یاد سردار سرفراز عشایر فارس الله قلی خان جهانگیری و خواهر قهرمانش مهین جهانگیری گرامی باد

یاد سردار سرفراز عشایر فارس ـ الله قلی‌خان جهانگیری و خواهر قهرمانش مهین جهانگیری ـ۲۴بهمن ۱۴۰۰

سالگرد شهادت  در ۲۵بهمن ۱۳۶۲ ـ مزار الله قلی‌خان جهانگیری

زیارت مزار الله قلی جهانگیری: به نام شهیدان راه آزادی و به یاد شهید راه آزادی الله قلی‌خان جهانگیری و خواهرش مهین جهانگیری از طرف برادر مجاهد مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران به روح پرفتوح الله قلی‌خان جهانگیری و خواهر مبارزش درود می‌فرستیم و تا سرنگونی رژیم ولایت فقیه در ایران دمی از پای نمی‌نشینیم و راه این سردار بزرگ و آزادیخواه را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم مرگ بر خامنه‌ای درود بر رجوی

پیام الله قلی‌خان جهانگیری به عشایر میهن برای حمایت از «مجاهدین و مبارزین مسلح خلق»

از نشریه اتحادیه انجمنهای دانشجویان مسلمان خارج از کشورـ شماره ۵۸ – ۲۳مهر ۱۳۶۱

عشایر غیور و وطن‌پرست، هم‌میهنان عزیز

میهن عزیز ما ایران و هم‌میهنان شریف و پاکمان روزهای سختی را می‌گذرانند...

ملت ما که شعار آزادی سرداده بود، امروز از هر نوع آزادی محروم و حتی به‌خاطر به‌کار بردن کلمهٔ آزادی در محافل خصوصی و خانوادگی به‌جوخهٔ آتش پاسداران مزدور خمینی سپرده می‌شوند...

من از تمامی دوستان و برادران و آشنایان و کسانی که این اعلامیه به‌دستشان می‌رسد می‌خواهم که پیام انقلاب مردم ایران را به‌میان عشایر برده و به‌آنها این حقیقت را که همهٔ مردم ایران علیه سرکوبگری رژیم جنایتکار خمینی متحد و یکپارچه و بپا خاسته‌اند بیان نمایند...

وظیفهٔ همهٔ ماست که امروز تمامی امکاناتمان را چه امکانات ملی و چه امکانات تسلیحاتی در اختیار مجاهدین و مبارزین مسلحی که در شهر و روستا علیه این رژیم سفاک می‌جنگند بگذاریم. رژیمی که جز بدبختی و بیکاری و فقر و گرانی و ناامنی و چپاول و آدم‌کشی ثمره‌یی برای مردم ایران نداشته است.

خانهٔ هر فرد دهقان و چادر هر عشایر از فارس و اصفهان و کهگیلویه و چهارمحال بختیاری باید به‌صورت خانهٔ امنی برای مجاهدین و مبارزین مسلح خلق درآید. امروز حمایت از مجاهدین خلق و کمک به‌چریک‌های مسلح این سازمان و دیگر همرزمانش در شهرها و روستاهای ایران وظیفهٔ هر فردی است که خود را متعلق به این آب و خاک می‌داند.

همکاران رژیم خون‌ریز خمینی و آنان که به‌خبرچینی پرداخته یا اطلاعات در اختیار رژیم خون‌ریز خمینی و پاسداران مزدور آن قرار می‌دهند، هرگز از طرف مردم ایران بخشیده نخواهند شد. بیایید با هم متحد و یکپارچه و متشکل و مسلح آخرین ضربات کوبنده را بر پیکر رژیم فرسوده و ضدبشری خمینی فرود‌آوریم و ایرانی آزاد، آباد، مستقل و حکومتی عدالت‌گستر و مردمی بنانهیم که جز خوشبختی، رفاه و سعادت مردم ایران و ترقی و سربلندی کشورمان آرزویی در دل و فکری در سر نداشته باشد.

پیام برادر مجاهد مسعود رجوی به‌مناسبت شهادت شخصیت برجسته عشایری ایران الله قلی‌خان جهانگیری

الله قلی‌خان و رزمندگان دلیر همراه او طی ۲سال و نیم باتفاق برادران مجاهدشان  در کوهستانهای مرکزی و جنوبی میهنمان درسهای فراموش ناکردنی به پاسداران مزدور خمینی دادند.

