بررسی گستره اعتراضات اقشار مختلف میهن و پاسخ رژیم آخوندی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ بررسی گستره اعتراضات اقشار مختلف میهن و پاسخ رژیم آخوندی ـ قسمت اول ـ ۹اسفند۱۴۰۰

گفتگو با احمن کامیاب

طی هفته گذشته چه اقشاری تجمعات اعتراض برگزار کردند؟

طی هفته گذشته تعداد تجمعات اعتراضی برگزار شده آنقدر زیاد است که در این فرصت کوتاه امکان بررسی آنها نیست. به برخی از آنها من اشاره می‌کنم:

یکشنبه هشتم اسفند‌ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در شهرهای میهن مقابل اداره تأمین اجتماعی شهرستانها دست به تجمع اعتراضی زدند. گزارشات تجمع اعتراضی بازنشستگان از شوش، مشهد، تبریز، اراک، تهران، قزوین ، هفت تپه، شهر کرد، کرمانشاه ، اردبیل، اصفهان، شیراز، خرم آباد ، بجنورد، اهواز ، ایلام، رشت  ... . به‌دستمان رسیده است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی نسبت به سطح نازل حقوق و مستمریها، مشکلات بیمه تکمیلی و وضعیت بد معیشتی خود معترض هستند.

بازنشستگان تأمین اجتماعی خواهان افزایش و همسان‌سازی کامل حقوق‌ها هستند.

معلمان حق‌التدریسی استانهای مختلف به تهران آمدند در تداوم اعتراضشان روز یکشنبه ۸اسفند در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برپا کردند.
یکی از معلمان گفت: یک هفته است با تمام مشکلات در تهرانیم و به تمام نهادهای ذیربط مراجعه کرده‌ایم؛ اما هیچ پاسخی به ما نداده‌اند. خواسته ما «روشن شدن وضعیت استخدامی» و تعیین‌تکلیف است. در بین ما خانم‌های باردار و همکاران بیمار هستند که با مشقت فراوان به تهران آمده‌اند و در این یک هفته به همه مقامات مسئول مراجعه کرده‌اند.

ما ۱۲هزار و ۸۰۰نفر در سراسر کشور هستیم که مطالبه ما صادر شدن احکام پیمانی است؛ ما همه دوره‌ها را گذرانده‌ایم؛ اکنون نیز کلاس داریم؛ همه مراحل لازم را طی کرده‌ایم اما هیچ اقدامی برای تعیین‌تکلیف استخدامی ما نمی‌شود.

اکنون روزهای پایانی سال است و بررسی لایحه بودجه سال آینده در مراحل نهایی است اما باز هم اعتنایی به وضعیت مبهم و بلاتکلیف ما نمی‌کنند.

روی خط ایران ـ نگاهی به فعالیت اشرف‌نشانها درسوئد و بازتابهای آن  ـ قسمت دوم

گفتگو با هوشنگ روزبهانی

مطالب مرتبط

دعوا در مجلس ارتجاع بر سر حذف ارز ترجیحی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان آمیتیس