محکومیت حضور رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا در نیکاراگوئه توسط اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا

حضور پاسدار رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا در نیکاراگوئه با محکومیت اعضای سنا  و مجلس نمایندگان آمریکا و شخصیتهای سیاسی این کشور روبرو شد ـ۲۳دی۱۴۰۰

مایکل مک کال رئیس جمهوریخواهان در کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت:"غیرقابل قبول است که یک تروریست تحت تعقیب آزادانه در حال سفر است و هنوز به‌دلیل نقشش در حمله تروریستی مرکز یهودیان در بوینس آیرس با عدالت روبه‌رو نشده است. 

ماریا سالازار نماینده کنگره آمریکا با اشاره به حضور پاسدار رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا در نیکاراگوئه نوشت: چه توهینی بالاتر از این به درد و رنج قربانیان حمله تروریستی آمیا و اعضای خانواده آنها.  شرم آور است.

سناتور مارکو روبیو  گفت:  میزبانی اورتگا از  محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران که یکی از تروریستهای تحت تعقیب اینترپل برای حمله تروریستی مرگبار ۱۹۹۴ آمیا در آرژانتین است نفرت انگیز است.

توبی درشوویتز معاون بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشینگتن نوشت:

محسن رضایی که به خاطر نقشش در بمب گذاری آمیا در حکم جلب قرمز انترپل دارد، در نیکاراگوئه فرود آمد. دستگیرش کنید. رژیم ایران در حال آزمایش غرب است. اگر شکست بخوریم و عدالت اجرا نشود؛ ما به رژیم ایران مجوز خواهیم داد تا به اقدامات تروریستی شوم خود ادامه دهد. به مشروعیت فرار از مجازات خاتمه بدهید.

مطالب مرتبط

ادعای محسن رضایی معاون اقتصادی رئیسی در مورد دو برابر شدن یارانه نقدی از ماه آینده توسط وزیر اقتصاد زیر سؤال رفت

نماینده کنگره آمریکا سفر آزادانه محسن رضایی به نیکاراگوئه را محکوم کرد