ما هم‌چون شهید الله قلی‌خان جهانگیری تکرار می‌کنیم:

مرتجعین مزدور و بی‌وطن که از نور و آگاهی در وحشتند در تلاشند تا با دستهای کوچک، جلو طلوع خورشید حقیقت را بگیرند اما غافل از آنند که تاریخ حکم نابودی‌شان را  به‌دست توده‌های میلیونی ایران صادر کرده است

هموطنان عزیز،

عشایر دلیر و رزمنده‌ٔ فارس؛

برحسب اطلاعیه‌ٔ دادستانی دشمن ضدبشری در تهران

الله قلی‌خان جهانگیری، شخصیت محبوب وبرجسته‌ٔ عشایری که به‌حق از سرداران مقاومت خونین توده‌های محروم عشایر فارس در سمیرم و یاسوج و نورآباد و ممسنی بود، همراه با تعدادی از یاران خود و گروهی از خواهران و برادران مجاهد ما که در کوهستانهای فارس مستقر بودند، در تاریخ ۲۰بهمن به‌شهادت رسیده است.

الله قلی‌خان در زمان شاه نیز علیه دیکتاتوری سلطنتی برشورید و از سال۵۲ به بعد مدتها در زندان بود و چندی قبل از سقوط رژیم شاه در دوران انقلاب از زندان آزاد گردید.

در حکومت ننگین خمینی نیز الله قلی‌خان با دیکتاتوری ارتجاعی سر سازش نداشت و علیه سرکوبگری ضد عشایری خمینی فعالانه مبارزه می‌کرد؛ آنگاه پس از ۳۰خرداد و آغاز مقاومت مسلحانه‌ٔ سراسری، الله قلی‌خان با تمام قوا به حمایت از مجاهدین و تبلیغ برای مقاومت در میان عشایر منطقه قیام نمود. وی پیوسته و در هرکجا تصریح می‌نمود که: «وظیفه‌ٔ همه‌ٔ ماست که امروز تمامی امکاناتمان را چه امکانات مالی و چه امکانات تسلیحاتی، در اختیار مجاهدین و مبارزین مسلحی که در شهر و روستا برعلیه این رژیم سفاک می‌جنگند، بگذاریم. رژیمی که جز بدبختی و بیکاری و فقر و گرانی و ناامنی و چپاول و آدمکشی، ثمره‌ای برای مردم ایران نداشته است.

خانه‌ٔ هر فرد دهقان و چادر هر عشایری از فارس و اصفهان و کهگیلویه چهار محال و بختیاری باید به‌صورت خانه‌ٔ امنی برای مجاهدین خلق و کمک به چریک‌های مسلح این سازمان و دیگر همرزمانشان در شهرها و روستاهای ایران، وظیفه‌ٔ هر فردیست که خود را متعلق به این آب و خاک می‌داند…»

لازم است تأکید کنم که الله قلی‌خان و رزمندگان دلیر همراه او طی دو و نیم سال گذشته باتفاق برادران مجاهدشان در کوهستانهای مرکزی و جنوبی میهنمان در برابر یورش‌های سبعانه‌ٔ مزدوران خمینی بگونه‌ای تمام‌عیار مقاومت نموده و چندین بار درس‌های فراموش ناکردنی به پاسداران مزدور خمینی دادند.

در اوایل سال گذشته ۱۲تن از زندانیان مجاهد خلق که حلقه محاصره زندان خمینی را در کازرون شکسته و فرار کرده بودند، در منطقه استقرار الله قلی‌خان به برادران مجاهد خود پیوستند.

البته رژیم خمینی هنوز اعلام نکرده است که در درگیریهای سه ماهه‌ی اخیر در کوهستانهای فارس چند تن از پاسداران مزدور خود او به هلاکت رسیده‌اند، اما گزارشات موجود حاکی از انهدام شمار کثیری از آنان نیز هست.

