نامه صد قهرمان ورزشی به‌دبیر کل ملل متحد و شورای امنیت و درخواست تحقیقات در مورد قتل‌عام ۶۷ ـ دریک نگاه

نامه صد قهرمان ورزشی  به‌دبیرکل ملل متحد، شورای امنیت، رهبران اتحادیه اروپا، رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و وزیرخارجه آمریکا ـ دریک نگاه  ـ ۸آذر۱۴۰۰

 آنها خواهان پایان دادن به سکوت و بی عملی در مورد قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران در سال۱۳۶۷شدند  و  ملل‌متحد را به شروع تحقیقات در اسرع وقت در این خصوص فراخواندند.

جوان، ارگان سپاه پاسداران: در اصفهان سلاحهایی ضبط شد که یک‌شبه تهیه نشده بود. تجمع اول برای آب بود اما بعد از آن تحرک رسانه‌های دشمن بود که بوی آن از واشنگتن تا تیرانا تا برخی از رسانه‌ها و مجازی‌نویسان داخلی به مشام می‌رسد.

ارگان سپاه: ۱۵نقطه شهر اصفهان را با تجمعات بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰نفر انتخاب کردند و همه شخصیت‌های تراز اول اپوزیسیون هم‌چون مجاهدین رأساً به میدان آمدند و وزیر خارجه سابق و حال آمریکا به میدان آمدند.

پاسدار اسماعیل کوثری، عضو مجلس ارتجاع و از سرکردگان سپاه پاسداران: «مجاهدین به‌دنبال آن هستند که بگویند در ایران امنیت وجود ندارد و در این شرایط مذاکره هم معنایی ندارد و نباید انجام شود!

روزنامهٔ حکومتی مستقل: «سال‌ها بیشتر تأیید و اعتراف به توان و تشکیلات مجاهدین کرده‌ایم که هر زمانی اراده کرده‌اند توانسته‌اند این همه نیرو به خیابان بفرستند!».

رویترز: روز دوشنبه قدرتهای جهانی و رژیم ایران به‌عنوان آخرین تلاش جهت نجات توافق اتمی به وین بازمی‌گردند، اما تعداد کمی انتظار راهگشایی در برجام را دارند.

امیرعلی ابوالفتح، کارشناس حکومتی: امیدوارم تحلیل من درست از آب در نیاید، اما به‌نظر نمی‌رسد این دور از مذاکرات وین هم به‌نتیجه برسد.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: حضور چهره‌های ضد برجامی در تیم مذاکره کنندهٴ نظام در وین، از امیدواریها برای توافق و احیای برجام کاسته است.

روزنامهٔ حکومتی مستقل: (تیم مذاکره کننده) به وین می‌روند که رفته باشند و البته هیچ خروجی نخواهد داشت.

بیل هاگرتی سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی با انتقاد از رویکرد دولت جو بایدن در قبال ایران، نسبت به لغو تحریم‌ها هشدار داد.

دبی لسکو، نماینده کنگره آمریکا: من به‌نماینده برایان استیل پیوستم که نگرانی خود را در مورد مذاکره دولت بایدن با رژیم سرکوبگر ایران که مرتکب نقض حقوق‌بشر علیه مردم خودش می‌شود و دولت حامی تروریسم است، ابراز می‌کند. این غیرقابل قبول است!

علی صوفی، کارشناس حکومتی: اعتراضات کشاورزان و مردم اصفهان اگر‌چه مبنای غیرسیاسی داشت، اما در نهایت دیدیم که آتش به‌پاکردند و چطور ختم شد!

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در حال تهیهٔ یک معاهدهٴ بین‌المللی برای مقابله با شیوع بیماریها در جهان است.

روسیه اعلام کرد با تصمیم آمریکا، ۲۷دیپلمات این کشور باید تا ۳۰ژانویه خاک ایالات متحده را ترک کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز یکشنبه در لتیوانی ملاقات کرد. دو طرف بر همکاری برای مقابله با چالشها تأکید کردند.

مطالب مرتبط

مدیر انستیتو مطالعات دموکراتیک در آمریکا ـ عاملان قتل ‌عام ۶۷ همچون رئیسی را محاکمه افشا و بی آبرو کنید

فراخوان ورزشکاران به حمایت از قیام مردم قهرمان ایران

تاون هال: عاملان قتل‌عام۶۷، مانند رئیسی را محاکمه و افشا و بی‌آبرو کنید