گرانی‌ها برای مردم و دلارها برای حزب‌الله لبنان ـ تیک تاک

تیک تاک ـ گرانی‌ها برای مردم و دلارها برای حزب‌الله لبنان ـ ۹تیر۱۴۰۱

گرانی‌ اجناس و کالاها را مردم ایران با گوشت و پوست خودشان لمس می‌کنند.

از سویی، رئیسی جلاد وعده مقابله و کنترل گرانی‌ها را داده بود، اما گرانی‌‌ها‌ سر به آسمان زده است، از چند ماه گذشته تا الان شکر با ۲۷۰ درصد افزایش قیمت، یعنی گرانی نزدیک به ۴ برابری و روغن با افزایش ۲۵۰ درصدی، در صدر گرانی‌ها هستند.

گرانی‌ها زندگی مردم را نابود کرده است و هیولای گرانی هر روز پروارتر می‌شود و دروغ و دغل رئیسی و خامنه‌ای بیشتر رو می‌شود. تا جایی که در وحشت از گسترش قیام مردم ایران صدای خودشان هم درآمده است:‌

 عنابستانی نماینده مجلس ارتجاع- ۱ تیر ۱۴۰۱
 آقای رئیسی گرانی بیداد میکند مردم هر روز شرایط سخت تری را تجربه می کنند بازار را کنترل کنید دولت تان را هم کنترل کنید حتی خدمات دولت هم هر روز گران می‌شود. می دانید چه خبر است  هر کس هر جور دلش می خواهد می فروشند

آقای رئیسی نظام بروکراسی لخت و خسته و فربه و پیچیده و پر از فساد و رانت را دگرگون کنید تا کشور نجات پیدا کنند، نظام بوروکراسی دارد کشور را خفه می‌کند و اگر به فوریت اراده نکنید که این نظام را دگرگون کنید تمام منابع کشور را خواهد بلعید و نظام را به ورشکستگی کامل خواهد رساند.

ایران یکی از ثروتمند‌ترین کشورهای جهان است، اما سرمایه‌های آن به یغما می‌رود یا صرف پروژه‌هایی می‌شود که جز بدبختی برای مردم چیزی ندارد، یک نمونه آن دخالت‌های منطقه‌ای رژیم: 

رژیم سالانه صدها میلیون دلار فقط به حزب‌الله لبنان کمک می‌کند، رئیس حزب‌الشیطان خودش اعتراف کرد که از پول تا لباس تا تجهیزات را رژیم ایران به او می‌دهد.

برایان هوک نماینده پیشین دولت آمریکا در امور ایران در این باره گفت:‌ ایران سالانه ۷۰۰ میلیون دلار به حزب‌الله لبنان می‌دهد. ایران حداقل ۱۶ میلیارد دلار خرج دست نشاندگانش در سوریه، عراق و یمن کرده است. 

خود رژیم هم البته تا ۳۵۰میلیون دلار را تأیید می‌کند روزنامه مشرق البته از قول لوموند بودجه سالیانة‌ آن را ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار عنوان کرد.

نزدیک به ۴۰ سال از عمر منحوس حزب‌الشیطان می‌گذرد، با یک حساب ساده می‌توان دید که رژیم دست کم ۲۵ میلیارد دلار به حزب‌الشیطان پول داده است.

علاوه بر این پول، رژیم آخوندی هزینه نظامی یک ارتش ۱۵ هزار نفره از سلاح و تجهیزات و مهمات و آموزش را هم تأمین می‌کند، علاوه بر آن هزینه یک شبکه گستردة رسانه‌ای را هم به عهده گرفته است.

