قهرمان پاکباز مجاهد خلق غلامعباس میرزایی جاودانه شد

مجاهد خلق غلامعباس میرزایی قهرمان پاکباز جاودانه شد ـ ۳۱خرداد ۱۴۰۱

قهرمان پاکباز مجاهد خلق غلامعباس میرزایی با ۴۳ سال سابقه مبارزه حرفه‌یی سیاسی و نظامی در صفوف مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی در بیمارستان در آلبانی درگذشت و به‌جاودانه‌فروغهای آزادی پیوست.

غلامعباس قهرمان فرزند رشید مردم دورود، متولد ۱۳۴۲ در جریان تظاهرات و فعالیتهای دوران انقلاب ضد سلطنتی با آرمانهای مجاهدین آشنا شد و در همان دوران علاوه بر تظاهرات، همراه با دوستانش در شعارنویسی و پخش اطلاعیه و تراکت هم شرکت داشت.

پس از انقلاب بلافاصله به‌مجاهدین پیوست. خودش در این مورد نوشته است:

«انقلاب پیروز شد و دفتر جنبش سازمان دایر شد و کار را با آنها دنبال می‌کردم. در سال ۵۸ وارد تشکیلات سازمان شدم و رسماً فعالیتهایم را با سازمان شروع کردم.

وقتی کارم را شروع کردم، دیگر کار اصلی برایم پیشبرد خط و خطوط سازمان بود به‌طوری که در تمام برنامه‌ها و مراسمها و نشستها، درگیریها حضور داشتم. در این مدت کارم را در بخش دانش‌آموزی دنبال می‌کردم و سال ۵۸ تا ۶۰ نماینده کلاس در انجمن دانش‌آموزی بودم. سال۵۸ و ۵۹ سرتیم یکی از تیمهای دبیرستان بودم».

در سرفصل ۳۰خرداد ۱۳۶۰ و با شروع مقاومت انقلابی سراسری غلامعباس میرزایی هم به‌فعالیتهای مخفی و نبرد با پاسداران جنایتکاری که در کار کشتار مجاهدین بودند، روی می‌آورد. خودش در مورد این دوران زندگی تشکیلاتی و انقلابی‌اش نوشته است:

«بعد از ۳۰خرداد وارد کار نظامی شدیم که سرتیم یکی از تیمها بودم که کارمان تهیه و کارگذاری سه‌راهی، نارنجک، شعار نویسی ... بود، تا این که رژیم تعداد زیادی از بچه‌ها را گرفت و تعدادی هم، شهر را ترک کردند، فعالیت برای مدتی زیاد شد».

غلامعباس میرزایی در جریان همین فعالیتها و نبردها در دیماه۱۳۶۰ دستگیر می‌شود و در سال‌های ۶۰ تا ۶۳ در شکنجه‌گاههای بروجرد و خرم آباد زیر شکنجه قرار می‌گیرد. پس از آزادی ارتباط خود را با سازمان برقرار می‌کند و در خرداد ۱۳۶۶ به‌ قرارگاه اشرف اعزام می‌شود و با پوشیدن لباس رزم و شرف ارتش آزادیبخش ملی ایران به‌ عنوان رزمنده‌یی پرشور و سپس فرمانده‌یی دلیر در ۶عملیات ارتش آزادیبخش شرکت می‌کند. او در عملیات چلچراغ به‌ عنوان فرمانده تیم شرکت داشت و در عملیات فروغ جاویدان فرماندهی یک واحد رزمی را بر عهده داشت و در جریان همین عملیات در مأموریت جستجو برای پیدا کردن رزمندگان مفقود و شهید با پاسداران خمینی درگیر شد و از ناحیه سر و کمر و دست و هر دو پا ترکش خورده و مجروح شد. در فروردین ۱۳۷۰ از قهرمانان عملیات مروارید بود. عملیاتی که طی آن ارتش آزادیبخش ملی ایران با تار و مار کردن ۷تیپ و لشکر سپاه پاسداران رژیم درسی فراموشی‌ناپذیر به‌خامنه‌ای و سردمداران نظام ولایت فقیه داد....

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

مجاهد خلق غلامعباس میرزایی با بیش از ۴دهه رزم و نبرد برای آزادی مردم ایران به دیار رفیق اعلی پرگشود.

زندگی او بیان حقیقی پیام حسین‌بن علی است که «زندگی، عقیده و جهاد است».

روحیه رزمجو و مسئولیت‌پذیر و انتخابگرش از او مجاهدی سخت‌کوش در میدانهای نبرد نظامی، حاضر در میدانهای نبرد ایدئولوژیک و سرشار از درک و شوق مبارزاتی برای آزادی مردمش ساخته بود.

نه زندان و شکنجه، نه جراحتهای سخت در عملیات نظامی و محاصره در اشرف و لیبرتی و نه درد و رنج بیماری خدشه‌ای در عزم او برای نبرد نداشت. از آن جمله مجاهدینی که همیشه تکیه‌گاهی مطمئن برای همرزمانشان هستند و شور انقلاب و دگرگونی به سر دارند.

با درود به روح پرفتوحش، درگذشت این مجاهد صدیق را تسلیت می‌گویم به همرزمانش در اشرف۳ و به خانواده و بستگان او در دورود لرستان که این روزها صحنه قیام و خیزش است.

بی‌تردید عزم مبارزاتی و مجاهدت بی‌وقفه او الهام‌بخش رزم کانونها و جوانان شورشگر دورود و مردم باغیرت لرستان است.

مطالب مرتبط

 مجاهد والا و قهرمان مژگان کوکبی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران جاودانه شد

درگذشت قهرمان پاکباز مجاهد خلق عباس میرزایی در آلبانی