بازگشت مذاکره‌کنندگان هسته‌ای وین به پایتخت‌ها برای رایزنی ـ در یک نگاه

شب گذشته مذاکره‌کنندگان برجام در وین ، بدون نتیجه به پایتختها باز گشتند ـ در یک نگاه ـ ۲۵دی۱۴۰۰

شب گذشته مذاکره‌کنندگان برجام در وین، به پایتختها بازگشتند. تا این لحظه هیچ‌کدام از آنها اشاره‌یی به توافق نکرده‌اند.

لودریان، وزیر خارجهٔ فرانسه: آنچه در مذاکرات وین دیده می‌شود، دلگرم‌کننده نیست. به‌باور ما رژیم ایران در پی این است که مذاکرات را به‌بن‌بست بکشاند.

لودریان: همه چیز در مذاکرات وین به‌کندی پیش می‌رود و اگر این روند تغییر نکند، دیگر چیزی از مذاکرات باقی نخواهد ماند و هیچ تحریمی لغو نخواهد شد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ‌سفید روز جمعه گفت: رئیس‌جمهور اجازه نمی‌دهد ایران سلاح هسته‌یی داشته باشد.

جن ساکی: «رئیس‌جمهور به ایران اجازه نخواهد داد که تسلیحات اتمی داشته باشد. چند هفته پیش، رئیس‌جمهور از تیم خود خواست تا طیف وسیعی از گزینه‌ها را آماده کنند».

هزار تن از مقامات سابق نظامی آمریکا و خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی رژیم ایران در نامه‌یی به جو بایدن از دولت آمریکا خواستند وجوه مسدود شده را در اختیار رژیم قرار ندهد

ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: محکومیت انور رسلان در آلمان یک پیروزی قابل‌توجه برای قربانیان یک دهه تعرض رژیم اسد به مردم سوریه است. این یک علامت واضح است که کسانی که مسئول چنین جنایتهایی هستند باید مورد حسابرسی قرار بگیرند.

لیندا گرینفیلد نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد: محکوم شدن انور رسلان به‌خاطر جنایت علیه بشریت یک گام مهم در جهت حسابرسی در سوریه است. ما در کنار خانواده‌های قربانیان که برای عدالت مبارزه کردند، ایستاده‌ایم.

اعدام جنایتکارانه ۳نفر در اصفهان توسط دژخیمان خامنه‌ای

شلیک پاسداران جنایتکار خامنه‌ای به کولبران زحمتکش در مرز بانه و به‌قتل رساندن یک کولبر و مجروح کردن یک کولبر دیگر

سه کولبر هموطن کرد در دره "بنار" در ارومیه در برف و کولاک ناپدید شدند.

جنایت تازه در حاکمیت رژیم آخوندی، فوت محسن قاسمی قهرمان کشتی فرنگی آسیا و جهان، دو سال پس از ضرب‌وشتم عوامل رژیم و رفتن در کما.

حکم جنایتکارانه اعدام یزدان میرزایی ووشو کار ایلامی و دارنده مدالهای طلای مسابقات بین‌المللی در زاهدان.

واژگونی اتوبوس پس از برخورد با کامیون در اصفهان، منجر به مصدومیت ۱۸تن از هموطنانمان گردید

حمله به مغازه‌های مردم در اهواز

بر اساس گزارشها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مزدوران خامنه‌ای در شهرداری اهواز، موسوم به «اجراییات»، شامگاه ۲۳دی‌ماه به صورت گله‌ای به مغازه‌های مردم حمله کردند. این یورش وحشیانه در خیابان ۱۳ محله کیانپارس رخ داد و مزدوران ضمن ضرب‌وشتم مغازه‌داران، شیشه‌های مغازه‌های آنها را شکستند.

اخبار جهان

بیانیه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا: حکم روز پنجشنبه دادگاه آلمان که به موجب آن یک سرهنگ سابق سوریه، به‌دلیل جنایت علیه بشریت در سوریه مجرم شناخته شد، تصمیمی تاریخی است.

روسیه اعلام کرد مذاکرات با ناتو بر سر اوکراین به بن‌بست رسیده است و لهستان نسبت به خطر جنگ هشدار داد.

جوزف بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت آینده خط لوله نورد استریم به اقدام روسیه در مورد اوکراین بستگی دارد. این خط لوله گاز طبیعی که در ماه سپتامبر تکمیل شده، برای شروع کار نیاز به تأیید قانونگذاران آلمانی و اروپایی نیاز دارد.

روسیه درپی شکست مذاکرات بروکسل، تهدید به استقرار تجهیزات نظامی د راوکراین کرد. ناتو اعلام کرد تسلیم باج‌خواهی روسیه نخواهد شد متقابلا وزیر دفاع آلمان «کریستین لامبرشت» هم گفت ناتو این سیاست گسترش نیروهای روسیه را در اوکراین نخواهد پذیرفت.

مقام‌های آمریکا می‌گویند روسیه درصدد صحنه‌آرایی و بهانه‌آفرینی برای اشغال اوکراین است.

۹ نفر در هند بر اثر خروج قطار ازریل در شرق این کشور کشته شدند.

تلاش یک جاسوس چینی برای نفوذ در پارلمان انگلستان

سازمان امنیت داخلی انگلستان «ام‌آی‌فایو» از تلاش یک جاسوس چینی برای نفوذ در پارلمان این کشور خبر داد. این جاسوس چینی که یک زن می‌باشد با اهدای کمکهای مالی به برخی از نمایندگان مجلس انگلستان سعی داشت با بکارگیری آنها بر روی سیاستهای این کشور تأثیر بگذارد.

هم‌چنین گفته شده که پسر این جاسوس چینی که در دفتر کار یکی از نمایندگان مجلس کار می‌کرده، از کار خود استعفا داده است

مطالب مرتبط

مجلس ملی فرانسه ـ اجلاس کمیته پارلمانی برای یک ایران دموکراتیک با حضور و سخنرانی خانم مریم رجوی

بیست و ششمین همیاری با سیمای آزادی ـ گفتگو با ابوالقاسم رضایی