حاکمیت آخوندی، حاکمیت قتل‌عام ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ حاکمیت آخوندی، حاکمیت قتل‌عام ـ ۱۱فروردین۱۴۰۱

رژیم ایران به امتناع از پایبندی به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی ادامه میدهد. عدم رسیدگی به تمامی افرادی که شواهدی مبنی بر دخالت مستقیم آنها در جنایات رژیم وجود دارد، از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس سابق قوه قضاییه و رئیس‌جمهور کنونی، نه تنها موجب تثبیت مصونیت از مجازات شده است، بلکه تکرار تخلفات فاحش و سیستماتیک را تسهیل کرده است.

در سال میلادی گذشته هزاران نفر مورد بازجویی، پیگرد غیرعادلانه یا خودسرانه قرار گرفته و بازداشت شدند و صدها نفر ناعادلانه در زندان ماندند. نیروهای امنیتی به‌طور غیرقانونی از نیروی مرگبار و شلیک برای سرکوب اعتراضات استفاده کردند. شکنجه و سایر بدرفتاریها، از جمله محروم کردن زندانیان از مراقبت‌های پزشکی کافی، گسترده و سیستماتیک باقی ماند.

تعداد زیادی از مرگ‌های مشکوک در بازداشت، علی‌رغم گزارشهای موثق مبنی بر این‌که این مرگ‌ها ناشی از شکنجه یا سایر بدرفتاریها از جمله محرومیت عمدی از مراقبت‌های پزشکی بوده، بررسی نشده و بدون مجازات باقی ماندند. مقام‌های رژیم هم‌چنان به استفاده از مجازات اعدام به‌عنوان سلاحی برای سرکوب سیاسی مخالفان، معترضان و اعضای گروه‌های اقلیت قومی و هم‌چنین برای جرایم ادعا شده توسط کودکان ادامه دادند. مخالفان و روزنامه‌نگاران مستقر در خارج از کشور نیز با خطرات شدید آدم‌ربایی و اعدام روبه‌رو هستند

مطالب مرتبط

خامنه‌ای و دروغ‌های سالانه ـ قضاوت با شما

رخداد ـ دولت دروغ و غارت و قتل‌عام!