عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه

خلاصه  خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه ۲۹اردیبهشت۱۴۰۱

عفو بین‌الملل اعلام کرد:

احمد رضا جلالی توسط رژیم ایران به گروگان‌گرفته شده و در معرض تهدید اعدام تلافی‌جویانه به‌منظور تحویل دادن اسدالله اسدی و حمید نوری توسط بلژیک و سوئد قرار دارد

عفو بین‌الملل:

مقامات ایرانی باید هر گونه برنامه‌ریزی برای اعدام احمدرضا جلالی را متوقف کنند. فوراً او را آزاد کنند و برای آسیبی که به او وارد کرده‌اند غرامت بدهند.

- اسدالله اسدی یک دیپلمات رژیم ایران است که به‌دلیل نقش داشتن در یک حمله بمب‌گذاری خنثی شده در سال ۲۰۱۸ در فرانسه، در حال گذراندن حکم ۲۰ سال زندان در بلژیک است.

-حمید نوری، یکی از مقامات سابق زندان رژیم ایران است که سوئد او را به اتهام دست داشتن در قتل‌عام در زندانهای ایران در سال ۱۹۸۸ محاکمه می‌کند و قرار است حکم وی در ۱۴ ژوئیه صادر شود.

خبرگزاری فرانسه: عفو بین‌الملل روز پنجشنبه اعلام کرد، یک شهروند ایرانی-سوئدی که در ایران با اعدام قریب‌الوقوع مواجه است، به‌عنوان گروگان توسط تهران نگه داشته شده تا بلژیک و سوئد را مجبور به دادن امتیاز در دو مورد مربوط به مقامات سابق رژیم ایران کند.

آخوند سردژخیم اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات رئیسی

حمید نوری را با توطئه و سناریوی گروهک تروریستی منافقین به گروگان گرفته‌اند

-برخی از عناصر کانونهای غیرقانونی با گروهک‌های تروریستی و برخی جواسیس خارج نشین متصل بودند که به‌زودی اطلاعات بیشتری در خصوص این پرونده منتشر خواهد شد.

زوزه‌های وزارت اطلاعات به‌خاطر درخواست حکم اشد مجازات برای دژخیم نوری در دادگاه سوئد و شکست توطئهٔ رژیم برای منحرف کردن جنبش دادخواهی

سایت حکومتی همدان‌پرس

هدف مجاهدین فراتر از حمید نوری، فشار به‌جهوری اسلامی است. پیامدهای حقوقی و سیاسی این حکم تنها در مورد فرد نوری محدود نمی‌ماند، بلکه تا بالاترین سطوح سیاسی و در روابط خارجی نظام، تأثیرات مخربی خواهد داشت

مجاهدین یک سال است در مقابل آن دادگاه بساط تاخت و تاز به نظام هم پهن کرده‌اند

ادعاهای مجاهدین به‌آنجارسید  که حتی برخی شاکیان آنها را ساختگی و فانتزی دانستند

دادستان هم جبهه با مجاهدین درخواست حکم اشد مجازات برای (حمید نوری) را به هیأت قضات ارائه می‌کند، در حالی که ابطال جعل‌ها و موهومات مجاهدین می‌توانست مسیر پرونده را دگرگون کند.

تأثیر مخرب انفعال وزارت‌خارجه را وقتی بهتر می‌توان درک کرد که به گواهی آگاهان سیاسی تا قبل از انتقال دادگاه به‌آلبانی فرصتی فراهم شده بود که با تلاشهای بیشتر بتوان آقای نوری را تبرئه کرد.

افزایش ۸۷و نیم درصدی قیمت محصولات لبنی

قیمت شیر از کیلویی ۶هزار و ۴۰۰تومان به ۱۲هزار تومان افزایش یافت

هشدار روزنامه حکومتی جمهوری نسبت به جراحی اقتصادی اگر تجدیدنظر صورت نگیرد، کشور با مشکلاتی مواجه خواهد شد که چه بسا غیرقابل جبران باشد

ادامه بحران آلودگی هوا در بیش از ۲۰شهر میهن

تنها در روز چهارشنبه ۸۲۰تن از هموطنان در خوزستان بدلیل آلودگی هوا راهی بیمارستان شدند

رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم به نقض برجام

ما امروز سوخت ۶۰درصد را در دست تولید داریم

جیک سولیوان مشاور امنیت ملی آمریکا  در ملاقات با وزیر دفاع اسراییل:

راههای مقابله با تهاجمات رژیم ایران مورد بررسی قرار گرفت

ملک عبدالله پادشاه اردن

در منطقه شاهد حرکت رژیم ایران به سمت مثبتی نیستیم ما با چالشهای امنیتی و حملات مکرر در مرزهای خود روبه‌رو هستیم

تحولات جنگ در اوکراین

تسخیر بندر ماریوپل توسط روسیه، و محاصره سواحل جنوبی اوکراین مانع از صادرات میلیونها تن غلات شده است.

وزارت دفاع انگلستان: در هفته‌های اخیر، روسیه فرماندهان ارشدی را که در بحبوحه جنگ اوکراین عملکرد ضعیفی از خود نشان داده‌اند از کار برکنار کرده است.

مطالب مرتبط 

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ چهارشنبه

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – پنجشنبه ۲۹اردیبهشت ۱۴۰۱