ادامه اعتصاب سراسری کارگران داربست‌بند در شهرهای مختلف ـ در یک نگاه

در یک نگاه  ـ ادامه اعتصاب سراسری کارگران داربست‌بند در شهرهای بوشهر، دماوند، عسلویه و کنگان ـ ۲تیر۱۴۰۱

کارگران داربست‌بند در سایت‌های ۱ و ۲ پروژه‌ی پتروشیمی بوشهر، کارگران داربست‌بند در پروژه‌ی پتروشیمی دماوند، کارگران داربست‌بند در پروژه پتروشیمی آرین متانول و کارگران داربست‌بند در پتروشیمی کیان در عسلویه به‌ اعتصاب سراسری داربست‌بندها پیوستند.

۵۰۰تن از داربست بندان کنگان به اعتصاب دیگر کارگران پیوستند.

اعتصاب داربست بندان پتروپلاش کنگان یک  چهار ۱۴۰۱به امید پیروزی  نزدیک به ۵۰۰داربست بند.

کارگران کوره پزخانه‌های تبریز در اعتراض به حقوق پایین خود اعتصاب کردند .

مأموران امنیتی رژیم آخوندی  در کارخانه سیمان کارون در مسجد سلیمان هفت تن از کارگران معترض را بازداشت کردند. جمعی از کارگران این کارخانه روز سه شنبه نسبت به اخراج یکی از همکاران خود، تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

هواپیمای مسافری مشهد- یزد، دچار حادثه در لاستیک هواپیما شد و به فرودگاه مشهد بازگشت.

بیانیه دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و  سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد:  ما نسبت به‌خطر قطع قریب‌الوقوع انگشتان دست ۸ زندانی عمیقاً ابراز نگرانی کرده و آن را محکوم می کنیم.

راوینا شمداسانی، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد: دست  کم ۲۳۷ نفر بین ۱۱دی ۷۸ تا  سوم مهر ۱۳۹۹ به قطع عضو محکوم شده‌اند. دست کم در ۱۲۹ مورد این احکام اجرا شده است. 

اتحادیه دانشگاهیان و اصناف انگلستان دستگیری معلمان معترض را محکوم کرد و اعلام کرد:‌ خواسته‌های مشروع باید از طریق گفت و گو و نه سرکوب، مورد بررسی قرار گیرد. ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها هستیم.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری سابق آمریکا: هیچ دلیلی وجود ندارد رژیم ایران به سلاح های هسته ای نیاز داشته باشد. ایران از نظر منابع بسیار غنی است و مردم باید از یک اقتصاد بسیار بسیار پویا بهره مند شوند.

احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن: گفتگوی خوبی با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران داشتم. نقش مخرب رژیم ایران در یمن بخشی از گفتگوهایمان بود.

اعتراف سایت حکومتی تابناک: سه بانک آینده، دی و سرمایه که مجموعا بیش از چهل هزار میلیارد تومان زیان خالص داشته اند، تا به امروز برای ارائه لیست بدهکاران کلان خود به بانک مرکزی اقدامی انجام نداده اند. 

وضعیت بازار کساد است. سایت حکومتی همشهری نوشت: با حذف ارز ترجیحی توسط دولت رئیسی، قیمت بیشتر کالاهای اساسی بالا رفته، دیگر مردم نمی‌توانند مانند قبل خرید کنند.

یکی از هموطنان نیز گزارشی در باره کسادی بازار در بندرعباس منتشر کرده است:

 اینجا بازار بندرعباس است. عین تعطیلی می ماند با این خرابی بازار با این گرانی، با این تورم این بندگان خدا کسبه چطور  قادر به پرداخت مالیات باشند. شما نگاه کنید این بازار به تاریخ  ۳۱ سه ۱۴۰۱ این هم فلکه برق بندرعباس. خلوت تاکسیها به صف و مردم هم هر از چند گاهی یک دو نفر پیدا می شود.  خدا عاقبت کشور و مملکت را ختم به خیر بگرداند خدا نگهدار.

