کنفرانس در مجلس ملی فرانسه ـ نقش بی ثبات کننده رژیم آخوندی در خاورمیانه

کنفرانس در مجلس ملی فرانسه ـ نقش بی ثبات کننده رژیم آخوندی در خاورمیانه ـ ۶آذر۱۴۰۰

فراخوان به فرانسه و اتحادیه اروپا برای قرار گرفتن در کنار مردم ایران برای برپایی یک ایران آزاد و دموکراتیک

پاریس ۳ آ‌ذر ۱۴۰۰ - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱

پیام خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در شرایط انفجاری جامعه  درهمین روزها کشاورزان و مردم اصفهان و مردم شهرکرد به خاطر بی‌آبی به اعتراضات گسترده دست زدند.

قیامهای بزرگ سال‌های اخیر در ایران بیانگر شکنندگی رژیم است.

تهدید مبرم برنامه اتمی و جنگ‌افروزی‌ آخوندها  در خاورمیانه پیدا کردن ‌راه حل را ضروری می‌کند.

سخنرانی خانم میشل دووکولور رئیس کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک

ابراهیم رئیسی مستقیماً در اعدام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ دست داشت.

به‌دعوت کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک، کنفرانسی در مجلس ملی فرانسه تحت عنوان «نقش بی ثبات کننده رژیم ایران در خاورمیانه» برگزار شد.

در این کنفرانس شماری از نمایندگان مجلس فرانسه از گروههای مختلف سیاسی اکثریتٍ ‏حاکم و اپوزیسیون شرکت و سخنرانی کردند داشتند،

‏خانم مریم رجوی در پیام خود به این کنفرانس ضمن تقدیر از تلاشهای نمایندگان مجلس ملی فرانسه در حمایت از مقاومت مردم ایران و با اشاره به  بحران اتمی و بن بست همه جانبه سیاست مماشات در رابطه با دیکتاتوری آخوندی، فرانسه و اتحادیه اروپا را به قاطعیت و  قرار گرفتن در کنار مردم ایران که برای ایرانی آزاد و دمکراتیک بپا خاسته اند، فراخواند.

سخنرانان کنفرانس که به ریاست خانم میشل دووکولور رئیس کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک برگزار شد عبارت بودند از:

فیلیپ گوسلن و آندره شاسین از نایب رئیسان کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک

- والری توما عضو کمیسیون خارجه مجلس ملی فرانسه

برانژه پولتی- عضو کمیسیون خارجه مجلس ملی فرانسه

ژان میشل کلمان- عضوکمیسیون خارجه مجلس ملی فرانسه

ایو دانیل- نماینده مجلس ملی فرانسه

و ژرار وسپیر- رئیس مؤسسه مشاوره استراتژیک

در این کنفرانس وضعیت بحرانی رژیم آخوندی بخصوص بعد از انتصاب آخوند رئیسی جلاد به‌عنوان رئیس جمهور آخوندها و سیاستهای تجاوزگرانه و بی ثبات کننده این رژیم در خاورمیانه که سرپوشی بر وضعیت شکننده داخلی آن است، توسط کارشناسان مسائل اقتصادی و دیپلماتیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک حمایت خود را از بیانیه ۱۰ ماده ای خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ابراز داشتند و خواهان یک سیاست قاطع از سوی دولت فرانسه در قبال رژیم تروریستی ملایان گردیدند.

در این جلسه شماری از شخصیت های سیاسی و شهرداران حامی مقاومت ایران؛ برخی از اعضای شورای ملی مقاومت و هواداران و یاران مجاهدین نیز حضور داشتند.

 میشل دووکولور – رئیس کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک

اعضای محترم CPID، همکاران عزیز، شرکت کنندگان عزیز در این کنفرانس، از اینکه به دعوت کمیته مجلس برای ایران دموکراتیک پاسخ مثبت داده اید، تشکر می کنم. ما امروز برای کنفرانسی با عنوان «خاورمیانه، نقش بیثباتکننده ایران » گرد هم آمدهایم، که این فرصت را به ما میدهد تا درباره سیاست داخلی و خارجی رژیم ایران و پیامدهای آن بر کل منطقه خاورمیانه بحث کنیم.

