وال استریت ژورنال ـ گفتگوهای اتمی با رژیم ایران تبدیل به تکرار دگرباره موارد ناخوشایند شده است

مطلب روزنامه وال استریت ژورنال با عنوان «گفتگوهای اتمی با رژیم ایران تبدیل به تکرار دگرباره موارد ناخوشایند شده است» ـ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

این روزنامه می نویسد: نزدیک به پنج ماه از زمانی که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت تنها «هفته‌ها» برای احیای توافق اتمی با رژیم ایران باقی مانده است، می‌گذرد. پیوستن مجدد به توافق معیوب همیشه ایده بدی بود، اما غرب با وجود شواهد فزاینده مبنی بر بیهوده و خطرناک بودن این تلاش هم‌چنان به امیدوار بودنش ادامه می‌دهد.

آخرین شواهد از جانب رافائل گروسی، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده است. گروسی روز سه‌شنبه در پارلمان اروپا گفت: «ما در چند ماه گذشته توانستیم آثار اورانیوم غنی‌شده را در مکانهایی شناسایی کنیم که هرگز توسط رژیم ایران به‌عنوان مکانهایی که فعالیتی در آن انجام می‌شد اعلام نشده بود». «رژیم ایران، اطلاعاتی که ما نیاز داریم، ارائه نکرده است»... .

وال استریت ژورنال با اشاره به قطعنامه دوحزبی اخیر سنا در مخالفت با خارج کردن سپاه پاسداران رژیم از لیست تروریستی که با اکثریت آرا تصویب شد افزود: این قطعنامه هشداری برای کاخ‌سفید است. بازنده یک توافق بد از نظر سیاسی و هم‌چنین استراتژیک کاخ‌سفید است. اگر رژیم ایران اجازه راستی‌آزمایی تعهدات قبلی خود را ندهد، در هیچ توافقی نمی‌توان به آن اعتماد کرد.

مطالب مرتبط 

احتمال مرگ توافق اتمی افزایش یافته است

وال استریت ژورنال: گفتگوهای اتمی ایران تبدیل به تکرار دگرباره موارد ناخوشایند شده است