نامه مایکل موکیزی به رئیس پارلمان بلژیک ـ لایحه انتقال تروریستها به ایران را که باعث رسوایی است متوقف کنید

نامه مایکل موکیزی وزیر دادگستری آمریکا ۲۰۰۷ ـ ۲۰۰۹ به رئیس پارلمان بلژیک: لایحه انتقال تروریستها به ایران را که باعث رسوایی است متوقف کنید ـ ۱۱تیر۱۴۰۱

من این نامه را به شما می‌نویسم که به‌عنوان رئیس مجلس بلژیک از ظرفیت خود برای توقف لایحه‌یی استفاده کنید که قرار است در رابطه با فرستادن اسدالله اسدی، دیپلمات رژیم ایران که در دادگاهی در بلژیک به اتهام بمب‌گذاری در جلسه مخالفان ایرانی در نزدیکی پاریس محکوم شده است، در مجلس تصویب شود.

توجه من به این لایحه دو جنبه دارد. من در سال ۲۰۰۷ ـ ۲۰۰۹ به‌عنوان دادستان کل آمریکا و در سال ۱۹۸۸ـ۲۰۰۶ به‌عنوان قاضی ایالات متحده خدمت کرده‌ام. در منصب اخیر، چندین پرونده مرتبط با تروریسم را در دست داشتم. علاوه بر این، من بیش از یک دهه با شورای ملی مقاومت، که گردهمایی پاریس را سازمان داده بود کار کرده‌ام و افراد متعددی را می‌شناسم که در این گردهمایی شرکت کرده‌اند، از جمله شخصیت‌های برجسته سیاسی آمریکا و پرزیدنت شورای ملی مقاومت، خانم مریم رجوی، که همگی قربانیان مورد نظر بمب‌گذاری بودند.

همان‌طور که تاکنون بدون شک می‌توانید حدس بزنید، من معتقدم که این لایحه باعث رسوایی پارلمان شما و بلژیک خواهد شد و نباید تصویب شود. هیچ فرد باهوشی نمی‌تواند شک کند که آزاد کردن دیپلمات سابق و فرستادن به ایران که به استفاده از موقعیت دیپلماتیک خود برای اقدام به قتل‌عام محکوم شده بود، پاداش یک عمل شنیع است. این تصور که او هر دوره‌ای حبس را در ایران خواهد گذراند، ساده‌لوحانه و مضحک است. این امر توسط مردم این کشور به این شکل دیده می‌شود و شهرت کشور شما را به‌عنوان نماد احترام به قوانین بین‌المللی مخدوش می‌کند.

من از شما می‌خواهم که تمام تلاش خود را بکنید تا همکاران خود را متقاعد کنید که این قانون غیرعاقلانه و بی‌تدبیر را تصویب نکنند.

با تشکر از شما برای توجه شما

با احترام

مایکل موکیزی

 

مطالب مرتبط

نامه مایکل موکیزی به رئیس پارلمان بلژیک: لایحه انتقال تروریستها به ایران را متوقف کنید

بیانیه لرد آلتون علیه معامله شرم‌آور بین رژیم آخوندی و دولت بلژیک