خیزش سراسری معلمان در سومین روز در بیش از ۱۰۰ شهر میهن ـ پیام خانم مریم رجوی

سومین روز خیزش سراسری معلمان در بیش از ۱۰۰ شهر میهن ـ پیام خانم مریم رجوی ـ۲۲آذر۱۴۰۰ 

تهران، اصفهان، شیراز، قم، کرج، شهرکرد، یزد، مریوان، کرمان، کرمانشاه، اهواز، ماهشهر، اردبیل، ارومیه، اندیمشک، بابل، گناوه، فسا، یاسوج، ایذه، سقز، جم، ساری، نورآباد ممسنی، رشت، دلفان، اراک، خرم‌آباد، رامهرمز، کرخه، قزوین، بندرعباس، تبریز، بوکان، ازنا، ملایر، لردگان، سیرجان، برازجان، جوانرود، بیجار، اقلید، آبادان، گله‌دار فارس، تاکستان، نجف‌آباد، دورود، پلدختر، بروجرد، ایلام، مرودشت، الیگودرز، کوهدشت، گچساران، بهبهان، باغبهادران اصفهان، ملکان، سنندج، آمل، نورآباد لرستان، صائین قلعه، فیروزآباد، مشهد، نیشابور، بجنورد، جلفا، سمنان، بوشهر، زنجان، ابرکوه، خاتم، مروست، میبد، بافق، بهاباد، شاهین شهر، قروه، زرین دشت، شهربابک، شوش، دیشموک، لامرد، دزفول، دهدشت، دهگلان، کامیاران، شاهین دژ، فریدونکنار، تربت‌حیدریه، اسلام‌آبادغرب، بیرجند، خ نج، لارستان، تیران و کرون اصفهان، میاندوآب، بندرشاپور، شوشتر، آغاجاری، بانه، سجاسرود زنجان، مهر فارس، لیکک کهگیلویه و بویراحمد، چرام، کنگان، باغملک، گلپایگان، قیرو کازرین، استهبان، همدان، مهریز، داراب، گرگان، فلاورجان، داران، فریدن.

قطعنامه پایانی تجمع سراسری معلمان ایران ـ دوشنبه ۲۲آذر ۱۴۰۰

فرهنگیان پس از یک دوره اعتراضات سراسری، در روزهای شنبه و یکشنبه دست به اعتصاب سراسری زدند تا به دولت و مجلس نشان دهند که برای تحقق مطالبات مصمم هستند اما دولت و مجلس نه تنها در جلسه دیروز توجهی به مطالبات نکردند بلکه با رونمایی از بودجه انقباضی سال۱۴۰۱ نشان دادند که اراده‌ای برای حل مشکلات ندارند. بودجه‌یی که در آن بودجه نهادهای نظامی و غیرپاسخگو چند برابر شده و به معیشت اکثریت جامعه از جمله فرهنگیان بی‌توجهی شده است.

امروز ما در اینجا جمع شده‌ایم که اعلام نماییم فرهنگیان ایران تا تحقق کامل رتبه‌بندی‌شاغلان حداقل هشتاددرصد حقوق‌هیأت‌علمی و همسان‌سازی بازنشستگان دست از اعتراض نخواهند کشید. چگونه است که بودجه برای نهادی چون صدا و سیما که عرصه تاخت و تاز مافیای آموزشی است وجود دارد اما تا پای صحبت از معیشت معلمان به میان می‌آید همین صدا و سیمای غیرملی با گزارشات موهوم افکار عمومی را علیه فرهنگیان مغشوش و تحریک می‌کند؟ چگونه است بودجه برای افزایش سهم حوزه علمیه وجود دارد اما برای حوزه تعلیم و تربیت و آموزش با کیفیت پولی در بساط حاکمیت نیست!؟ ما از این همه تناقض در حیرتیم و می‌دانیم که مردم آگاه ایران ماهیت ریاکار مسئولان ناکارآمد را شناخته‌اند.

ما امروز در اینجا جمع شده‌ایم که به مجلس هشدار دهیم اگر در جلسه روز سه‌شنبه، ۲۳آذر، لایحه رتبه‌بندی، سرهم‌بندی گردد و هم‌چنان همسان‌سازی بازنشستگان که بودجه آن قبلاً پیش‌بینی شده به محاق رود به اعتراضات گسترده خود ادامه خواهیم داد.

شورای همآهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اعلام می‌کند بودجه ۱۴۰۱ و عملکرد دولت و مجلس تاکنون مورد رضایت فرهنگیان نیست و اگر خروجی جلسه فردا حداقل حقوق معلمان را بر مبنای حداقل هشتاد درصد حقول اعضای هیأت علمی دانشگاه تا خط فقر یعنی ۱۲میلیون افزایش ندهد و بودجه همسان‌سازی واقعی برای اجرا از مهر ۱۴۰۰ تأمین نگردد این اعتراضات در ابعاد گسترده‌تر ادامه خواهد یافت.

 

مطالب مرتبط

بسیج دیوانه‌ وار حکومت آخوندی برای ممانعت از خیزش دوباره مردم اصفهان و برقراری حکومت نظامی و بسیج سرکوبگرانه در سطح شهر ـ در یک نگاه

سومین روز خیزش سراسری معلمان دست کم در ۱۱۴شهر ایران