من مایلم درود بفرستم به سخنرانان مختلفی که موافقت کرده اند در بحث های ما در مورد این موضوع مشارکت کنند. جناب آقای نادر نوری، دیپلمات سابق در ایران و در حال حاضر دبیر بنیاد مطالعات خاورمیانه، آقای ژرارد وسپیر، محقق و تحلیلگر ژئوپلیتیک و همچنین رئیس مؤسسه مشاوره استراتژیک و  بنیانگذار سایتی بنام «تشریح جهان» ، خانم زهره بیژن یار عضو انجمن زنان ایرانی در فرانسه و نماینده انجمن «عدالت برای قربانیان کشتار ۱۳۶۷ در ایران»

همچنین از همکاران عضوکمیته CPID به خاطر تعهدشان تشکر می کنم. ما این افتخار را داریم که این کمیته در طول سه دوره نمایندگی مجلس ملی به موضوع احترام به حقوق بشر و دموکراسی در ایران علاقمند بوده و در این دوره قانونگذاری این فرصت را داشته ایم که به عنوان نماینده مجلس از جهات مختلف این موضوع را مطرح کنیم.

اول از همه، از طریق اقدامات آگاهی بخشی در مورد اقدامات سرکوبگرانه رژیم ایران. ما از طریق بیانیههای مطبوعاتی و در زمانهای مختلف این اقدامات را محکوم کردهایم، مانند آنچه امروز ما را گرد هم آورده است. سه سال پیش، در اکتبر ۲۰۱۹، در همین سالن از  خانم مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران استقبال کردیم تا در مورد اقدامات اپوزیسیون ایران در برابر رژیم صحبت کنیم. تحلیل خانم رجوی در آن زمان از تنش شدیدی که در جامعه ایران وجود داشت حکایت می کرد، اندکی قبل از انفجار خشم مردم ایران در تظاهرات نوامبر ۲۰۱۹ که شما هم مثل ما می دانید که با کشته شدن نزدیک به ۱۵۰۰ نفر توسط رژیم در خون سرکوب شد.  همچنین موضوع ضرورت  احترام به حقوق اساسی و دموکراسی در ایران را به ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه گوشزد کرده و در مورد آن نامه نوشته ایم. ما به ویژه در زمان طرح خنثی شده بمب  گذاری در ویلپنت، در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ زمانی که گردهمایی بزرگ سالانه شورای ملی مقاومت ایران در حال برگزاری بود، به این مقامات  نامه نوشتیم.

اخیرا  کمیته CPID نگرانی خود را از گزینش ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور رژیم ایران در ۱۸ ژوئن گذشته ابراز کرده است.

ابراهیم رئیسی در واقع مستقیماً در اعدام نزدیک به ۳۰۰۰۰ مخالف سیاسی در سال ۱۹۸۸ دست داشت، اقدامی که سازمانهای غیردولتی مانند عفو بین الملل از توصیف آن به عنوان جنایت علیه بشریت تردیدی ندارند.

فرانسه هیچ تردیدی در محکوم کردن نقض حقوق بشر در صحنه بین المللی ندارد، همانطور که در این کنفرانس این فرصت را خواهیم داشت که آنرا بیان کنیم. همانطور که در اشاره به تظاهرات ۲۰۱۹ گفتم، به نظر می رسد وضعیت ایران امروز در حال تغییر است و به نظر می رسد که رژیم در اثر طرد گسترده  از سوی مردم به ویژه حرکتهای زنان و جوانان، ضعیف شده و این پویایی، پیامدهایی برای روابط بینالملل در منطقه و فرانسه دارد.

همه اینها موضوعاتی هستند که اکنون می توانیم با سخنرانان مختلف آنرا بررسی کنیم. من یک بار دیگر از حضور شما تشکر می کنم و برای همه شما همایش خوبی را آرزو می کنم.

البته، این پیام ویدئویی خانم مریم رجوی است. پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران. از او سپاسگزاریم بخاطر این پیام. ما همیشه مشتاق دیدن او هستیم.

مریم رجوی: ما اروپا و فرانسه را به قاطعیت در برابر رژیم آخوندی فرامی‌خوانیم

خانم‌ها و آقایان نماینده،

 دوستان عزیز،

 به خانم میشل دووکولور رئیس کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک، معاونان رئیس و همکاران‌شان برای دفاع از دمکراسی و حقوق بشر در ایران درود می‌فرستم.

