شناسایی و افشای یک گروه مهم از هکرهای وزارت اطلاعات رژیم ایران توسط وزارت دفاع آمریکا

شناسایی و افشای یک گروه مهم از هکرهای  وزارت اطلاعات رژیم ایران توسط وزارت دفاع آمریکا   ـ۲۳دی ۱۴۰۰

به گفته فرماندهی سایبری ایالات متحده، وزارت اطلاعات رژیم ایران فعالان ضد رژیم در خارج از کشور را از طریق شبکه ماموران خود که در سفارت‌خانه‌های رژیم ایران قرار دارند زیر نظر می‌گیرد.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد گروه هکری موسوم به «آب گل آلود» با  اطلاعات رژیم ایران مرتبط است.

به گفته وزارت دفاع آمریکا، گروه هکری آب گل آلود  از این ابزار برای دسترسی به شبکه های کامپیوتری جهانی استفاده کرده است.   یک سخنگوی فرماندهی سایبری ایالات متحده گفت افشای این گروه هکری « تصویری جامع » از نحوه جمع آوری اطلاعات توسط هکرهای رژیم ایران از طریق استفاده از بدافزار ارائه می دهد.

این آژانس سایبری، گروه هکری افشا شده را زیر نظر وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران معرفی کرد.

سرویس تحقیقات کنگره آمریکا میگوید که رژیم ایران مخالفان خود در داخل ایران را با کنترل داخلی شناسایی میکند و در خارج از ایران فعالان ضد رژیم را از طریق شبکه مزدوران خود از طریق سفارت‌خانه‌های رژیم زیرنظر میگیرد .

سایت فرماندهی نیروی سایبری آمریکا خاطرنشان کرده است بازیگران اطلاعات ایران  که در این حرفه به عنوان آب گل آلود شناخته می شوند، بخشی از گروه هایی هستند که فعالیت های اطلاعاتی رژیم ایران را انجام می دهند و دیده شده اند که از تکنیک های مختلفی برای حفظ دسترسی به شبکه های قربانی استفاده می کنند.آب گل آلود یک گروه تهدید ایرانی زیرمجموعه وزارت اطلاعات و امنیت ایران  است. این زیرمجموعه برای عملیات مخرب خود به ارسال ویروس توتال مبادرت میکند.

وزارت دفاع و فرماندهی سایبری آمریکا نمونه های متعددی از بدافزارها و شیوه ها و تونل های ارتباطی وزارت اطلاعات رژیم ایران در این خصوص ارائه کرده اند که توسط بازیگران سایبری رژیم برای جاسوسی و  همچنین تخطئه مخالفان استفاده می شود.

مطالب مرتبط

شرکت مایکروسافت ـ یک گروه هکر مورد حمایت رژیم ایران از باج ‌افزار استفاده کرده

بلومبرگ شناسایی و افشای هکرهای رژیم ایران توسط وزارت دفاع آمریکا