گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم  مریم رجوی ـ۲۲دی ۱۴۰۰

سخنرانیهای شخصیتهای سیاسی و منتخبان مردم فرانسه اور سوراواز-۱۹ دی ۱۴۰۰

خانم مریم رجوی:

سال ۲۰۲۱سال شکستهای پیاپی رژیم حاکم بر ایران بود. تقریباً هر ۴ماه یک جنبش بزرگ علیه رژیم آخوندها صورت گرفته است. این رژیم برای باقی ماندن در قدرت به‌بمب نیاز دارد زیرا در شرایط سرنگونی است. راه توقف برنامه بمب‌سازی رژیم سرنگونی آخوندهاست.

بنابراین باید از مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم حمایت شود.

روز یکشنبه ۱۹دی ۱۴۰۰ (۹ ژانویه ۲۰۲۲) به‌مناسبت آغاز سال نو میلادی، جلسه همبستگی با مقاومت ایران در اورسور اواز در ارتباط آنلاین با شخصیتهای فرانسوی حامی مقاومت ایران و برخی از منتخبان استان والدواز و دوستان فرانسوی مقاومت برگزار شد.

سخنرانان در این گردهمایی ضمن تبریک سال نو میلادی، بر ضرورت حمایت از مقاومت ایران در مبارزه با رژیم آخوندی، و اتحاذ یک سیاست قاطع در برابر رژیم و حمایت از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران فردا تأکید کردند.

خانم مریم رجوی طی سخنانی در این گردهمایی سال نو میلادی را به شخصیتها و حامیان مقاومت تبریک گفت:

خانم‌ها و آقایان منتخب،

خانم‌ها و آقایان،

دوستان عزیز!

خیلی خوشحالم که به‌مناسبت سال جدید، ۲۰۲۲بار دیگر با شما دیدار می‌کنم. مایل بودم که با شما از نزدیک ملاقات کنم اما متأسفانه به‌خاطر ویروس کرونا، امکان‌پذیر نشد.

بسیار دلتنگ شما بودم. خیلی خوشوقتم که در این‌جا با وفادارترین یاران مقاومت ایران دیدار می‌کنم. برای شما سال۲۰۲۲ بسیار خوبی آرزو می‌کنم. امیدوارم که زندگی شما و خانواده‌هایتان پر از روشنایی باشد و از گزند و آسیب‌های این دوران مصون باشید.

طی سالیان، شما مقاومین اشرف را مورد حمایت و حفاظت خود قرار دادید و همراه با آنها در رنج‌ها و شادی‌هایشان و در امیدشان به یک ایران آزاد و دمکراتیک شریک بودید. در اورسوراواز با همسایگان فوق‌العاده‌مان، چنین لحظاتی را داشتیم به‌خصوص در دوران وقایع ۱۷ژوئن ۲۰۰۳ که با هم شادی پیروزی عدالت را چشیدیم.

دوستان اشرفی شما به شما سلام می‌کنند و قدردان شما هستند. آنها اشرف۳ در آلبانی را تبدیل به یک شهر نمونه کرده‌اند که این یک مرحله در مبارزه آنها برای آزادی ایران است.

مایلم گرامی بدارم خاطره دوستان فقیدمان به‌خصوص سناتور ژان پیر میشل را که در تمام دوران زندگی در کنار مقاومت ایران یک حامی خستگی‌ناپذیر بود. او با مسعود رجوی دیدار کرده بود و تا به‌آخر به این هدف برحق استوار ماند.

هم‌چنین بایستی یاد کنم از مانوئل ریسکز و ماری لورت گیو و سایر دوستانی که دیگر در میان ما نیستند. آنها انتخاب کرده بودند که از مقاومت ایران حمایت کنند. آنها امشب در اینجا حی و حاضرند.

طی سالی که گذشت مردم ایران به حرکت خود به سوی آزادی ادامه دادند. تقریباً هر چهار ماه یک جنبش بزرگ، علیه رژیم آخوندها صورت گرفته است. در ماه‌های اخیر مردم خوزستان علیه کمبود آب قیام کردند. سپاه پاسداران منابع آب را برای تولیدات تسلیحاتی و صنعتی خود مورد سوءاستفاده قرار داده است. مردم استانهای دیگر از این قیام حمایت کردند.

اخیراً کشاورزان اصفهان علیه خشک‌شدن رودخانه زاینده‌رود دست به تظاهرات زدند. مردم اصفهان بپا خاستند تا از آنها حمایت کنند. پاسداران شلیک کردند و چشمان بسیاری از تظاهر کنندگان مجروح شد.