 تهدید مبرم برنامه اتمی و جنگ‌افروزی‌ آخوندها برای خاورمیانه و جهان، پیدا کردن ‌راه حل را ضروری می‌کند. رژیم ایران در طول چهار دهه گذشته هیچ‌گاه بهای جنایت‌هایی را که در داخل و یا خارج ایران انجام داده، نپرداخته و اروپا یا جامعه جهانی نیز واکنش قاطع نشان نداده‌اند. با این‌حال وقایع دو دهه گذشته و رویارویی جامعه ایران با دیکتاتوری مذهبی ما را به سمت یک‌ راه‌حل رهنمون می‌کند.

 در سی سال گذشته مقاومت ایران، با ۱۰۰ رشته افشاگری، جهان را از نیت شوم رژیم برای دست‌یابی به بمب اتمی آگاه کرد. در مرداد سال۱۳۸۱ دو سایت اصلی اتمی رژیم را افشا کرد. اما متأسفانه جامعه جهانی از این فرصت برای پایان دادن قطعی به فعالیت‌های خطرناک آخوندها استفاده نکرد. به‌ نحوی ‌که امروز ارزیابی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این است که رژیم به تولید بمب نزدیک شده است. این نتیجه سیاست مماشات است.

 از سوی دیگر آخوندها در تمام این سال‌ها در حال سرکوب مردم ایران بوده‌اند؛ و درعین‌حال به بی‌ثبات کردن منطقه به‌خصوص عراق و لبنان و

سوریه و یمن ادامه می‌دهند. به دلیل فقدان سیاستی قاطع، رژیم همواره از مذاکرات برای تمدید قوا و آماده‌سازی برای تعرضات‌اش استفاده

کرده است.

وقوع شش قیام سراسری و بزرگ در سال‌های اخیر در ایران بیانگر شکنندگی این دیکتاتوری است. خامنه‌ای با کشتار حداقل ۱۵۰۰ نفر در قیام آبان ۹۸ نشان داد که چقدر از مردم ایران وحشت دارد. او می‌خواهد با دست‌یابی به بمب اتمی و دست‌اندازی به کشورهای منطقه حاکمیت خود را تضمین کند و می‌خواهد با گروگان‌ گرفتن صلح و امنیت جهان، امتیاز به دست بیاورد.

 تنها عاملی که می‌تواند این رژیم را متوقف کند، مقاومت سازمان‌یافته و قیام‌ مردم ایران است. امروز اکثریت مردم از آخوندها به‌شدت متنفرند. فساد تمامی نیروهای سرکوبگر از جمله پاسداران را فراگرفته است.

 مقاومت شبکه‌یی از نیروهای رزمنده و جوان را در بیشتر استان‌ها گسترش داده است. هفته پیش کانون‌های شورشی در سالگرد قیام‌ آبان ۹۸ به یک کارزار گسترده علیه سمبل‌های رژیم دست زدند.

 شرایط انفجاری است. چند روز پیش کشاورزان و مردم اصفهان، سومین شهر بزرگ ایران و هم‌چنین مردم شهرکرد، به خاطر بی‌آبی به اعتراضات گسترده دست زدند.

 مردم ایران خواستار سرنگونی رژیم آخوندی و یک جامعه آزاد و دمکراتیک هستند. برنامه مقاومت ایران برپایی یک جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت، انتخابات آزاد، لغو حکم اعدام، برابری کامل زن و مرد، استقلال قضاییه، خودمختاری ملیت‌ها و یک ایران غیراتمی است.

دوستان عزیز

سؤال مهم این است که آیا اروپا و غرب در کنار مردم ایران برای آزادی و دمکراسی می‌ایستند یا در کنار آخوندها که پایان آن‌ها شروع‌ شده؟ نباید فراموش کرد که رئیس‌جمهور منتصب ولی‌فقیه، رئیسی، از عاملان قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ است که یک جنایت علیه بشریت است. رئیسی باید در برابر عدالت قرار گیرد.

 ما اروپا و فرانسه را به قاطعیت فرامی‌خوانیم. هم‌چنین حقوق بشر باید در کانون هر مذاکره‌یی با این رژیم باشد. ما آن‌ها را فرامی‌خوانیم که

تمامیت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست تروریستی قرار دهند.

 این رژیم تلاش می‌کند که این توهم را بپراکند که اگر توسط مردم سرنگون شود، در ایران آشوب به‌پا خواهد شد. این اشتباه است. مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آن قادر به برقراری یک آلترناتیو دمکراتیک هستند که صلح و ثبات در منطقه را تضمین می‌کند.

از همه شما متشکرم

مطالب مرتبط