مراسم خاکسپاری کارگر شهید ایمان سبزیکار در جونقان برگزار شد

خاکسپاری شهید ایمان سبزیکار کارگر ستمدیده در جونقان با وجود تهدیدها و حضور گسترده ماموران سرکوبگر خامنه‌ای ـ ۵مرداد۱۴۰۱

روز چهارشنبه ۵مرداد مردم و بستگان شهید ایمان سبزیکار پیکر وی را به خاک سپردند. اطلاعات بدنام آخوندی خانوادهٴ این شهید را تهدید کرده بود که نباید کسی در هنگام خاکسپاری حضور داشته باشد اما جمعی از مردم بی اعتنا به این تهدید از شب قبل در محل مزار جمع شده بودند.

یادآوری می‌کنیم بامداد اول مرداد ۱۴۰۱ قضاییه جلادان در شیراز برای ایجاد جو رعب و وحشت و کنترل اوضاع ملتهب اجتماعی، کارگر ستمدیده زندانی سیاسی ایمان سبزیکار را در جنوب شیراز در ملأ عام حلق‌آویز کرد. خانواده این شهید پیکر ایمان سبزیکار را از شیراز به‌شهرکرد منتقل کردند.

جوانان شورشی شیراز در بهمن‌ماه گذشته پس از مزاحمت رذیلانهٴ پاسگاه بیدزرد برای دو جوان به اعتراض و مقابله با آن برخاستند. متعاقباً در جریان درگیریها، سرهنگ انتظامی علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه که به مردم حمله‌ور شده بود، به هلاکت رسید. جوانان شیرازی در جریان درگیری بهمن‌ماه سلاحهای وی و مزدور همراهش را مصادره و صحنه را ترک کردند.

مقاومت ایران با محکوم کردن این جنایت سبعانه در ملأعام از ملل متحد، کمیسر عالی حقوق‌بشر، شورای حقوق‌بشر ملل متحد، گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در مورد ایران و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر خواهان محکوم کردن بلادرنگ این جنایت ضدانسانی در ملأعام و حسابرسی از رژیم خون‌ریز آخوندی و قضاییه جلادان است.

 

مطالب مرتبط

ولی‌فقیه ارتجاع: خطبه‌ها نباید باعث بدبینی به وضع کنونی و آینده شود

جونقان - مراسم خاکسپاری ایمان سبزیکار با حضور گسترده مردم