از ماه پیش، معلمین در سراسر کشور دست به تظاهرات زدند. آنها زیر خط فقر زندگی می‌کنند. آنها مصمم هستند که درس مقاومت و آزادی بدهند. با وجود دستگیریها، یک خیز بزرگ همبستگی وجود دارد که قوی‌تر از سرکوب است. رژیم بسیار می‌ترسد و هر بار به نفوذ کانونهای شورشی در جنبش‌های اعتراضی اذعان می‌کند.

کانونهای شورشی به مردم ایران یادآوری می‌کنند که راه چاره همه مشکلات در سرنگونی دیکتاتوری مذهبی است. اخیرا، کانونهای شورشی مجسمه قاسم سلیمانی تروریست را به آتش کشیدند. این کانونها از پایداری مقاومین اشرف الهام می‌گیرند. آنها از یک منشاء لایزال انسانیت جان

می‌گیرند. و شما بخشی از این سرچشمه هستید.

۲۰۲۱ هم‌چنین سال شکست‌های قضایی رژیم آخوندها بود (از جمله) :

در سوئیس لغو دستور بسته‌شدن پرونده قتل دکتر کاظم رجوی برادر مسعود در سال۱۹۹۰. کاظم نماینده مقاومت در کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو بود و قتل‌عام ۱۳۶۷ را افشا می‌کرد. قضاییه سوئیس حکم داد که تحقیقات در مورد قتل او در کادر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی صورت گیرد.

در بلژیک، دیپلمات تروریست، اسدالله اسدی و سه تن از همدستانش که می‌خواستند در گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران در ویلپنت در سال۱۳۹۷ بمب بگذارند محکوم شدند.

و در سوئد دادگاهی علیه یک دژخیم رژیم به‌خاطر شرکتش در قتل‌عام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی در سال۶۷ برگزار شده است. این یک واقعه بی‌سابقه است. این دادگاه برای دو هفته به دورس آلبانی برای استماع مجاهدین خلق منتقل شد. این انتقال نشان داد که مجاهدین حریف اصلی علیه آخوندها هستند. یادآوری می‌کنم که در اشرف۳ یک‌هزار زندانی سیاسی سابق وجود دارد. در این دادگاه، در مقابل رژیم ایرانیانی با عقاید مختلف در مقابل رژیم متحد بودند.

این دادگاهها به‌خصوص از زمانی که دژخیم ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور آخوندها شده، جنایات علیه بشریت و تروریسم دولتی آخوندها را در تاریخ ثبت می‌کند.

رئیسی یکی از اصلی‌ترین مسئولان قتل‌عام ۶۷ بود. او دستگیریها و اعدامها را افزایش داده است. جهان به این ترتیب در مقابل یک رژیم غیر‌قابل مذاکره قرار می‌گیرد که برای بمب اتمی مشغول خریدن وقت در مذاکراتی بیهوده است.

فرانسه کشور حقوق‌بشر نباید در مقابل این رژیم که فرانسویها را برای شانتاژ گروگان می‌گیرد، تسلیم شود. من فرانسه را فرا می‌خوانم که با قرار گرفتن در کنار مردم ایران و مقاومتشان یک سیاست قاطع اتحاذ کند. این رژیم برای باقی ماندن در قدرت به‌بمب نیاز دارد؛ زیرا در شرایط سرنگونی است.

راه توقف برنامه بمب‌سازی رژیم، سرنگونی آخوندهاست. بنابراین لازم است جهان در کنار مردم ایران قرار بگیرد. و ضروری است که از مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم حمایت شود.

شما همه می‌توانید در بیدار کردن وجدانهای رهبران اروپا نقش داشته باشید. این یک کار مهم است.

ما همه می‌توانیم به این ترتیب در برقراری یک ایران شایسته گذشته تاریخی‌اش، شرکت کنیم. ایرانی که به دموکراسی، برابری، عدالت و حقوق‌بشر احترام می‌گذارد، ایرانی که یک عامل صلح و دوستی بین خلق‌ها خواهد بود. یک ایران آزاد که به‌جدایی دین و دولت احترام می‌گذارد. این ایرانی است که خواهیم ساخت.

بار دیگر به‌خاطر آنچه که هستید از شما تشکر می‌کنم: دوستانی ارزشمند که مردم ایران می‌توانند روی آنها حساب کنند.

با صمیمانه‌ترین آرزوها برای خوشبختی و سلامتی شما و خانواده‌هایتان.