زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در بندر چارک ـ در یک نگاه

زمین لرزه‌ ای به قدرت پنج و شش دهم ریشتر در بندر چارک در استان هرمزگان ـ در یک نگاه ـ ۴تیر۱۴۰۱

ساعت ۸ و ۷دقیقه زمین لرزه‌یی به قدرت پنج و شش دهم ریشتر بندر چارک از توابع بندر لنگه در استان هرمزگان را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۲۲کیلومتری زمین به وقوع پیوست. بر اثر این زمین لرزه خساراتی به خانه های مردم وارد آمده است.

فاکس نیوز: مایک پنس از تلاشهای اپوزیسیون ایران برای جایگزینی رژیم دیکتاتوری با یک حکومت دمکراتیک ستایش کرد. پنس از مقر یک گروه فراگیر شامل گروه‌های ناراضی مخالف رژیم است و از حمایت شماری از مقامات دوره ترامپ از جمله مایک پمپئو برخوردار است.

رویترز: مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت، کارن پنس و مایک پنس معاون رئیس جمهور از نمایشگاه مقاومت در اشرف ۳ مقر هزاران تن از اعضای مجاهدین خلق، بازدید کردند. مریم رجوی  ورودی چوبه دار اعدام نمایشگاه حقوق بشر را به مایک پنس نشان می دهد.

رویترز افزود: ‌آنها در مورد شرایط عینی جامعه ایران، آلترناتیو شورای ملی مقاومت ایران و رویکرد جامعه جهانی در قبال فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران تبادل نظر کردند.

واشینگتن پست: مایک پنس از دولت بایدن خواست که « فوراً از تمامی مذاکرات هسته‌ای با تهران خارج شود، از مخالفان سازمان یافته در ایران حمایت کند و روشن سازد که آمریکا و متحدان ما هرگز به رژیم تهران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهند داد.»

روزنامه عکاظ عربستان: مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران، از مایک پنس معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و همسرش در اشرف۳ در آلبانی استقبال کرد.

غریب آبادی معاون قضاییه خامنه‌ای: باید فشار سنگینی به دولتهایی که مجاهدین را میزبانی می‌کنند وارد بشود. ما در هیچ ملاقاتی نیست که با سفرای کشورهای اروپایی یا هیأتهای کشورهای اروپایی به قضیه مجاهدین نپردازیم.

آخوند عاملی، امام جمعه خامنه‌ای در اردبیل: برای ما سخت است که مایک پنس در آلبانی در جمع مجاهدین حاضر شد. پنس ترامپ را تشویق کرد که از برجام خارج شود. مجاهدین تا حالا ۱۷هزار نفر از ما را ترور کردند. اروپا و آمریکا مجاهدین را از لیست خارج و حمایت از آنها را وظیفه خود دانسته‌اند.

بیانیه وحشت‌آلود ارگان حکومتی موسوم به انجمن اسلامی جامعه پزشکی:  بی‌توجهی به هشدارها، مجموعه نظام را با بحران‌های بسیار سهمگین و بنیان‌براندازی روبه‌رو خواهد کرد و سیل‌های بنیان‌کن منتظر کسی نمی‌مانند.

دژخیمان خامنه ای یک زندانی را در کرمانشاه اعدام کردند.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی کردستان:  تعداد موارد مشکوک به بیماری التور وبا در استان کردستان به ۱۳ تن افزایش یافت.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی رژیم:  بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که ۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پاسداران جنایتکار دو کولبر هموطن کُرد را در مرزهای بانه و نوسود با شلیک گلوله مجروح کردند.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس برکناری آخوند طائب را در راستای جنگ‌افروزی و صدور تروریسم بیشتر دانست و نوشت: جابجایی در ریاست سازمان اطلاعات سپاه و قرار گرفتن یک ژنرال نظامی بر راس آن، نشان از یک بازآرایی برای یک دوره جدید و گامی به پیش دارد و بدان معناست که نظام در موقعیت جدید خود، می‌تواند گام‌های بعدی علیه جاه‌طلبی‌ و اشغالگری‌ اسرائیل و آمریکا بردارد. 

آخوند نوری همدانی درباره جایگزینی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران:  شکی نداریم دشمنان همیشه مشغول نقشه‌های جدیدی هستند تا به این  نظام ضربه بزنند و دراین راه از هیچ توطئه‌ای فروگذار نمی‌کنند.

همتی، رئیس کل بانک مرکزی رژیم با اشاره به کارنامه هشت ماهه رئیسی جلاد گفت: دولت بایستی هرچه سریعتر مذاکرات را تعیین تکلیف و انتظارات تورمی را کنترل کند.

وی نوشت: بعداز شوک قیمتی ماه‌های اردیبهشت و خرداد که تورم تاریخی خردادماه ۱۴۰۱ را رقم زد، اینک تصمیم و اقدام دولت سیزدهم درخصوص حذف ارز ترجیحی را بهتر می شود ارزیابی کرد... بعد از حذف ارز ۴۲۰۰، کالاهایی غیر از نان سنتی و دارو که هنوز مشمول ارز ۴۲۰۰ هستند، قیمتشان بعضا تا چند برابر رشد کرد.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس درباره سفر جوزپ بورل به تهران نوشت:  رفتار سه کشور اروپایی به همراه اسرائیل و عربستان، امکان نقش‌آفرینی مثبت را از اتحادیه اروپا گرفته (و در چنین شرایطی) بورل می‌خواهد آخرین تلاش خود برای احیای برجام را انجام دهد.

این منبع می‌افزاید: در آستانه‌ی سفر منطقه‌ای جو بایدن به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا می‌خواهد آخرین تلاش خود برای احیای برجام را انجام دهد؛ هر چند برخی معتقدند که این سفر، طراحی تل‌آویو و ریاض برای اعلام مرگ توافق هسته‌ای است.

نمایشگاهی در کیف به نام «جنگ هنوز تمام نشده است» عکس‌ها و شهادت‌های روزنامه‌نگارانی را که قربانی تهاجم روسیه به اوکراین بودند، نمایش می‌دهد.

بازماندگان مرگبارترین زمین لرزه در بیش از دو دهه گذشته در افغانستان، روز جمعه در روستاهای ویران شده خود، بدون سرپناه، غذا و آب، منتظر بودند تا کمکهای اضطراری به آنها برسد، بارانهای شدید وضعیت را وخیم تر کرد.

 استلانتیز یک شرکت خودروسازی چند ملیتی است که دفتر مرکزی این شرکت در آمستردام است. آزمایش موفقیت آمیزی را برای یک خودروی الکتریکی انجام داده است که می تواند خود را بدون نیاز به توقف شارژ کند.

 

مطالب مرتبط

آسوشیتدپرس ـ انتشار عکسهای حضور مایک پنس در اشرف۳ ـ در یک نگاه

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – جمعه ۳تیر ۱۴۰۱

زلزله ۵.۶ریشتری هرمزگان را لرزاند