ارتش اوکراین اعلام کرد به ماموریت رزمی در ماریوپل خاتمه داد

به گزارش رسانه‌ها، ارتش اوکراین اعلام کرد به ماموریت رژیم در ماریوپل خاتمه داده شد ـ ۲۷اردیبهشت۱۴۰۱

رویترز با انتشار این خبر به‌نقل از معاون وزیر دفاع اوکراین نوشت: تخلیه ۵۳ سرباز اوکراینی به‌شدت مجروح، آغاز شد و آنها به بیمارستان شهر نووازوفسک منتقل شدند. ۲۱۱ سرباز دیگر از کارخانه آزووستال به اوله نیوکا منتقل شدند تا از طریق روند مبادله اسرا به منطقه تحت کنترل ارتش اوکراین انتقال یابند.

زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در پیام دوشنبه شب خود با اشاره به جریان گفتگوهای دیپلوماتیک برای آزادی نیروهای اوکراینی محاصره شده در کارخانه آزووستال در ماریوپل گفت: «اوکراین نیاز دارد قهرمانانش زنده بمانند. این جزو اصول ماست». وی ضمن قدردانی از تلاشهای سازمان ملل متحد، هیأت مذاکره کننده و همه دست‌اندرکاران این تلاشها افزود: امیدواریم بتوانیم جان افرادمان را نجات دهیم. در میان آنها کسانی هستند که به‌شدت مجروح شده و نیاز به کمکهای پزشکی فوری دارند.

روز دوشنبه وزارت دفاع روسیه نیز ضمن تأیید این خبر اعلام کرد توافقی برای تخلیه نیروهای مجروح اوکراین از کارخانه فولاد آزووستال حاصل شده و یک کریدور بشردوستانه برای این منظور ایجاد شده است.

‍آسوشیتدپرس ۲۷اردیبهشت ضمن درج گزارشی از وضعیت جنگ در اوکراین نوشت: نیروهای اوکراینی با عقب‌راندن نیروهای روسی از اطراف شهر خارکیف در شمال شرقی دست به پیشروی زدند. آنها در این پیشروی توانستند به مرز اوکراین و روسیه رسیده و علامت مرزی اوکراین را مجدداً در آنجا نصب کنند. زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در پیام ویدئویی خطاب به سربازان اوکراینی شرکت کننده در این عملیات از تلاشهای آنها قدار دانی کرد.

 

مطالب مرتبط

روزنامه گاردین از طرح ویژه اتحادیه اروپا برای بازسازی اوکراین خبر داد

رویترز: اوکراین می‌گوید نیروهای مدافع خارکیف به مرز روسیه رسیده‌اند

لطفا به اشتراک بگذارید: