اعدام‌های زندانیان آن‌ روی سکه ترس از سرنگونی ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ اعدام‌های زندانیان آن‌ روی سکه ترس از سرنگونی ـ ۲۳خرداد۱۴۰۱

۴ دهه از عمر حکومت آخوندی در ایران حاکم می‌گذرد. آخوندها نقض حقوق بشر را از دیکتاتوری پیش از خود به ارث برد و به آن بار مذهبی دادند. با شلاق‌زدن در خیابان‌های شهرهای ایران شروع شد و تا قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی و بر سر موضع هم پیشرفت. اعدام برای حکومت آخوندی، ابزار استمرار حکومت است. 

طی هفته‌ی گذشته ۹ زندانی از هم‌وطنان کرد اعدام شدند. جلادان خامنه‌ای ۱۶ زندانی از هم‌وطنان بلوچ را هم اعدام کردند، در مجموع آمار اعدام  در زندان‌های رژیم در هفته‌ی سوم خرداد، از ۳۰اعدام هم گذشته است 

اما چرا رژیم دست به اعدام‌های گسترده زده است؟ رزیام در شرایطی قرار گرفته که سیاست‌هایش برای حل بحران‌های موجود، بحران‌های شدیدتری ایجاد می‌کند. 

۶۱ اقتصاددان حکومتی در نامه‌ای سرگشاده نوشتند: «هشدار ما به دولتمردان این است که وضعیت کشور بسیار شکننده است و اصرار بر حذف یارانه‌ها در این دوران فلاکت‌بار، کاسه صبر مردم را لبریز خواهد کرد و نظام و دولت را رویاروی مردم قرار خواهد داد» 

حکومت آخوندی این شرایط را به چشم می‌بیند و برای گریز از آن دست به اعدام‌های گسترده می‌زند؛ زیرا تنها یک راه گریز پیش‌روی خود می‌بیند و آن تسلط بر جامعه با ایجاد رعب و وحشت است. سیاست و خط‌کاری که موعدش تمام شده، کافی است نگاهی به قیام‌ها و اعتراضات این روزها بیندازیم تا این واقعیت نمایان شود که این جنایت‌ها تنها بر خشم و تنفر عمومی جامعه از حاکمیت می‌افزاید. 

مطالب مرتبط

فعالیت‌های اشرف‌نشانها و هواداران مقاومت در آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران ـ روی خط ایران

اعدام جنایتکارانه چهار زندانی در زندانهای زنجان، جیرفت و زاهدان