سالگرد قیام دی ۹۸ ـ اعتراف رژیم به دروغگویی در مورد هواپیمای اوکراینی و خروش مردم تهران

سالگرد قیام دی۹۸ ـ اعترافهای زبونانه سردمداران ولایت به‌دروغگویی در مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراینی ـ۲۱دی ۱۴۰۰

انفجار خشم و خروش دانشجویان و مردم در تهران ـ دروغپردازی وقیحانه آخوند روحانی

سه روز پس از شلیک به هواپیما و کشتار۱۷۶سرنشین آن، در حالیکه ۷۲ساعت قبل و همزمان با شلیک موشک به خوبی از این فاجعه تکان‌دهنده مطلع بوده است.

اطلاعیه رئیس‌جمهور شیاد ولایت فقیه شنبه ۲۱دی ۹۸:

ساعاتی قبل مطلع شدم که شلیک اشتباه به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

اعتراف ناگزیر سرکرده هوا و فضای سپاه و ادامه دروغگویی و لاپوشانی سردمداران رژیم 

تلویزیون رژیم ـ ۲۵دی۹۸

حاجی زاده: حادثه دلخراش سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را بنده در غرب کشور بعد از اجرای عملیات ضربات موشکی بر علیه پایگاههای آمریکا شنیدم و موقعی که اطمینان پیدا کردم که این اتفاق افتاده واقعاً آرزوی مرگ کردم برای خودم که‌ای کاش می مردم و چنین حادثه‌یی را شاهد نبودم.

من همین ابتدا عرض بکنم بررسیها و ارزیابی این حادثه توسط ستادهای بالاتر و مجموعه قوه قضاییه انشاءالله بررسی میشه اطلاعات کامل میشه و همین ابتدای صحبت بنده عرض کنم که ما گردنمان از مو باریکتره،

همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم و هر گونه تصمیمی مسئولان بگیرند ما مطیع اجرای آن هستیم .

عزیزان ما که حالا در هواپیمایی کشوری محکم رد می‌کردند اصابت موشک را، آنها بر اساس دانسته‌های خودشان عمل می‌کردند من اعلام بکنم که آنها هیچ گناهی ندارند مقصر نیستند هر چه تقصیر هست به عهده ما هست آنها تقصیری ندارند، هم هواپیما در مسیر بوده، خطایی نداشته، هم هواپیمای کشوری شرکتهای خصوصی همه درست عمل می‌کردند. اگر خبط و خطای بوده یکی از عناصر ما خبط و خطا کرده چون در نیروهای تحت‌امر ما هست، بالاخره مسئولیتش با ما هست ما باید جوابگو باشیم.

توجیهات رسوا و اشک تمساح پاسدار سلامی: ما با احساس جزر در اقتدار ملی مواجه شدیم

تلویزیون رژیم ـ پاسدار سلامی ـ۲۲دی۹۸

ما برای لحظاتی با احساس جزر در اقتدار ملی مواجه شدیم، نیاز این بود که دوباره به‌حال مد برگردیم

برادران ما از همزمانی شلیک و سقوط هواپیما مشکوک شده بودند اما واقعاً ما هرگز تا غروب چهارشنبه به اطمینان نرسیدیم ولی احساس می‌کردیم این فرضیه غلبه پیدا می‌کند...

این که بالاخره این تیم کارشناسی به این نتیجه رسید که در اثر خطاهایی که صورت گرفته متأسفانه این هواپیما سقوط کرده و دیگر شروع کردیم به در واقع تنظیم بیانیه و اطلاع‌رسانی برای مردم عزیز ما... .

دوست داشتم داخل این هواپیما باشم و با اینها سقوط کنم و بسوزم ولی شاهد این ماجرای غم‌انگیز نباشم...

ولی ما هنوز در اثنای جنگ هستیم باز هم من اینها را نمی‌گویم که خدایی نکرده بگویند آن کار قابل توجیه هست نه آن واقعاً یک اشتباه در یک نقطه بود.

خانم مریم رجوی با تأکید بر این‌که فاشیسم دینی به لاپوشانی و دروغپردازی درباره هواپیمای اوکراینی ادامه می‌دهد، خواستار مداخله جامعه جهانی برای پرده برداشتن از جزییات این جنایت و محاکمه و مجازات مسئولان آن شد

مسئول و مقصر اصلی کسانی جز خامنه‌ای به‌مثابه فرمانده کل قوا و روحانی به‌مثابه رئیس‌جمهور این رژیم  و سرکردگان سپاه پاسداران نیستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت با صدور اطلاعیه‌یی اعلام کرد:

صبح روز شنبه۲۱دی، پاسدار امیرعلی حاجی زاده، سرکرده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در رابطه با شلیک به هواپیمای مسافری اوکراینی اعتراف کرد: «وقتی مطلع شدم، صبح روز چهارشنبه این خبر را بلافاصله به مسئولان اطلاع دادم... من غرب کشور بودم بلافاصله به سمت تهران آمدم. بین راه با مسئولان تماس گرفتم و گفتم این اتفاق افتاده. من احتمال بالا می‌دهم که هواپیماهای خودی را ما زده باشیم. من دوباره تکرار می‌کنم بنده در اولین ساعتی که مطلع شدم به مقامات اطلاع دادم».

این بروشن‌ترین وجه اثبات می‌کند که خامنه‌ای و روحانی از همان اولین ساعات از سرنگونی هواپیما توسط سپاه پاسداران مطلع بوده‌اند. اما با ۷۲ ساعت تأخیر و بعد از افشاگریهای گسترده داخلی و بین‌المللی با کمال وقاحت مدعی شدند که امروز یا دیروز از واقعیت ماجرا مطلع شده‌اند. این نشان می‌دهد که سردمداران رژیم هم‌چنان به دروغگویی و لاپوشانی ادامه می‌دهند.

پیش از این، علی ربیعی، سخنگوی روحانی و معاون سابق وزارت اطلاعات، علی عابد زاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، حسام‌الدین آشنا، معاون سابق وزارت اطلاعات و مشاور سیاسی روحانی، و محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی رژیم، حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی را قاطعانه رد کرده و سرنگونی را ناشی از نقص فنی هواپیما قلمداد کرده بودند. علی ربیعی خبر شلیک به هواپیما را عملیات روانی دولت آمریکا توصیف کرد.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، با تأکید بر این‌که فاشیسم دینی کماکان به لاپوشانی و دروغپردازی درباره هواپیمای اوکراینی ادامه می‌دهد خواستار مداخله جامعه جهانی برای پرده برداشتن از جزییات این جنایت بزرگ و محاکمه و مجازات مسئولان آن شد. وی گفت مسئول و مقصر اصلی کسانی جز خامنه‌ای به‌مثابه فرمانده کل قوای و روحانی به‌مثابه رئیس جمهور این رژیم و سرکردگان سپاه پاسداران نیستند. همان کسانی که مقصر کشتار بیش از ۱۵۰۰ تن از جوانان و قیام‌آفرینان در آبان ماه هستند و به‌رغم گذشتن دو ماه هم‌چنان از فاش شدن آمار واقعی شهیدان، مجروحان و دستگیر شدگان قیام جلوگیری می‌کنند.

خانم رجوی به دانشجویان و مردم بپاخاسته در تهران درود فرستاد و هموطنان را به حمایت و همبستگی با بستگان قربانیان جنایت هولناک رژیم آخوندی فراخواند

دبیرخانهٔ شورای ملی مقاومت ایران

۲۱دی۱۳۹۸

مطالب مرتبط

قیام۹۸ گام اساسی به سوی براندازی - قیام ایران

تجمع خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی در شاهد شهر: خون فرزندان ما قیمت ندارد / توئیت خانم مریم رجوی