هم‌چنین در تاریخ ۹ دیماه گذشته، سه پایگاه جبهه‌ٔ مجاهدین مستقر در کوهستانهای فارس در شهر یاسوج مورد تهاجم مزدوران رژیم قرار گرفت که در یکی از پایگاهها، دو بانوی قهرمان مجاهد پس از ساعتها درگیری مسلحانه با مزدوران خمینی و بهلاکت رساندن تعدادی از آنان بشهادت رسیدند. یکی از این خواهران قهرمان برحسب گزارشی که اخیراً دریافت کرده‌ام، مریم شهکلاهی (پروین) نام داشت که تمامی زندگی خود را وقف آرمانهای رهایی‌بخش مردم و مجاهدین خلق ایران کرده بود.

به این ترتیب اخگر سرخ و خونین مقاومت انقلابی، همگی شهرها و روستاها و جنگل‌ها و دشتها وکوهستانهای میهن را پیوسته شعله‌ور می‌سازد. حال بگذارید خمینی و دادستانی ضدانقلابی‌اش... ، پرونده‌ٔ درگیریهای گذشته‌ٔ خود با نیروهای خلق را از نو باز نموده و با مسکوت گذاشتن تلفات خود، هر چه می‌خواهند قدرت‌نمایی کنند. چه کسی نمی‌داند که خمینی بدینوسیله مذبوحانه تلاش می‌کند تا در قبال ابتکارات صلح‌آمیز ما مبنی بر قطع بمباران غیرنظامیان در جنگ ایران و عراق که استقبال و حمایت قاطع مردم را برانگیخته و رژیم را قویاً منزوی و در بن‌بست قرار داده است؛ تحت‌الشعاع قرار بدهد.

اما ما هم‌چون شهید الله قلی‌خان جهانگیری تکرار می‌کنیم که:

«مرتجعین مزدور و بی‌وطن که هم‌چون خفاشان، کشوری تاریک می‌خواهند تا در مغاک خویش اندیشه‌های قرون وسطائی‌شان را هم‌چون تار عنکبوت بگسترانند، از نور و آگاهی در وحشتند، بدین خاطر است که تاریک اندیشان حاکم با مغزهای علیل و امیال حقیر، مذبوحانه در تلاش آنند تا با دست‌های کوچک، جلوی طلوع خورشید حقیقت را بر سرزمین مقدس ما بگیرند. اما غافل از آنند که تاریخ حکم نابودی‌شان را به‌دست توده‌های میلیونی ایران صادر کرده است…»

... .

سلام به شهدای به خون خفته‌ٔ مقاومت عادلانه‌ٔ عشایر دلیر ایران

زنده باد صلح و آزادی

مسعود رجوی

۳۰/ بهمن / ۶۲

 

الله‌قلی‌خان جهانگیری قهرمان شهید عشایر فارس: «تنها کسی که قلبش برای مردم می‌تپد، مسعود است‌»

روزهای همراهی و نبرد مشترک مجاهدین و الله قلی خان با پاسداران جنایتکار به‌ قلم مجاهد قهرمان مهدی عابدی از شهیدان موشک‌باران جنایتکارانهٔ لیبرتی

مجاهد شهید – جواد ایزدی بعد از چندماه دستگیر و به‌شهادت رسید

مجاهد شهید – پرویز توحیدی. تیرماه ۶۲در شیراز تیرباران شد

مجاهد شهید – غلامرضا جان ملکی- اردیبهشت۶۴در نورآباد ممسنی تیرباران شد

مجاهد شهید – کرامت الله سیوندانی

مجاهد شهید – جواد ایزدی بعد از چندماه دستگیر و به‌شهادت رسید

مجاهد شهید – عبدالحمید مختاری آبان۶۲در شیراز تیرباران شد

مجاهد شهید – سعید مختاری از شهیدان کبیر فروغ جاویدان

مجاهد شهید – مجید نیکنام- تاریخ شهادت۶۲-در درگیری با پاسداران در کوه‌های ممسنی

 مطالب مرتبط

یاد سردار سرفراز عشایر فارس ـ الله قلی خان جهانگیری و خواهر قهرمانش مهین جهانگیری در سالگرد شهادتشان ۲۵بهمن۱۳۶۲

الله قلی‌ خان جهانگیری عقاب سرفراز کو‌ه‌های سمیرم