاومت شناخته می‌شود، بر پیشانی جنبش اعتراضی حک شده است. ما بر شعار «مرگ بر خامنه‌ای ـ مرگ بر رئیسی» به‌عنوان شعار اصلی مردم ایران و شعار فراگیر قیام‌ها برای سرنگونی رژیم تأکید می‌کنیم.
 • این آلترناتیوی است که ریشه‌هایش در یک نبرد بی‌امان و طولانی با استبداد دینی محکم شده است. نیرویی است که در مقابل یک فاشیسم دینی ایستاده، خودش را سازمان داده، طرح و برنامه داشته و قیمت ایستادگی را روز به‌روز پرداخته و در این سال‌ها هر چه شرایط سخت‌تر می‌شود بر تعهدپذیری و جنگندگی آن افزوده می‌شود.
 • یادش به‌خیر دکتر هزارخانی که درست سال گذشته در همین روزها در اجلاس شورا گفت: «وقتی مجاهدین در کارزار سنگین جهانی‌شان علیه خمینی افق تنگ مقاومت را باز کردند، به‌صراحت گفتم و نوشتم که مجاهدین ذهن جامعه ایران را از قرون وسطی کندند و به دوران حاضر منتقل کردند».
 • پهلوان مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش در شورای ملی مقاومت: برگزاری سلسله‌ای از کهکشانها را به مسعود عزیز و به همه اعضای شورا و همه خانواده بزرگ مقاومت تبریک می‌گویم. من این روزها بیش از هر زمان دیگر از این‌که عضوی از این مقاومت بزرگ هستم احساس افتخار می‌کنم. مقاومتی که چون کوه در مقابل بی‌رحم‌ترین ارتجاع تاریخ ایران ایستاده و با عبور پیروزمند از میان همه توطئه‌ها و شیطان‌سازیهای شیخ و شاه، مسیر استقلال و آزادی مردم ایران را که با سرنگونی آخوندهای جنایتکار محقق می‌شود، هموار کرده است.
 • پهلوان فیلابی: من سالهاست که در تمامی پیچ و خمهای نفس گیر این مقاومت حضور داشته‌ام و وجود مبارزاتی خود را مدیون این مقاومت و رهبری آن میدانم. طی این سال‌ها به این ایمان و باور رسیدم که بقای این آلترناتیو در گرو مرزبندی قاطع با دیکتاتوریهای شیخ و شاه است و به تجربه دریافتم که بقایای شاه نقش خاکریز برای جلوگیری از سرنگونی رژیم آخوندی را بازی می‌کنند.
 • پهلون فیلابی: من اولین بار توسط جهان پهلوان تختی با رهبر نهضت ضداستعماری مردم ایران، مصدق کبیر، آشنا شدم. اکنون بسیار مفتخرم که عضو مقاومتی هستم که آرمانهای مصدق را پیگیرانه وبا فداکاری و جان‌فشانی دنبال می‌کند و همواره بر آزادی و استقلال مردم ایران پافشاری کرده است.
 • مهدی سامع سخنگوی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران و مسئول کمیسیون صنایع: سیاست یکدست شاکله قدرت که ولی‌فقیه نظام برای مهار خروش و قیام مردمی از طریق بی‌سابقه‌ترین جراحی درونی مهندسی کرد، به گِل نشسته و یک سال پس از آن که خامنه‌ای از طریق یک نمایش بی‌رمق، کلید پاستور را به ابراهیم رئیسی به‌عنوان نماینده «جوانان حزب‌اللهی» داد، همه چیز گواه آن است که این سیاست شکست‌خورده و رویای ولی‌فقیه به کابوس تبدیل شده است.
 • همه کارشناسان مستقل و برخی از کارشناسان حکومت و پیرامون آن به این امر مهر تأیید می‌زنند که اکثریت مردم ایران نه فقط در کنار حکومت نیستند، بلکه بخش مهمی از آنان در ستیز با نظام حاکم قرار دارند. رویدادها نشان می‌دهد که زنان و مردان میهن ما و به‌ویژه تهیدستان و نسل جوان فراموش شده از طرف حکومت، در گوشه و کنار میهن دربند برای تحقق نان، کار و آزادی بپا خاسته‌اند.
 • مهدی سامع: ترکیب کُنش سه نیروی اصلی جامعه، نشان می‌دهد که کشور و جامعه ایران هم‌چنان مسیر انکشاف بحران و شرایط انقلابی را طی می‌کند و مهمترین و محوری‌ترین مسأله در سپهر سیاسی ایران تلاش برای تکامل شرایط ذهنیِ سرنگونی رژیم و انجام انقلاب دمکراتیک است. سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران در این راه تلاش می‌کند.
 • دکتر محمدعلی شیخی مسئول کمیسیون دانشگاهها: در سی و چهارمین سالگرد عملیات فروغ جاویدان باید گفت نبرد کبیر فروغ جاویدان به‌لحاظ تاریخی هنوز هم ادامه دارد این عملیات بیمه‌نامه مبارزات ارتش آزادیبخش برای سرنگونی رژیم ضدبشری خمینی بود و هست. هم‌چنانکه امروز اعوان و انصار رژیم نیز به سرنگونی محتوم و نزدیک آن اذعان دارند.
 • دکتر محمدعلی شیخی: از کهکشان سال گذشته تا این کهکشان شاهد دست‌آوردهای زیادی در عرصه‌های مختلف بودیم؛ از جمله در عرصه‌های سیاسی، بین‌المللی، قضایی و اجتماعی و نیز در داخل کشور و مبارزات اقشار مختلف و به‌ویژه گسترش عملیات افتخار‌آفرین کانون‌های شورشی.
 • ابراهیم مازندرانی مسئول کمیسیون اصناف: تبریک پیروزی کارزارهای مقاومت ایران، از جمله صدور دومین حکم دادگاه بروکسل مبنی بر ممنوعیت فرستادن دیپلمات تروریست بمب‌گذار به نزد آخوندها و درهم شکستن توطئه رژیم برای سرقت جنبش دادخواهی و محکومیت یک جلاد قتل‌عام به اشد مجازات در دادگاه استکهلم.
 • ابراهیم مازندرانی: تردیدی نیست که خونخواهی شهدای قتل‌عام ۶۷ تا محاکمه و به مجازات رسیدن خامنه‌ای و رئیسی جنایتکار و سایر اعضای هیئتهای مرگ ادامه خواهد داشت.
 • خانم مریم رجوی از جانب شورای ملی مقاومت: صمیمانه‌ترین تسلیتها به همه هموطنان به‌ویژه به خانواده‌های داغدار و مصیبت دیده در فاجعه سیل در ۱۸استان کشور. از جوانان غیور میهن و هموطنانمان در سراسر کشور، به‌خصوص استانهای همجوار با مناطق سیل‌زده، خواستار همیاری و کمک‌رسانی مستقل مردمی به آسیب دیدگان هستیم.
 • خانم رجوی: در قرن بیست و یکم این میزان آسیب پذیری مردم ایران در برابر سیل و سایر حوادث طبیعی، ناشی از ابعاد ویرانگری حکومتی است که‌ دار و ندار مردم ایران را صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و برنامه‌های اتمی و موشکی برای حفظ نظام تبهکار ولایت فقیه می‌کند. این فجایع تلخ تنها با سرنگونی این رژیم ضدایرانی و ضدانسانی پایان خواهد یافت.

 

مطالب مرتبط 

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ـ موج جدید کرونا در سراسر کشور

۲۵ اعدام جنایتکارانه در اولین هفته مرداد از جمله سه زن و یک مرد ۷۲ساله