سایت حکومتی بهار درباره چپاول در صنایع پتروشیمی نوشت: علی عسگری مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دو آقازاده را  به عضویت هیات مدیره شرکت تجارت صنعت خلیج فارس از زیرمجموعه‌های مهم هلدینگ خلیج فارس منصوب کرد.  این دو نفر  محمدباقر بیات فرزند عبدالحسین بیات رئیس هیات ‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت و سجاد روستا آزاد فرزند رضا روستا آزاد عضو شورای مرکزی جمعیت موسوم به ایثارگران  هستند که یک روز هم سابقه حضور در صنعت نفت را نداشته‌اند.

به گزارش یورونیوز یکسال پس از پیروزی رئیسی جلاد؛ بهای نان و غلات دو برابر و مواد غذایی ۸۵ درصد گران شد. مرکز آمار رژیم روز چهارشنبه اول تیر اعلام کرد، نرخ تورم نقطه‌ای در خرداد ماه ۱۴۰۱ به۵۲ و پنج دهم درصد رسید. بر پایه گزارش مرکز آمار رژیم، نرخ تورم سالانه منتهی به خرداد ماه ۱۴۰۱ نیز، به ۳۹ و چهار دهم درصد رسید که ۷ دهم  درصد بالاتر از نرخ اعلام شده برای اردیبهشت گذشته بود. بدین ترتیب، نرخ تورم سالانه در ایران تحت حاکمیت آخوندهای دزد و غارتگر برای نوزدهمین ماه متوالی بالای ۳۰ درصد باقی ماند.

خبرهایی درباره دیگر نقاط جهان:

آژانس بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد، می کوشد سرپناه اضطراری، مراقبت‌ها برای آسیب روانی و کمکهای غذایی را به محل زلزله مرگبار در افغانستان برساند.

رویترز: بگفته مقامات استان پاکیتکا شمار قربانیان زلزله افغانستان به بیش از  ۱۰۰۰کشته و ۱۵۰۰ زخمی  رسید. عکس‌ها نشان می‌دهد تعداد نامعلومی از مردم زیر آوار و در مناطق دور افتاده گیر کرده‌اند.

رویترز: تاسیسات گازی دانا مربوط به امارات در کرکوک عراق مورد اصابت موشک کاتیوشا قرارگرفت.

زلسنکی رئیس‌جمهور اوکراین در نشست کشورهای عضو ناتو و نیز گروه ۷، که در پایان ماه جاری میلادی برگزار می‌شود شرکت میکند.

مقامات نظامی اوکراین ادعا میکنند درجزیره مار به پیروزیهای مهمی دست پیدا کرده‌اند. جزیره مار بدلیل عدم تسلیم مدافعینش در اوایل جنگ به نیروهای روسی، به یکی ا زسمبلهای نبرد اوکراین و روسیه تبدیل شده است..

بلژیک اعلام کرد که از نامزدی عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا حمایت میکند اما مقامات بلژیکی تاکید کردند که تصمیم نهایی بر عهده شورای اروپاست.

کیتو پایتخت اکوادور شاهد ناآرامی‌های گسترده‌ای بود. تظاهرکنندگان به خاطر هزینه‌های بالای زندگی دست به اعتراض زده و با پلیس ضد شورش دیگر شدند.

شهر پیزا، اپلیکیشن جدیدی را با کمک اتحادیه اروپا راه اندازی کرده است تا حمل و نقل جمعی و بدون کربن را تشویق کند. مقامات این شهر میخواهند مردم را تشویق به استفاده ازدوچرخه و خودروهای الکتریکی کنند.

 

مطالب مرتبط

کارگران پروژه‌ای داربست بند در عسلویه اعتصاب کردند ـ دریک نگاه

تهران - تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر پردیس

لطفا به اشتراک بگذارید: