شانتاژ و گروگانگیری و فضیحت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ـ اعلام دستگیری چند دیپلمات خارجی

شانتاژ و گروگانگیری و فضیحت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ـ اعلام دستگیری چند دیپلمات خارجی از جمله معاون سفیر انگلستان به‌ اتهام جاسوسی ـ ۱۶تیر۱۴۰۱

وزارت‌خارجه انگلستان اعلام کرد: اعلام دستگیری معاون سفیر کذب محض است

سفیر انگلستان در تهران: بسیار جالب است معاون سفیر در پایان مأموریتش در دسامبر گذشته ایران را ترک کرد

همزمان با معامله شرم‌آور رژیم آخوندی برای برگرداندن دیپلمات تروریست خود اسدالله اسدی از بلژیک، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از گروگانگیری جدید اتباع خارجی خبر داد.

خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: سپاه این دیپلماتها را که در حال جاسوسی و نمونه‌برداری از خاک یک منطقه ممنوعه بودند شناسایی و دستگیر کرده است. معاون سفیر انگلیس نیز از افرادی است که با خانواده به‌عنوان گردشگر به کویر شهداد رفته اما آن‌گونه که تصاویر ثبت شده نشان می‌دهد این فرد به‌دنبال نمونه‌برداری از خاک این منطقه بوده است.

تلویزیون رژیم نیز گفت: سازمان اطلاعات سپاه پاسداران چندین خارجی و از جمله دومین فرستادهٔ ارشد انگلیس به تهران را به اتهام اقدامات جاسوسی نظیر نمونه‌برداری از خاک در مناطق ممنوعه، بازداشت کرده است.

 

تلویزیون رژیم ـ ۱۵تیر ۱۴۰۱

گوینده: سازمان اطلاعات سپاه دیپلماتهایی را که به‌جای رایزنی جاسوسی کردند شناسایی کرده آنهم در منطقه ممنوعه

گزارشگر: این تصاویر پهپادی اطلاعات سپاه از حضور چند خارجی در اینجاست کویر مرکزی ایران

از این فرد جایز ویتاکر معاون سفیر انگلیس با خانواده به کویر شهداد می‌رود اما تصاویر نشان می‌دهد این یک تور گردشگری نیست با وجود این تابلو بزبان فارسی و انگلیسی که می‌گوید اینجا اینجا منطقه ممنوعه هست او پا را فراتر گذاشته از خاک اینجا نمونه برداشته و از منطقه ممنوعه تصویر گرفته همزمان با یک رزمایش موشکی هوا فضای سپاه در نزدیکی اینجا.

معاون سفیر انگلیس با عذرخواهی از این شهر اخراج می‌شود اما نهادهای اطلاعاتی می‌گویند غالباً این افراد به‌عنوان گردشگر به‌دنبال مکان نظامی و موشکی و شناسایی تجهیزات و مهمات به کار گرفته هستند.

به‌دنبال این ادعا، سخنگوی وزارت‌خارجه انگلستان اعلام کرد که گزارشها مبنی بر بازداشت یک دیپلمات انگلیسی در تهران به اتهام جاسوسی کذب محض است.

سیمون شرکلیف در یک پیام توئیتری نوشت: این گزارشها مبنی بر این‌که معاون سفیر انگلستان در حال حاضر در بازداشت است بسیار جالب است، او در دسامبر گذشته در پایان مأموریت خود ایران را ترک کرد.

به گزارش واشنگتن پست، به‌گفته یک مقام دولت انگلستان، که به‌دلیل حساسیت شرایط نخواست نامش فاش شود، گفت، ویتاکر پس از پایان مأموریت خود در دسامبر ۲۰۲۱کشور را ترک کرد. خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، گفت که ویتاکر هنگام بازداشت به‌عنوان گردشگر به ایران بازگشته بود.

واشنگتن پست افزود: رابرت مالی، فرستاده ویژه دولت بایدن در امور ایران، روز سه‌شنبه گفت و گوهای اتمی با رژیم ایران را «بیش از یک فرصت هدر رفته» خواند و در پاسخ به سؤالی درباره چند آمریکایی دستگیر شده در ایران گفت: «از آنها به‌عنوان مهره استفاده شده و این رژیم در ازای آزادی‌شان «چیزی می‌خواهند».

 

مطالب مرتبط 

دولت ترکیه یک شبکه جاسوسی رژیم آخوندی را در استانبول متلاشی و اعضای آن را دستگیر کرد

روزنامه هلندی ولکسکرانت: فروش گروگانهای غربی به بالاترین قیمت/چنین باج‌گیری نباید پاداشی داشته باشد

لطفا به اشتراک بگذارید: