فاکس نیوز، کانونهای شورشی، مجسمه بزرگ قاسم سلیمانی را در شهرکرد به آتش کشیدند‌ـ در یک نگاه

فاکس نیوز، به آتش کشیدن مجسمه قاسم سلیمانی توسط کانونهای شورشی ـ در یک نگاه ـ ۱۸ دی۱۴۰۰

فاکس نیوز: مجاهدین خلق که خواستار جایگزینی رژیم با یک حکومت دمکراتیک هستند، اعلام کردند آتش زدن مجسمه قاسم سلیمانی بازتاب نفرت مردم ایران از نقش مستقیم او در سرکوب قیامها در ایران و حمایت از رژیم بشار اسد قاتل مردم سوریه است.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: آواره‌شدن در اتوبوس و مترو برای خواب، هم‌چنین سوء‌تغذیه اقشار مردم از کوچک و بزرگ، از دیگر دستآوردهای فقر در ایران است.

اقتصاد پویا: بیداد فقر در کشور و گسترش بیچارگی و تنگدستی، باعث شده ۶۰میلیون نفر از مردم ایران زیر خط فقر باشند. از این تعداد نیز ۴۰میلیون نفر در فقر مطلق و محتاج نان شب هستند.

محبوب‌فر: جمعیت بدمسکن و حاشیه‌نشین در کشور تا ۴۰میلیون نفر افزایش یافته. گورخوابی، اتوبوس‌خوابی و مترو خوابی، جوی و نهرخوابی و کارتن‌خوابی از پدیده‌های نوظهور در کشور است که دامنهٔ آن از پایتخت تا اقصی نقاط کشور گسترش یافته است.

روزنامهٔ حکومتی مردم‌سالاری: طبقهٔ متوسط با سفره‌های خالی به کجا خواهد رفت؟

غلامرضا ظریفیان، کارشناس حکومتی: دولت رئیسی درک درستی از بحرانهای نظام ندارد. آنچه از سوی این دولت بیان می‌شود، حکایت ضعف و فقدان دانش عمیق و درست در رابطه با انباشت مسائل در نظام است.

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: در رابطه با مذاکرات برجام، این حق مردم آمریکاست که بدانند آیا ما می‌خواهیم به بزرگترین حامی تروریسم در جهان پول بدهیم یا نه؟

روزنامهٔ حکومتی جمهوری: وزارت‌خارجه و هیأت نمایندگی نظام در نشست وین و صدا و سیما، به‌جز تکرار جملات کلیشه‌ای مانند «مذاکرات خوب پیش می‌رود» چیز دیگری نمی‌گویند.

دزدی کالاهای یک کولبر

تصاویر و گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، پاسداران خامنه‌ای موسوم به‌نیروهای «مرصاد» در پایگاه پایانهٴ مرز میرجاوه، با زور و توهین، کالاهای یک کولبر فقیر بلوچ را می‌دزدند. این کولبر زحمتکش که دارایی‌اش تنها یک گونی جنس است، تلاش می‌کند آن را حفظ کند، اما مزدوران خامنه‌ای همین تنها دارایی اندک را هم از او می‌ربایند.

حکومت باندی

۴۴سال کشور توسط مدیریت باندسالار اداره می‌شود!

محبوب‌فر، کارشناس حکومتی به ویرانی اقتصاد و معیشت مردم، به‌خاطر وجود مافیای حکومتی اعتراف کرد و گفت: پس از انقلاب شاهد باندی و جناحی اداره شدن مردم و کشور بوده‌ایم. مشکلات امروز کشور یک‌شبه حاصل نشده، بلکه برآیند ۴۴سال مدیریت باند سالارانه بر ایران است که اکنون به‌صورت ابر بحرانهای اجتماعی خود را نشان داده است.

این کارشناس حکومتی گفت: کشور غالباً به‌صورت باند سالارانه و جناحی و قوم و خویشی اداره شده است. برای ایران ثروتمند، به‌دور از انصاف است که در عین خانه‌های ۱۵میلیون دلاری که مسئولان نظام در آن سکونت دارند، مردم اتوبوس‌خواب باشند و از طریق نسیه در داروخانه‌ها و ویلچرفروشی و فروش اعضای بدن، امرار معاش کنند.

اخبار جهان

ایالات متحده درخواست قزاقستان برای اعزام نیروی کمکی خارجی جهت مقابله با اعتراضات مردمی را، سؤال‌برانگیز خواند.

مطالب مرتبط

واکنشهای سرکردگان و تلویزیون رژیم به آتش زدن مجسمه سردژخیم جنایتکار قاسم سلیمانی

به‌آتش کشیده شدن مجسمه قاسم سلیمانی، جلاد منطقه خاورمیانه و واکنش‌ها