قتل دو جوان هموطن عرب به دست مأموران جنایتکار رژیم در روستای گوریه شوشتر ـ در یک نگاه

تهاجم به نیروهای سرکوبگر پس از قتل دو جوان هموطن عرب در شوشتر ـ در یک  نگاه ـ ۱بهمن۱۴۰۰

پس از قتل دو جوان هموطن عرب به دست مأموران جنایتکار رژیم در روستای گوریه شوشتر، شب گذشته اهالی متقابلا به مراکز نیروهای سرکوبگر رژیم تهاجم کردند.

از روز گذشته و در نبود هر گونه خدمات شهری، برف سنگین زندگی مردم در اردبیل، سنندج، تبریز و دیگر شهرهای غرب و شمال‌غرب کشور را مختل کرده است.

مردم سنندج در اعتراض به‌کمبود نان در شرایط بحرانی بارش برف تجمع کرده و خواستار برکناری کارگزاران دزد و غارتگر رژیم شدند.

ناجی، عضو کمیته علمی ستاد حکومتی کرونا: تا دو هفته دیگر اومیکرون تمام ایران را دربر می‌گیرد و تبدیل به «‌سویه» غالب می‌شود.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت رژیم: تعداد مبتلایان به اومیکرون بیش از آمار اعلام شده است. مراجعه کنندگان سرپایی، چهار برابر شده و بستریها افزایش یافته است.

رویترز: وزرای خارجه انگلستان، فرانسه، آلمان و آمریکا روز پنجشنبه در برلین توافق کردند که مسیر کنونی در مذاکرات هسته‌یی رژیم ایران برای احیای برجام، مساعد نیست.

ریزش در حوزه‌ها

اعتراف به ریزش و وارفتگی در حوزه‌های حکومتی.

روزنامهٔ حکومتی همدلی به افزایش ریزش و وارفتگی در حوزه‌های حکومتی اعتراف کرد و نوشت: «مراجع بزرگ حوزه قم، نسبت به کاهش تعداد ورودی مدارس علمیه و بی‌تفاوتی طلاب در حمایت از حکمرانی نظام، ابراز نگرانی کرده‌اند».

روز ۲۵دی نیز سبحانی، از آخوندهای حکومتی گفت بسیاری «از طلاب در فکر انصراف از حوزه هستند!» و پاسدار حسن رحیم‌پور ازغدی، از تئورسینهای خامنه‌ای یکی از علت‌های این وضعیت را گسترش گوشمالی و برخوردهای پیاپی مردم با آخوندهای حکومتی عنوان کرد و گفت: «طلبه‌ها می‌گویند (مردم) پیاپی به‌ما فحش می‌دهند!» و آخوند زائری هم گفت: مردم «به ما آب دهان» می‌اندازند و پیاپی با «توهینهای شدید و ناسزا مواجه» می‌شویم.

سیل و بی‌عملی رژیم

سیل و آبگرفتگی به‌خاطر نبود زیرساختها و هزینه نکردن رژیم برای مقابله با آن، بیشتر استانها و شهرهای کشور را فراگرفته است.

گزارشهای مردمی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند رژیم آخوندی هیچ کمکی به‌مردم سیل‌زده نمی‌کند و برای جلوگیری از ادامهٔ سیل و آبگرفتگی، به‌مناطق سیل‌زده تجهیزات ارسال نمی‌کند؛

و در عمل با اقدامات نمایشی، با ارسال «چند بسته‌ٔ غذایی» و فیلم‌برداری از آن، تلاش می‌کند بی‌عملی خود را لاپوشانی کند.

گزارشی از سفر رئیسی جلاد به روسیه و حواشی آن

رئیسی جلاد پس از بازگشت از روسیه از «هدف‌گذاری»، ۱۰میلیارد دلاری برای گسترش روابط اقتصادی دو کشور یاد کرد، گزارشی درباره این سفر و روابط رژیم و روسیه و هم‌چنین روابط روسیه و آمریکا که به‌گفته رئیسی قرار است با یک معامله ۱۰میلیارد دلاری تحت تأثیر قرار گیرد!

اخبار جهان

در شرایطی که روسیه در حال تکمیل آرایش نظامی نیروهایش دورتا دور اوکراین است. بایدن گفت انتظار دارد روسیه به اقدامی علیه اوکراین دست بزند.

آفریقای جنوبی اولین کارخانه تولید واکسن در آفریقا را راه اندازی کرد.

مقامات مالی چین تصمیم گرفتند برای جلوگیری از کندی رشد اقتصادی چین، نرخ بهره را کاهش دهند.

اولین هواپیمای حامل کمکهای انساندوستانه، بعد از گذشت ۵روز از فوران آتشفشان و سونامی تونگا وارد این شهر شد.

کره شمالی تصمیم دارد آزمایش‌های تسلیحات هسته‌یی و موشکهای بالستیک قاره‌پیما را که متوقف کرده بود، دوباره از سر گیرد.

زارا راترفرود یک خلبان زن جوان که به تنهایی با هواپیما به دور دنیا پرواز کرده، در پایان سفر خود در فرودگاهی در بلژیک به زمین نشست.

تصاویر ماهواره‌یی نشان می‌دهد نیروهای روسی در سه نقطه در غرب روسیه در نزدیکی مرز اوکراین مستقر شده‌اند.

آمریکا اجازه ارسال سلاح به اوکراین را داد

وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد که به کشورهای انگلیس، استونی، لتونی و لیتوانی اجازه داده است که تسلیحات ساخت آمریکا را به اوکراین ارسال کنند. ناظران می‌گویند این اقدام آمریکا نشان‌دهنده این است که آمریکا حمله روسیه را به اوکراین قطعی می‌داند.

اعزام نیرو به قطر توسط ترکیه برای امنیت جام جهانی فوتبال

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه اعلام کرد این کشور۳۰۰۰ نفر از نیروهای پلیس ضدشورش خود به اضافه ۱۰۰ عضو یک واحد از نیروهای ویژه را همراه با ۵۰ سگ بمب‌یاب و ۵۰کارشناس خنثی سازی بمب، برای تأمین امنیت جام‌جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که قرار است در قطر برگزارشود به این کشور اعزام می‌کند. این افراد به‌مدت ۴۵روز در ماههای آبان و آذر سال آینده در قطر حضور خواهند داشت.

مطالب مرتبط

اعتراض غارت شدگان در مقابل مجلس ارتجاع، اعتراض کارگران شوش

وزیر خارجه فرانسه: پیشرفت مذاکرات جزئی، ضعیف و کند است و ما خیلی سریع خود را در یک موقعیت غیرقابل تحمل خواهیم دید