جنبش اعتراضی فرهنگیان و معلمان در ۱۱۶ شهر از ۳۰ استان کشور

جنبش اعتراضی فرهنگیان و معلمان در ۱۱۶شهر از ۳۰استان کشور ـ۲۳دی ۱۴۰۰

با شعارهای ”معلم زندانی آزاد باید گردد ”

”معلمان زندانند غارتگران آزادند ”و ”دولت خیانت می‌کند مجلس حمایت می‌کند“

۲۳ دی۱۴۰۰

گزارشهای خبرنگاران سیمای آزادی از خیزش معلمان در شهرهای مختلف کشور

دستگیری شماری از معلمان توسط مأموران سرکوبگر در مشهد-تهران-اهواز-بوشهر و شیراز

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی درباره جنبش اعتراضی فرهنگیان و معلمان در ۱۱۶شهر از ۳۰استان کشور اعلام کرد

صبح امروز پنجشنبه ۲۳ دیماه ۱۴۰۰، فرهنگیان و معلمان در سراسر کشور دست به تجمع و تظاهرات زدند. تجمع و تظاهرات فرهنگیان و معلمان به‌رغم تدابیر گسترده بازدارنده امنیتی و حضور تعداد زیاد مزدوران امنیتی و لباس‌شخصی برگزار شد.

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران می‌افزاید: رژیم با گسیل گله‌های لباس‌شخصی و نیروی انتظامی و مأموران زن تلاش کرد از تجمع معلمین و پیوستن مردم به آنها جلوگیری کند. در اهواز نیروی انتظامی با حمله به معلمان آنها را مورد ضرب‌وشتم قرار داد. نیروهای سرکوبگر۴ معلم را در مشهد، ۶ معلم را در اهواز، سه نفر در بوشهر و شمار دیگری را در تهران و شیراز دستگیر کرد.

خانم مریم رجوی: درود بر معلمان بپاخاسته که با فریاد ”به‌پاخیز برای رفع تبعیض“، ”معلم زندانی آزاد باید گردد“ به جنبش اعتراضی خود شتاب دادند. آنها با پافشاری بر حقوق خود درس مقاومت علیه ”ظلم و ظالم“ می‌دهند. اختناق و سرکوب رژیم، هرگز قویتر از قیام و همبستگی مردم ایران برای آزادی نیست.

تا آخوندهای جنایتکار بر سر کارند، تبعیض، فقر، بیکاری، تورم و فساد ادامه دارد و بیشتر می‌شود. برای آنها زندگی و رفاه و سلامت مردم کمترین ارزشی ندارد، تنها به فکر حفظ نظام منحوس ولایت فقیه هستند. تنها راه، پایان یافتن استبداد دینی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم است.

مطالب مرتبط

خیزش سراسری فرهنگیان و معلمان ـ تیک تاک

جنبش اعتراضی فرهنگیان و معلمان در ۳۰ استان کشور