اتکا بودجه ۱۴۰۱ به افزایش مالیات ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ اتکا بودجه ۱۴۰۱ به افزایش مالیات ـ ۱۱اسفند۱۴۰۰

وقتی بانکها در جریان تصویب بودجه ۱۴۰۱ پشت سر خامنه‌ای سنگر گرفتند کمیسیون تلفیق برای تأمین کسری بودجه به‌طور مستقیم سراغ جیب مردم رفت. باندهای حاکم در مورد غارت مردم هم‌پیمان هستند و مشکلی ندارند. مشکل آنجاست که در وحشت از خیزش و قیام، مجبور می‌شوند به همدیگر هشدار بدهند.

آخوندلارگانی عضو مجلس ارتجاع روز ۴اسفند در مجلس گفت: «ببینید چرا ما باید هر جا کمبود داریم دست در جیب مردم بکنیم؟ این‌که آب و برق و گاز و مصارف دیگر نمی‌دانم هر پیامکی ۳۰ریال از مردم گرفته بشه خب این چه نحوه بودجه‌ریزی است... . . دیگه بار مضاعفی را روی دوش مردم نگذاریم مردم تاب و توان این‌که قیمت‌ها افزایش بیشتری داشته باشه ندارند».

به این ترتیب رژیم در دوراهی وحشت از قیام و دست کردن مستقیم در جیب مردم از طریق گرانی‌ها، مسیر دوم را انتخاب می‌کند. آن‌چیزی که روزنامه حکومتی آرمان در روز ۴اسفند آنرا «حل کسری بودجه با درآمد فیک» توصیف کرد.

روزنامه حکومتی آرمان در مورد منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۱ به‌نقل از کارشناسان حکومتی نوشت: «منابع درآمدی پیش‌بینی شده در بودجه سال آینده خیلی هم واقع‌بینانه تعیین نشده است چرا که با واقعیت‌های اقتصاد امروز ایران و مشکلات بین‌المللی و تحریم‌ها و شاید از اینها هم مهمتر فرار گسترده مالیاتی در بخش‌های مختلف هم‌چنان امکان عدم تأمین بودجه را فراهم می‌سازد که این موضوع به بروز کسری منجر خواهد شد که تبعات عمیقی در اقتصاد دارد».

مطالب مرتبط

دروغگویی سر کرونا به قصد ادامه کشتار ـ قضاوت با شما

چشم‌انداز بودجه‌ریزی از جیب مردم!