روایت شاهدان ـ روایتی از ایستادگی مجاهدین سرفراز در سیاه‌چال‌های رژیم آخوندی

روایتی از ایستادگی مجاهدین سرفراز در سیاه‌چال‌های رژیم آخوندی ـ روایت شاهدان ـ ۵تیر۱۴۰۱

خاطرات عنایت سهرابی

مجاهد شهید صمد دادوند از جوانان مبارز ایلامی بود که در راه اهداف سازمان مجاهدین خلق ایران بیرحمانه وبا شقاوتی کم نظیر توسط رژیم به‌شهادت رسید.

صمد دادوند در خانواده‌ای فقیر بدنیا آمده بود، او در دوران ابتدایی و راهنمایی شاگرد ممتاز بود، و در سال دوم راهنمایی با معلم آزاده‌یی آشنا شد که به‌لحاظ سیاسی روی او تأثیر زیادی گذاشته بود.

صمد از همان زمان فعالیت‌های سیاسی را آغاز کرد و همزمان به ورزش کشتی  روی آورد، و در مدت کوتاهی قهرمان اول در سطح استان شد و سپس به‌دلیل تلاش‌های زیادش به مسابقات کشوری رسید.

او در سال۵۸ با سازمان مجاهدین آشنا شد و به تیم های میلیشیا پیوست، در سال۵۹ مسئولیت ۲ تیم میلیشیا را به عهده گرفت و در فاز سیاسی چندین بار دستگیر شد. مزدوران خمینی بعد از این‌که به نقش و مسئولیتهای صمد پی بردند او را در مهرماه سال۶۰ مجدداً دستگیر و پس از شکنجه‌های بسیار به اوحکم اعدام دادند.

هنگام اجرای حکم، صمد درخواست کرد دو رکعت نماز بخواند، در رکعت آخر پس از سلام اقدام به فرار کرد اما موفق نشد، وقتی دژخیمان این خبر را به حاکم ضد شرع دادند او دستور داد حکم اعدام با اعمال شاقه را در مورد او اجرا کنند.

پاسداران خون‌ریز خمینی با پاره کردن شکمش، او را به طرز فجیعی بشهادت رساندند. اما یاد و آرمان این مجاهد پایدار توسط سایر همرزمانش هم‌چنان در حال خروش است و دودمان آخوندهای حاکم را به فنا خواهد داد.

مطالب مرتبط

روایت شاهدان ـ روایتی از ایستادگی مجاهدین سرفراز در سیاهچال‌های رژیم آخوندی

گرامی باد خاطره مجاهد شهید حبیب خبیری، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران

 

لطفا به اشتراک بگذارید: