گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران ـ سخنرانیهای شخصیتهای سیاسی و منتخبان مردم فرانسه ـ قسمت دوم

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی و سخنرانی شخصیتهای سیاسی و منتخبان مردم فرانسه ـ۲۳دی ۱۴۰۰

اور سوراوازـ سخنرانی های:

ژان پیر برار، پیر برسی، فرانسوا کلکومبه

ژان پیر بکه، برونو ماسه، ژیل پاروئل، اودیل فاورا

و شماری از همسایگان و حامیان مقاومت در اورسور اواز

ژان پیر برار نماینده پیشین مجلس ملی فرانسه

ژان پیر برار نماینده پیشین مجلس ملی فرانسه در گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران با ابراز خرسندی از شرکت در این جلسه گفت:

من یکی از بنیانگذاران کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک در مجلس ملی فرانسه هستم.

ما از گروه‌های چپ و راست دور هم جمع شده‌ایم چون برای مسائل مهم باید اعتقادات خود را فراتر از این اختلافات دانست. ما آرمان مردم ایران را یک امر بسیار مهم دانستیم، اکنون بیست سال است که ما در این مبارزه در کنار هم بوده‌ایم. زیرا ما معتقدیم که دولتها نسبت به دیکتاتوری حاکم بر ایران مماشات و بزدلی زیادی نشان داده‌اند و رسانه‌های جمعی اغلب در آنچه به‌دلیل وجود ملاها در ایران اتفاق می‌افتد، شریک هستند.

من می‌خواهم به‌ویژه جوانان را خطاب کنم. انقلاب فرانسه به لطف جوانان خود پیروز شد. ژنرالهایی از صف بیرون می‌آمدند که بیست ساله بودند، کمون پاریس و مقاومت در برابر نازیها هم همین طور است، این جوانان بودند که در خط مقدم مبارزه بوده‌اند.

شما جوانان ایرانی، بسیار خوش شانس هستید که فرزندان و وارثان این قوم بزرگ هستید، اما در زمانی به دنیا آمدید که دیکتاتوری بر کشور شما حاکم بود، شما هرگز آزادی را نشناختید، آزادی گفتگوی بدون تهدید، آزادی زنان در انتخاب، آزادی مطالعه، آزادی کنجکاوی در مورد هر چیزی. ولی انقلاب فرانسه، به لطف جوانان خود همان‌طور که به‌عنوان مقاومت در برابر نازیها پیروز شد.

ژان پیر برار خطاب به جوانان و مردم ایران افزود:

ما در همبستگی در کنار شما می‌ایستیم تا عدالت در مورد کسانی که زندانیان را در سال۱۳۶۷ در زندانهای ایران قتل‌عام کردند اجرا شود. زندانیانی که تنها گناهشان خواست یک ایران جدید پس از سقوط دیکتاتوری شاه بود تا ایران بتواند در جمع ملتها جا و سهم خود را داشته باشد.

ما ایرانی می‌خواهیم که معلمان در آن با حقوق مکفی برای پرورش استعدادهایی که برای ماندگاری این ملت بزرگ که شما نماینده آن هستید، آزاد باشند. این کار فقط توسط مردم ایران که در رأس آنها جوانان آنها هستند و از طریق همبستگی بین‌المللی انجام خواهد شد.

همبستگی بین‌المللی لازم است اما تنها تعهد ملت ایران است که گل پیروزی و آینده پربار را خواهند آورد. البته راه‌حل وجود دارد، برنامه ده ماده‌ای شورای ملی مقاومت ایران که خانم رجوی آن را ارائه کرده است.

پس آرزوهایم برای سال جدیدخیلی ساده است، در این روزگار پریشانی که می‌گذرانیم، آرزو می‌کنم که صلح در جهان حاکم و از شر دیکتاتوری خونین تهران که به تعداد اعدام هایش در جهان شناخته می‌شود، خلاص شویم.

آرزوی من رهایی مردم ایران است تا جوانانشان بالاخره رویاهایشان را تحقق بخشند و سال ۲۰۲۲ را با یک دیدار زیبا در تهران برای جشن پیروزی شما به پایان برسانیم.

شما با حمل مشعل شهدای خود، پیروزی انقلاب ایران را تضمین می‌کنید،..

مطالب مرتبط

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی - قسمت اول