اصفهان ـ رویارویی جوانان شورشی با نیروهای ضدشورش و پاسداران، ترس و وحشت رژیم از مجاهدین و گسترش قیام

اصفهان ـ رویارویی جوانان شورشی با نیروهای ضدشورش و پاسداران ولایت ـ ترس و وحشت رژیم در تلویزیون حکومتی از مجاهدین و گسترش قیام ـ۷آذر۱۴۰۰

تلویزیون رژیم ۶آذر ۱۴۰۰

وکیلی نماینده سابق مجلس - روزنامه‌نگار: یک روز در خوزستان هست یک روز در چهارمحال هست امروز در اصفهان هست فردا در یزد هست و به همین ترتیب به شکل زنجیروار این مشکل دارد خودش را تحمیل می‌کند بر کشور یک روز فقط برای این‌که چند روزی بحران خوزستان را به تعویق بیاندازیم فردا در اصفهان سر باز می‌کند! تلاش می‌کنیم که این را به تعویق بیاندازیم پس فردا در جای دیگر و یا آن را به جای دیگری منتقل کنیم!

اما همزمان با آشوب عده‌یی فرصت‌طلب در اصفهان خبرهایی مبنی بر فراخوان برای تجمع در برخی از شهرها منتشر شد ببینیم آیا واقعاً به این فراخوان پاسخ داده شد؟ همزمان با این بیانیه پایانی در شبکه‌های اجتماعی فراخوانهایی منتشر می‌شود که اعتراض ادامه دارد.

... نیروی انتظامی نیز تلاش می‌کند پایان این تجمع را به گوش حاضران برساند (خواهش نیروی انتظامی از مردم با بلندگو)

اما هم‌چنان دعوت به حضور در خیابان‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود فراخوانهایی که در نهایت اعتراض کشاورزان را از بستر رودخانه به تجمع عده‌یی دیگر در کف خیابان‌ها می‌کشاند (تصاویری از درگیریهای خیابانی)

به‌گفته فرمانده یگانهای ویژه ناجا در ناآرامی‌های دیروز ۶۷نفر از عوامل اصلی اغتشاش دستگیر شدند.

میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان:

سلاح سرد که به وفور از اینها گرفتیم یک وانتی را گرفتیم که متأسفانه مملو از کوکتل مولوتوف بوده که اینها داشتند وارد میدان می‌کردند یک باندی را دستگیر کردیم ۷قبضه کلت کمری داشتند باز یک قبضه وینچستر در مسیر دیگری کشف کردیم.

سلطانیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: با توجه به وقایع روز گذشته و پریروز اصفهان متأسفانه در هنگام درگیری بین معترضان و نیروهای نظامی انتظامی تعدادی مجروح و مصدوم شدند از این مجروحان در واقع حدود ۴۰نفر به مراکز چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند از این ۴۱نفر ۲۱نفر خدمات سرپایی دریافت کردند و ترخیص شدند و تعداد ۱۹نفر هم در این مراکز چشم‌پزشکی بستری هستند که حال عمومی آنها خوب است.

روزنامه سپاه پاسداران: حضور اعضای مجاهدین در اینجا غیرقابل انکار است. چون رسماً در خود صحنه می‌گویند خبرنگار سیمای آزادی مجاهدین هستند.

حالا متوجه شدید چرا نیروی ویژه ورود کرد؟

دیروز (پنج‌شنبه) کشاورزان اصفهان با مسئولان به توافق رسیدن و به تجمع اعتراضی‌شون هم پایان دادن! حالا امروز (جمعه) یه عده لاشخور که هیچ شباهتی هم به کشاورزا ندارن، طبق معمول اومدن برای ماهیگیری از آب گل‌آلود! وحشی بازی و حمله به پلیس رو هم در این تجمعات «مسالمت‌آمیز» شون دارید می‌بینید!

تمام قدرت رسانه‌یی رو به میدون آوردن تا از آذر هم آبان بسازن. از برخورد نیروی انتظامی میگن، اما از حمله به مأموران نه! ازباتون میگن، اما از فشنگ‌های پخش شده میان معترض نه! تا وقتی مسئول کمکار و بدکار امنیت دارد مأمور امنیت اینجور قربانی می‌شود...

تصاویری از کلیپ‌های مجاهدین در اصفهان ثبت کرده‌ام. حضور اعضای مجاهدین در اینجا غیرقابل انکار است، چون رسماً در خود صحنه می‌گویند خبرنگار سیمای آزادی مجاهدین هستند. حالا متوجه شدید چرا نیروی ویژه ورود کرد؟

سراسیمگی پاسدار کرمی سرکرده یگانهای ویژه نیروی انتظامی

یک نیسان پر از کوکتل مولوتف ـعوامل اطلاعاتی نامحسوس یگان ویژه محرکان اصلی راشناسایی کرده و تا این لحظه ۶۷نفر آنها را دستگیر کرده‌اند.

پاسدار حیدری سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی در اصفهان یک نیسان پر از کوکتل مولوتف در حال انتقال به محل تجمعات کشف شد.

در یکی از ورودی‌های اصفهان ۷قبضه کلت کمری و یک قبضه وینچستر از اغتشاشگران کشف و ضبط شد.

خانه‌یی که محل ساخت کوکتل مولوتف و مواد انفجاری بود کشف شد.

مطالب مرتبط

اعتراف رسانه های رژیم در باره قیام اصفهان

اعتراف روزنامه حکومتی جوان به «حضور اعضای مجاهدین» در اعتراضهای اصفهان