دست و پا زدنهای عظما تو تله اتمی ـ موشکاف

دست و پا زدنهای عظما تو تله اتمی ـ موشکاف ـ ۷آذر۱۴۰۰

موشکاف: سلام به همه رفقای عزیز خودم. آقا این دست و پا زدنهای عظما تو تله اتمی داره به جاهای باریک می‌کشه.هاهاها

چند روز پیش مدیر کل آژانس بین‌المللی اتمی رفت تهران و آخوندا تا دلتون بخواد ورجه وورجه دیپلماتیک کردن. بعد هم توی کنفرانس خبری اون یارو پاسدار اسلامی هر چاخانی دلش خواست از قول گروسی گفت و یه چنین کمدی استندآپی اجرا کرد:

اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم ـ تلویزیون رژیم ۲آذر ۱۴۰۰

مطلب مهمی را که آقای گروسی امروز باز چندین بار در گفتگوی خودشان و در ملاقات بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌یی ایران مشاهده نکردند و ایران طبق معاهدات و طبق ضوابط فعالیت‌های هسته‌یی‌اش در حال انجام است

موشکاف: یکی نیست به این پاسدار قالتاق بگه تو رئیس انرژی اتمی آخوندایی یا سخنگوی گروسی؟ گروسی خودش اونجا وایستاده، زبونم داره، اگه بخواد حرف میزنه دیگه این وسط تو کیشمیشی؟ آخه لاکردار نمیگی فردا برمی‌گرده اون وقت حرف اصلیش رو میزنه بعد همه تون ضایع میشین؟ بفرما! روزنامه‌های خودشون هم مجبور شدن حرف گروسی رو منعکس کنن و عظما رو سکه یه پول کنن.


روزنامه حکومتی جهان صنعت ۴آذر

رافائل گروسی بعد از این سفر برخلاف اظهارات اسلامی که از توافق دربارهگفتگو خبر داده بود، از بی‌نتیجه ماندن گفت و گوها گفته است. طبیعتاً در گزارش خود نیز همین را لحاظ کرده و می‌گوید با جمهوری اسلامی در بحث ترتیبات نظارتی مشمول بر فعال کردن دوربین‌ها توافق نکرده است.

موشکاف: حالا همه این کله معلق زدنا یه طرف، تلاش اون یارو کمالوندی برای ماله‌کشی همین فضاحت هم یه طرف. عوض کردن حرف گروسی تو کنفرانس خبری کم بود این یکی داره از راه دور هم حرفهای گروسی رو عوض می‌کنه:


کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم- خبرگزاری حکومتی دانشجو ۶آذر

قرار شد آقای گروسی وقتی بر می‌گرده بگه مذاکرات ناتمام مانده و قراره ادامه پیدا بکنه. کلمه‌ای رو ایشون به کار بردن پادمانی هستن. معنیش اینه که شروع شده اما به پایان نرسیده قرار بود کلمه نگاتیو رو هم بذارن که یعنی به دلایل منفی ادامه پیدا نکرده که رسانه‌ها هم شیطنت کردند و نوشتند که بی‌نتیجه بوده.

موشکاف: این فکر کرده اگه چهار تا کلمه انگلیسی بلغور کنه همه چی حل میشه. بابا الآن بسیجیها هم دیگه با این حرفها خر نمیشن. هاهاهاها بگذریم از این‌که اصلاً نیازی نبود گروسی چیزی بگه قیافه‌اش تو کنفرانس خبری به قدری گویا بود که رسانه‌های حکومتی هم ازش تحت عنوان زبون بدن گروسی برای بیان کلافگیش اسم بردن:

 

۵ 

  1. واااااای این مزخرفا چیه میگه این؟!
  2. من گفتم انحراف در هسته‌یی آخوندها مشاهده نکردم؟!
  3. بر پدر آدم دروغگو!
  4. آخ مخم هنگ کرد. یکی منو نجات بده از دست اینا

موشکاف: بعله! همه این ادا و اطوارها و معرکه‌گیریها برای فرار از کله پا شدنه. اما گیر افتادی عظما. بدجوری هم گیر افتادی. راه پس و پیشم نداری! هاهاها. مرحمت زیاد.

مطالب مرتبط 

رویترز: دو دیپلمات اروپایی گفتند رژیم ایران صرفاً برای انباشت مواد با زمان بازی می‌کند

حد بندبازی و پشت‌هم‌اندازی!