گفته‌های عظی مبنی بر اینکه نه جنگ میشه و نه مذاکره می‌کنیم، نگاه کنید به مذاکرات عظما در این مدت ـ موشکاف

گفته‌های عظی مبنی بر اینکه نه جنگ میشه و نه مذاکره می‌کنیم، نگاه کنید به مذاکرات عظما در این مدت ـ موشکاف ـ ۶بهمن۱۴۰۰

موشکاف: سلام و صد سلام به همهٔ دوستان و رفقای با صفا و با مرام! زنده باشین ایشالا! رفقا یادتونه که عظی یه زمانی می‌گفت نه جنگ میشه، نه مذاکره می‌کنیم؟ به‌نظر تون از اون موقع تا حالا چن دور مذاکره کردن؟هاهاهاها اما حالا بعد از کلی گربه رقصونی حالا مقر میان که دیگه زمان تعیین‌تکلیف رسیده. هاهاهاها.

 

امیر عبداللهیان ـ ۴بهمن

مذاکرات ما به نقطه ای دارد نزدیک می شود که ما بایستی تصمیم سیاسی بگیریم تا اینجای کار سه کشور اروپایی رفتار شان در مجموع در مذاکرات اینگونه بوده که وقتی از تحریم صحبت میشه تحریم را حواله می دهند به آمریکا هیچ ابتکار جدید سازنده و رو به جلویی را در مذاکرات ارائه ندادند

 

موشکاف: هاهاهاها. خلاصه این‌که اون سه کشور اروپایی، نظام ولایتو خرس وسط کردن. هاهاهاها. اما رفقا! نکنه این حرفا رو می‌زنن که برن مستقیم با کدخدا مذاکره کنن. هاهاهاها.

 

علی شمخانی ـ دبیر شورای عالی امنیت نظام ـ ۵ بهمن

تاکنون ارتباط با هیأت آمریکایی حاضر در وین با مبادله نوشتار غیررسمی انجام شده و نیازی به بیش از این نیز نبوده و نخواهد بود. این روش ارتباطی تنها زمانی با روشهای دیگر جایگزین می‌شود که توافق خوب در دسترس باشد.

 

موشکاف: هاهاهاهاها. معنی حرف این پاسداره اینه که توافقی که ازش صحبت می‌شه توافق عظما پسندی نیست. واسش زهر ماره! اما دارن جرعه جرعه میریزن تو گلوش. هاهاهاها.

 

خبرگزاری حکومتی ایلنا ـ ۵بهمن

علاوه بر برجام یک سری موضوعات جدیدی مثل موشکها را مطرح می‌کنند... معتقد هستند ایران باید نفوذش در یمن و عراق و سوریه قطع شود و اصولاً آنجا حضور نداشته باشد، ... یک برجام پلاسی... که در آن قدرت موشکی محدود شود و از سوی دیگر نفوذ ایران در این کشورها پایان داده شود...

ایران تاکنون اعلام می‌کرد همه تحریم‌ها باید به‌صورت یکجا لغو شود و بعد راستی‌آزمایی شود و بعد تضمین کافی داده شود ولی الآن می‌گوید فقط تحریمهای مربوط به برجام برداشته شود و تعهدات ایران در چهارچوب برجام انجام شود نه آن چیزی که آمریکا تحت عنوان برجام پلاس می‌خواهد.

 

موشکاف: هاهاهاها. یعنی عظی مونده و دوراهی انتخاب بین بی‌پولی و خفگی اقتصادی یا سرکشیدن جامهای زهر پی‌درپی!هاهاهاها.

اما دو جورش یه جوره! به‌قول خودشون یا مرگ و رپ‌ت‌پتویینا، یا خودکشی از ترس مرگ و رپ‌ت‌پتویینا!هاهاهاها.

مطالب مرتبط 

آنتونی بلینکن: نمی‌توانم بگویم که آیا (در مذاکرات وین) به پایبندی متقابل برمی‌گردیم یا خیر

وزیر خارجه انگلستان: مذاکرات به یک بن‌بست خطرناک نزدیک می‌شود، در صورتی که برجام فرو بپاشد همهٔ گزینه‌ها روی میز هستند