سناتور رابرت منندز و جیم ریش خواستار حسابرسی از رژیم اسد به خاطر جنایت علیه مردم سوریه شدند

نامه دوحزبی به جوبایدن برای حسابرسی از رژیم اسد به خاطر جنایت علیه مردم سوریه ـ ۲۳دی۱۴۰۰

در یک نامه دوحزبی به جو بایدن سناتور رابرت منندز و سناتور جیم ریش رئیس و معاون کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و گریگوری میکس و مایکل مک کال رئیس و معاون کمیته خارجی مجلس نمایندگان خواستار حسابرسی از رژیم اسد به‌خاطر جنایت علیه مردم سوریه شدند  

در این نامه آمده است: با توجه به جنایات هولناک اسد علیه مردم سوریه، ایالات متحده پیوسته گفته است جامعه بین‌المللی نمی‌تواند رژیم سوریه را بپذیرد. جنایات اسد علیه مردم سوریه به‌خوبی مستند شده است. اسد با حمایت روسیه و رژیم ایران از سلاحهای شیمیایی علیه غیرنظامیان بی‌گناه استفاده کرده، بیمارستانها و پزشکان را عمداً هدف قرار داده، از گرسنگی به‌عنوان سلاح جنگی استفاده کرده و هزاران مخالف سیاسی را در زندانهای بدنام خود ناپدید کرده است.

در نامه اعضای ارشد سنا و مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به جو بایدن آمده است: کمیسیون بین‌المللی عدالت و حسابرسی بیش از ۹۰۰۰۰۰ سند دولتی را به‌دست آورده است که بسیاری از آنها این جنایات را مستقیماً به بشار اسد مرتبط می‌کنند. دولت شما باید به تلاش‌ها برای پیگیری عدالت برای مردم سوریه ادامه دهد و تلاش جهت حسابرسی را برای این منظور گسترش دهد.

 

مطالب مرتبط

سناتور منندز ـ رژیم ایران با ما بازی فریب می کند، آنها زمان را کش می‌دهند و همزمان در حال پیشروی هستند

ارائه طرح دو حزبی در کمیتهٔ روابط خارجی سنا برای مقابله با پهپادهای رژیم ایران