نامه زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی درباره شکنجه‌های وحشیانه دژخیمان

نامه زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی درباره شکنجه‌های وحشیانه  دژخیمان در زندانهای رژیم آخوندی ـ ۳۰دی ۱۴۰۰

زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در نامه سرگشاده‌ای با عنوان «دنیا بداند چه شکنجه‌هایی تحمل کرده‌ایم» گوشه‌یی از شکنجه‌های وحشیانه دژخیمان خامنه‌ای علیه خود و پدرش زندانی سیاسی ابراهیم صدیق همدانی را تشریح کرد.

سالار صدیقی همدانی در نامه خود نوشته است: من سالار صدیقی همدانی به همراه پدرم ابراهیم صدیق همدانی به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق، در حال تحمل سومین سال محکومیت خود هستیم.

پس از بازداشت، تحت شدیدترین شکنجه‌های روحی و روانی در وزارت اطلاعات سپاه قرار گرفتیم و پس از انتقالمان به زندان ارومیه به تحمل حبس محکوم شدیم. در زندان با تحریک مسولان زندان و نیروهای سازمان اطلاعات، توسط زندانیان جرایم خشن تهدید و در بعضی موارد با چاقو به ما حمله شد. پس از مدتی من به وزارت اطلاعات منتقل شدم و تحت شدیدترین شکنجه‌های روانی قرار گرفتم. در پرونده دیگری که برای ما تشکیل شد، به ۱۱ماه حبس محکوم شدیم. مدتی بعد من و پدرم هر دو به مدت ۴۰روز به سازمان اطلاعات سپاه منتقل شده و تحت شکنجه‌های جسمی و روانی قرار گرفتیم. پس از بازگشت به زندان مجدداً توسط بعضی از زندانیان با چاقو مورد حمله قرار گرفتیم و مسئولان زندان ارومیه نیز پاسخگو نبودند.

این زندانی سیاسی در ادامه نامه با اشاره به‌بیماریهای پدرش از جمله دیابت و عدم رسیدگی سیستماتیک و ممانعت از اعزام او به‌بیمارستان بر ادامهٔ شکنجه‌ها از جمله تحریک زندانیان خطرناک و حمله به‌آنها با چاقو افزوده است: ما پشت میله‌های زندان هستیم و دستانمان بسته است. می‌خواهیم دنیا بداند چه شکنجه‌هایی تحمل کرده‌ایم.

لازم به یادآوری است روز ۲۰دی ۱۴۰۰ مقاومت ایران ملل‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط را به اقدام فوری برای نجات جان این دو زندانی سیاسی بویژه ابراهیم صدیق همدانی که سلامت وی در معرض خطر است فراخواند.

مطالب مرتبط

وخامت وضعیت جسمی زندانی سیاسی مهدی صالحی و فراخوان به رفع محدودیتها برای معالجه وی

نامه زندانی سیاسی سالار صدیق همدانی درباره شکنجه‌های وحشیانه دژخیمان در زندان کامیاران