خطای انسانی یا جنایت جنگی؟ ـ دروغ و پنهان‌کاری توسط رژیم آخوندی ـ قسمت اول و دوم

دروغ و پنهان‌کاری توسط رژیم آخوندی ـ خطای انسانی یا جنایت جنگی؟ ـ قسمت اول

جنایت سپاه پاسداران در سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی

دومین سالگرد سقوط دادن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران و جان باختن ۱۷۶ جان گرامی از مسافران ایرانی، با اوج گرفتن دادخواهی خانواده‌های قربانیان آغاز شد. این دادخواهی با تداوم فعالیت جمع کثیری از خانواده‌ها، به‌سرعت گسترش یافت و به یکی از موضوعات داغ این سالگرد تبدیل شد.

در دومین سالگرد آن کشتار جمعی، رازهای جدیدی برملا شد که گویای جنایت عمدی بودن آن است. از این رو نگاهی داریم به سوابق امر، اعترافات ناگزیر، روشنگریهای جدید و تناقضاتی که پرده از یک جریان پروپاگاند با هدف پوشش یک جنایت بزرگ در دو سال گذشته برمی‌دارد.

اگر سراغ واکنش‌ها و مواضع اولیه پس از سقوط دادن هواپیمای اوکراینی برویم، شاهد ادعاهایی از جانب سران سپاه و مقامات دولتی هستیم که شلیک به هواپیمای اوکراینی را سهو و خطای غیرعمد معرفی کرده‌اند. در آن روزها و هفته‌ها تمام دستگاه تبلیغات نظام آخوندی ـ حتی در نمازهای ریایی جمعه ـ بسیج بود تا شلیک و کشتار را خطای غیرعمد نشان دهند و جا بیاندازند.

در ادامهٔ چنین خطی که دستگاه تبلیغاتی و کارگزاران دست‌اندرکار رژیم پیش می‌بردند، اولین دم خروسی که بیرون زد، سرقت تمام وسایل ارتباطی مسافران و جعبه سیاه هواپیما توسط دستگاه اطلاعاتی نظام آخوندی بود. دومین دم خروسی که بیرون زد، بی‌پاسخ ماندن شکایات خانواده‌ها و تشکیل نشدن پرونده و دادگاه در ماجرای این کشتار جمعی می‌باشد.

دروغ و پنهان‌کاری توسط رژیم آخوندی ـ خطای انسانی یا جنایت جنگی؟ ـ قسمت دوم

پوشاندن حقایق توسط نظام آخوندی

مطالب مرتبط

پیام جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا به خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی

ایران؛ هر دادخواهی برگی از مطالبهٔ سرنگونی