ایجاد شغل برای نفرات حزب‌الشیطان و طرفداران آن بخش دیگری از هزینه‌هایی است که رژیم آخوندها مستقیماً پرداخت می‌کند.
همچنین هزینة‌ میلیاردی برای ایجاد بیمارستان و مدارس و خدمات گستردة‌ اجتماعی از دیگر هزینه‌هایی است که رژیم آخوندی پرداخت می‌کند، 
حزب‌الله یک بیمه  بهداشتی مجانی از  خدمات درمانی تا دارو را برای اعضاو هواداران خودش و خانواده‌‌‌‌هایشان فراهم کرده است که هزینه آن تماماً توسط رژیم پرداخت می‌‌شود، البته در مناطقی که زیرنفوذ  حزب‌الله  هستند، این خدمات به بقیه مردم هم ارائه می‌شود تا آن بخش از جامعه را ساکت کند.

مراکز آموزشی از مهدکودک تا کالج را هم راه‌اندازی کرده و ۳۵کالج و هنرستان صنعتی دارد که در این مراکز افکار حزب‌الله و رژیم  ایران را ترویج و تبلیغ می‌کند. که این مراکز هم هزینه های هنگفتی دارد.
علاوه بر همة این‌‌ها، پول‌‌های بسیار کلانی  برای بازسازی بخش‌هایی از لبنان هزینه کرد که در جنگ ۳۳روزه در اوت ۲۰۰۶تخریب شده بود. 

حال اگر این هزینه‌ها را جمع بزنیم  قطعاً‌ خامنه‌ای چند ده میلیارد دلار برای حزب‌الشیطان هزینه کرده است، می‌توان این عدد را تا صد میلیارد دلار برآورد کرد که البته هنوز هم ادامه دارد.
سوریه هم بخش دیگری از هزینه‌های رژیم است که از زندگی مردم ایران پرداخت می‌شود، 

فلاحت پیشه: زمانی که به سوریه رفتم عده‌ای گفتند هزینه درست کردم، ولی باز هم تکرار می‌کنم ما شاید 20 تا 30 میلیارد دلار به سوریه پول دادیم و باید از سوریه پس بگیریم. 

خامنه‌ای به این جنگ‌افروزی بسیار نیاز دارد بنابراین تا هر جایی که بتواند سرمایه‌های مردم ایران را صرف آن خواهد کرد.
خامنه‌‌ای: این نگاه وسیع فرامرزی، این امتداد راهبردی عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب ترین واجبات کشور هم لازم تره که مورد توجه قرار بگیره

یعنی اعتراف می‌کند که بدون این جنگ‌افروزی‌ها نمی‌تواند به حیات ننگین خودش ادامه بدهد.
 البته هزینه‌های رژیم در سوریه بسیار فراتر از  پولی است که به بشار اسد جنایتکار داده است.

استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه هزینه‌های رژیم ایران در سوریه را سالانه ۶ میلیارد دلار برآورد کرد.  

نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل هم مخارج ایران در سوریه را سالانه ۶ میلیارد دلار اعلام کرد. یعنی رژیم در مدت ۱۰ سال انقلاب سوریه، نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار صرف کشتار مردم سوریه و نگه‌داشتن اسد کرده است.

دیلی‌میلی آنلاین در این خصوص نوشت: حدود ۶۰هزار جنگجوی ایرانی در جنگ سوریه علیه اپوزیسیون این کشور شرکت می‌کنند و ایران نزدیک به ۱۰۰میلیارد دلار برای این جنگ هزینه کرده است. 

اگر همین هزینه‌ها را سرانگشتی جمع بزنیم، بیش از ۲۴۰ میلیارد دلار می‌شود، که قطعاً عدد واقعی آن بسیار بیشتر است.
این پول بیش از ۵ برابر بودجه امسال ایران است، که البته بخشی از نابودسازی سرمایه‌‌های مردم ایران است،‌ این هزینه‌هاست که زندگی مردم را نابود کرده است. بنابراین تا خامنه‌ای در مسند قدرت است، هر روز وضع و روزگار مردم بدتر و بدتر خواهد شد، چون او برای بقا به این هزینه‌ها نیاز مفرط دارد.

مطالب مرتبط

فوران آه و ناله سردمداران رژیم از مجاهدین، چرا؟ ـ تیک تاک

گرانی، پرتگاه اقتصادی دولت جلادان