دردهای بی‌درمون عظما و فضای سرنگونی ـ موشکاف

دردهای بی‌درمون عظما و فضای سرنگونی ـ موشکاف ـ ۲۷دی۱۴۰۰

 

موشکاف: سلام! یه سلام گرم و صمیمی هم تقدیم به همهٔ شما همیاران سیمای آزادی که عطر گلریزانتون همه جا رو گرفته. هاهاهاها. بندهٴ موشکاف که واقعاً شرمندهٴ شمام! به‌ویژه شرمندهٴ اونایی که بنده‌نوازی کردن و این کوچیکترینو مورد محبت خودشون قرار دادن هاهاهاها. اما چه کنم که وقت تنگه و خوشبختانه دردها و بدبختیای نظام زیاد! هاهاهاها. با اجازه‌تون میرم سراغ یکی از دردای بی‌درمون عظما!هاهاهاها.

احمد وحیدی ـ وزیر کشور رژیم ـ ۲۶دی

یکی از فوری‌ترین مشکلاتی که آسیبهای اجتماعی پدید می‌آورد این‌که هویتها را دچار خدشه می‌کند جامعه بی‌هویت جامعه بی‌هنجار و بدون حاکمیت یک رفتار صحیح بسیار خطرناک است! هر اتفاقی در چنین جامعه می‌تواند به‌راحتی بیفتد!

موشکاف: هاهاهاها. اولندش که‌ای پاسدار بی‌سر و پا بی‌هویت خودتی و اون عظمات! دومندش یارو روش نشده بگه اون اتفاقی که قراره بیفته قیامه و در نهایت رپ‌ت‌پتو شدن نظام. هاهاهاها. حالا معاونشو داشته باشین که یه کم روی قضیه رو باز کرده!هاهاهاها.

 

تقی رستم وندی ـ معاون وزیر کشور رژیم ـ ۲۶دی

میل به ایجاد تغییرات اساسی در کشور هست و متأسفانه در حال افزایش هست

 

شاخص میل به اعتراض

 

حالا اگر کسی میل به اعتراضش به این شکل بروز کند که به کف خیابان بیاید یا اعتراضات شدیدتری را بخواهد انجام بدهد حتماً باید از نظر جامعه‌شناسی سیاسی توجه جدی داشته باشیم که این اعتراض می‌تواند در قالب رفتارهای هنجارشکنانه یا کجروی خودش را نشان بدهد

 

بحث تاب آوری هم نشان می‌دهد که ظرف سالیان اخیر با افزایش فشار اقتصادی و معیشتی تاب‌آوری مردم کاهش پیدا کرده

گرایش به الگوهایی در حکمرانی که می‌توانیم از آن به حکومت غیردینی تعبیر بکنیم بسیار خطرناک و در حقیقت زنگ خطر را به صدا در بیاورد

 

موشکاف: هاهاهاها. خدا بده برکت! میل به تغییرات اساسی و اعتراضات کف خیابون و کاهش تاب‌آوری مردم و تغییر الگوی حکمرانی!هاهاهاها. خلاصه‌اش میشه رپ‌ت‌پتویینا!هاهاهاها. یارو واسه همین زنگ خطرو به صدا درمیاره!هاهاهاها. اما این هشدارا یکی دو تا نیست که! حالا یه زنگ خطر دیگه رو بشنوین! هاهاهاها.

 

روزنامه حکومتی شرق ـ۲۶دی

اعتراضات و درک واقع‌بینانه

در ماه‌های گذشته، تجمعات به صورت کمّی در حال افزایش بوده است... دامنه وسیع‌تری از شهرها را شامل می‌شود... . افراد بیشتری در تجمعات شرکت کرده‌اند.

در ماه‌های آینده بر تعداد و ابعاد تجمعات و نارضایتی‌های صنفی و شغلی و اقتصادی افزوده خواهد شد.

نارضایتی‌های موجود که ماهیت اقتصادی و شغلی و صنفی دارد، ممکن است تحت تأثیر عواملی تغییر جهت دهد و به ابراز نارضایتی‌های دیگر منجر شود... . . انتقال این نقش به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به ویژه رسانه های آن سوی مرز ... می‌تواند به گسترش تجمع‌ها منجر شود.

موشکاف: هاهاهاها. دوستان! همیاران! حالا قدر و ارزش خودتونو تو گلریزان سیمای آزادی دیدین؟ یارو میگه تموم این اعتراضاتی که همین حالا هم هست، با رسانه‌های اون ور مرزی به بلوغ خودش میرسه. هاهاهاها. دم همیاران سیمای آزادی گرم که به واسطهٔ سیمای آزادی، که چارستون نظامو این جوری به تکانو شکان انداختن. هاهاهاها. مرحمت زیاد.

مطالب مرتبط 

خطیب‌زاده: اختلافات مهمی در وین باقیمانده و مهمترین اختلاف سرعت نامناسب طرفهای مقابل به‌ویژه آمریکاست

نمای روز ـ ایران آبستن چه حوادثی است؟