قیام، پاسخ مردم به ترفندهای رژیم ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ قیام، پاسخ مردم به ترفندهای رژیم ـ قسمت اول ـ ۲۳اردیبهشت۱۴۰۱

میهمان برنامه: مریم فارسی

این روزها سونامی گرانی چنان فاجعه را از حد گذرانده که نان نیز به یک کالای لاکچری تبدیل شده است. برای بسیاری از مردم، آرزو دیگر داشتن یک سرپناه امن برای کودکان، خرید ماشین یا برخورداری از شغلی آینده‌دار و با درآمد کافی نیست. آنها به این فکر نمی‌کنند که چند روز در سال می‌توانند برای خانوادهٴ خود گوشت تهیه کنند.

چند روز می‌توانند برنج و روغن و دیگر اقلام اساسی را در سبد کالای خود داشته باشند. آنها به این نمی‌اندیشند که اینترنت دانشگاه، مدرسه یا اینترنت خانگی آنها، پرکیفیت، باسرعت باشد و دچار فیلترینگ نشود. زیرا این رژیم در هراس از قیام آتشین و برگشت فلش‌های اعتراضی به سمت «اصل نظام»، مردم را درگیر آب آشامیدنی و نان بخور و نمیر کرده است.

خامنه‌ای، جلاد۶۷ را نه برای حل مشکل روغن و برنج و گوشت و لبنیات یا مسکن و قیمت پراید بلکه برای مقابله با خیزش‌های مردمی بر چنین منصبی گماشته است. گویاتر بگوییم با ورود به دوران سرنگونی، مأموریت رئیسی تنها و تنها جلوگیری از سقوط نظام قتل‌عام در امواج خشمناک قیام است. وظیفهٔ رئیسی خط بستن در برابر مجاهدین و کانون‌های شورشی است. «اوجب واجبات» برای او حفظ دیکتاتوری لجام‌گسیختهٔ دینی در سراشیب سرنگونی است.

رئیسی نیامده است که فقر مطلق را ریشه‌کن نماید؛ آمده است که ریشهٔ فقیر را بکند. آمده است که برای حفظ نظام ولایت نان خشک را از سفره‌های محقر برباید. آمده است تا با طرح‌هایی مانند «حذف ارز ترجیحی»، «گران کردن آرد به بهانهٔ جلوگیری از قاچاق آن»، آخرین سکه‌های پس‌انداز شده برای روز مبادا را نیز از جیب هر ایرانی درآورد و به چاه ویل صنعت موشکی و اتمی رژیم بریزد.

تنها اهرمی که می‌تواند این روند رذیلانه و جنایت‌بار را متوقف کند، تبدیل فقر و خط فقر به سلاحی هولناک در دستان ارتش عظیم گرسنگان است. خامنه‌ای و گماشتهٔ بدنام او این زبان را خوب می‌فهمند و از به‌کار گرفته شدن آن سخت هراس دارند.

جامعهٔ ایران با سرعتی شگفت در حال نزدیک شدن به این موعد محتوم است. شورشگران آزادی و عدالت در شهرهای ایران آماده‌اند تا درسی جانانه به دشمن نان و جان مردم ایران بدهند

ساعت وصل ـ این رژیم در صحنه بین‌المللی به سیاست انقباضی خودش ادامه می‌دهد ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ رژیم برای تامین هزینه‌های اتمی و دخالت در منطقه و تروریسم دست در جیب مردم کرده است  ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ یارانه جدید دولت رئیسی جلاد یک فریب بیشتر نیست ـ قسمت چهارم

تماس هموطنان از داخل کشور

مطالب مرتبط

وحشت آخوندها از گسترش اعتراض‌های سراسری ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

جبران کسری بودجه از سفره‌های مردم!