کمیته پارلمانترهای ایتالیایی برای ایران آزاد ـ معاهده ننگین بلژیک با رژیم تروریستی ایران را متوقف کنید

بیانیه فوری کمیته پارلمانترهای ایتالیایی برای ایران آزاد: معاهده ننگین بلژیک با رژیم تروریستی را متوقف کنید ـ ۱۰تیر۱۴۰۱

توافق ننگین بین مقامات بلژیکی و حکومت دینی حاکم بر ایران، آزادی اسدالله اسدی دیپلمات-تروریست تهران را تسهیل می‌کند. اسدی در سال ۲۰۱۸ به همراه سه همدستش هنگام تلاش برای بمب گذاری در تجمع مخالفان ایرانی در فرانسه در سال ۲۰۱۸ دستگیر شد.

پارلمان بلژیک فوریت این لایحه را تایید کرد که به دولت اجازه می‌دهد محکومانی مانند اسدی را منتقل کند. این لایحه به زودی برای تصویب تقدیم مجلس می شود. پس از تصویب، این لایحه به دولت بلژیک اجازه می دهد اسدی را آزاد کند.

اسدی به ۲۰ سال حبس محکوم شده و چهار سال از دوران حبس خود را سپری کرده است. بنابراین او واجد شرایط انتقال به ایران است و در آنجا از عدالت برای جنایات خود فرار خواهد کرد. شواهدی که در جریان محاکمه تروریست‌ها فاش شد، تأکید کرد که اسدی در حالی که از موقعیت دیپلماتیک خود به عنوان سومین دبیر سفارت رژیم در وین برخوردار بود، بر شبکه گسترده جاسوسی در سراسر اروپا نظارت داشت.

اسدی و همدستانش تلاش کردند تا گردهمایی سالانه مقاومت ایران در پاریس را با حضور صدها شخصیت اروپایی و آمریکایی به همراه بیش از ۱۰۰۰۰۰ ایرانی و مردم آزادیخواه از سراسر جهان بمب‌گذاری کنند. خانم مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران ، هدف اولیه توطئه بمب‌گذاری خنثی شده بود.

خانم رجوی در بیانیه‌ای در تاریخ اول ژوئیه از تمامی مقامات سیاسی، نمایندگان بلژیک، نمایندگان پارلمان و نمایندگان پارلمان در سایر کشورهای اروپایی خواست تا برای جلوگیری از تصویب این لایحه اقدام فوری انجام دهند.

ما فراخوان خانم رجوی را تکرار می‌کنیم و از هر ابتکاری که رژیم ایران را در قبال تروریسم افسارگسیخته‌اش پاسخگو می‌داند، کاملاً حمایت می‌کنیم.

دولت بلژیک باید فوراً به این معاهده ننگین با رژیم ایران پایان دهد، زیرا این معاهده سابقه خطرناکی ایجاد می کند و امنیت و ثبات در اروپا را به خطر می اندازد.

 

مطالب مرتبط

لایحه شرم‌آور انتقال محکوم‌شدگان برای آزادی اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی قویاً محکوم است و باید متوقف شود

معامله شرم‌آور بین رژیم آخوندی و دولت بلژیک