الشرق الاوسط ـ اینکه حمید نوری هر گونه خشونتی در زندانهای ایران را کاملا تکذیب می کند، مزخرف است

روزنامه الشرق الاوسط ـ اینکه حمید نوری هر گونه خشونتی در زندانهای ایران را کاملا تکذیب می کند، مزخرف است ـ ۶آذر۱۴۰۰

روزنامه الشرق‌الأوسط ۵آذر ۱۴۰۰: حمید نوری متهم به صدور احکام اعدام در پاکسازی مخالفان در سال۶۷روز سه‌شنبه در یک محاکمه سرفصلی در سوئد شهادت داد. او ادعا می‌کند که در میان اعدامی های سال۶۷ هیچ زندانی سیاسی وجود نداشت. به‌گفته کنت لوئیس شهادت نوری «فاقد اعتبار است». لوئیس طی بیانیه‌یی به الشرق‌الأوسط گفت این‌که متهم کاملاً هر گونه خشونتی در زندانهای ایران را رد می‌کند نه تنها «توهم و خیال‌بافی» بلکه مزخرف است.

به گفته دادستان، نوری از جمله در صدور احکام اعدام، آوردن زندانیان به اتاق اعدام و کمک به دادستان در گردآوری اسامی زندانیان، دست داشته است. نوری در اظهارات خود گفت در زندانهای رژیم ایران هیچ شکنجه‌ای وجود نداشت. اما او در سراسر بازجویی اعتراف کرد که به زندانیان شلاق می‌زدند و تأکید کرد که این یک مجازات معمولی در ایران بود و نه نوعی شکنجه. او افزود محاکمه زندانیان حداکثر ۱۰دقیقه طول می‌کشید.

شاهین قبادی سخنگوی سازمان مجاهدین به الشرق‌الأوسط گفت: «وزارت اطلاعات رژیم ایران استشهاد نوری را به او دیکته کرده» و افزود متهم همه جنایاتی را که طی سالهای گذشته در حمایت از رژیم ایران مرتکب شده پنهان می‌کند.

مطالب مرتبط 

لوکال سوئد ـ اتهام حمید نوری مشارکت در قتل عام۶۷ و آوردن زندانیان به اتاق اعدام

سومین جلسه دادگاه بازپرسی از دژخیم حمید نوری، همزمان تجمع مجاهدان اشرفی و تظاهرات اشرف‌نشان و هواداران سازمان مجاهدین در استکهلم